Estetika i ochrana

V nabídce je mimo základní desky CETRIS® BASIC (bez povrchové úpravy) I široká škála desek s povrchovou úpravou (FINISH, LASUR, DEKOR, …). Od roku 2018 je v sortimentu těchto moderních nehořlavých deskových materiálů i obkladová deska celoprobarvená ve hmotě (CETRIS® INCOL). Standardem je dodávka naformátovaných desek, s předvrtanými otvory, případně sraženými hranami a identifikačním popisem na rubové straně.

Při montáži se desky CETRIS® kotví k pomocné konstrukci. Rošt může být vytvořen z dřevěných latí, pozinkovaných nebo hliníkových profilů. Podkladní konstrukce od společnosti Knauf s označením Diagonal 2H nabízí zajímavé a cenově přijatelné řešení.

Sestava DIAGONAL 2H vyšla ze snahy o minimalizaci vlivu tepelných mostů na výsledné tepelně technické vlastnosti zateplení. Zajištění statické funkce nosné konstrukce a zároveň snížení jejího vlivu na účinnost tepelné izolace je možné v případě, pokud se systém konzolí přemění na elegantnější příhradovou sestavu. Pro dokonalou funkci větrotěsné zábrany je svislá pásnice rozdělena do dvou elementů. Jedná se o pomocný profil L, který slouží pro vytvoření tvaru fasády a jako podklad pro větrotěsnou fólii. Přes větrotěsnou fólii se k tomuto profilu následně připojí profil Z a W pro vymezení větrané vzduchové dutiny a jako podkladní konstrukce pro montáž opláštění cementotřískovými deskami CETRIS®.

Systém je použitelný pro rekonstrukce i novostavby a je přizpůsobitelný. Vhodný je i pro dřevostavby a extrémně křivé podklady s vysokou funkční rezervou a nenáročností na mechanizaci při montáži.

Nosná konstrukce Knauf Diagonal byla použita ve spojení s cementotřískovou deskou na několika stavbách.  Divadlo Rozmanitostí v Mostě prošlo rozsáhlou rekonstrukcí prakticky v létě 2017. Oprava budovy zahrnovala zateplení fasády, výměnu oken a vchodových dveří. Nejmarkantnější je změna vzhledu objektu – nové fasádě dominují tři hlavní barvy – červená, oranžová a šedivá. Výrazným prvkem opláštění jsou cementotřískové desky CETRIS® FINISH tloušťky 12 mm ve třech barevných odstínech vzorkovnice RAL. Fasádní desky jsou kotveny k svisle orientovaným pozinkovaných profilů systému Knauf Diagonal šrouby s půlkulatou hlavou.