Jedenáct let zkušeností s kompletním zateplováním má za sebou společnost Roach Stav s.r.o., která sídlí v Olomouci – Hodolany. Její působení se však neomezuje pouze na tuto lokalitu. Zakázky realizují doslova po celé republice a s růstem cen energií je o jejich služby stále větší zájem.

V rámci série rozhovorů představujeme řemeslníky napříč obory, kterým spokojení zákazníci udělili Kozlovu pečeť poctivosti. Pro řemeslníky to znamená nejen ocenění práce navíc, ale i pivo zdarma od Kozla a zvýhodněné nakupovaní ve Stavebninách DEK.

Kdo Vás přivedl k řemeslu, které nyní vykonáváte?

K řemeslu mě přivedla hlavně touha něco v životě změnit. Předchozí práce mě vůbec nenaplňovala, tak jsem hledal cestu ven. Rozhodnutí vydat se cestou řemesla bylo spontánní a hodně rychlé. Říkal jsem si, že není důvod, proč bych to nezvládl. Moje představa, že to bude hodně jednoduché, se rychle ukázala jako velký omyl, protože o podnikání jsem toho moc nevěděl.

Vždy mě inspiroval můj děda, který byl manuálně hodně zručný. Nedělalo mu problém pustit se po předchozím prozkoumání do jakékoliv práce a vždy všechno dokázal. Tím mě inspiroval k tomu, že mohu dokázat cokoliv, jen stačí chtít a jak se lidově říká „odmakat si to“.

Kde a jak se vzděláváte a učíte novinkám ve svém oboru?

Vzdělání ve svém oboru považuji za hodně důležité. Čerpám hodně z odborných webů a také se účastním různých seminářů a školení. Sleduji nové materiály, učím se nové postupy a upřímně se moc těším, co nám ve stavebnictví přinese robotizace.

Řemeslník Filip Hanus, jednatel společnosti Roach Stav s.r.o.
Filip Hanus, jednatel společnosti
Roach Stav s.r.o., která se specializuje na zateplení fasád po celé republice.

Za co byste NejŘemeslníky pochválil, co by se mělo zlepšit?

Spolupráce s NejŘemeslníky se nám určitě osvědčila, celý systém je po převzetí novým majitelem výrazně lepší, než tomu bylo na začátku. Pochválil bych je určitě za to, že se snaží očistit české stavebnictví a ukázat lidem ty lepší řemeslníky.

Co pro Vás znamená ocenění Kozlova pečeť poctivosti?

Beru to jako potvrzení, že se mi daří být poctivý a odvádět dobrou práci.

Jaký dopad má na Vaši práci strmý růst vstupů?

Určitě velký, toto zdražení se samozřejmě promítlo do koncové ceny našich služeb.

Máte svůj oblíbený velkoobchod, kde nakupujete materiál?

Asi jako většina řemeslníku, aktuálně vše řešíme přes Stavebniny DEK.

Co Vás v současné době těší a co naopak štve?

Štve mě přístup některých řemeslníků, kteří se v této době zdražování snaží zákazníky vyloženě okrádat. Nabízejí své služby za takové ceny, za které kdyby dělal každý řemeslník, tak může jít do pěti let do královského důchodu. A momentálně mě těší obrovský zájem ze strany zákazníků o naše služby, což beru opět jako potvrzení, že to děláme dobře.

Plánujete zateplovat? Pak se vám budou hodit naše články. Dočtete se v nich, jaké druhy zateplení existují, které materiály zvolit a na kolik vás taková záležitost přijde. Anebo u nás rovnou poptejte řemeslníka či firmu. Zadání poptávky je zdarma.