Náš digitální start-up NejŘemeslníci.cz se za deset let stal největším poptávkovým portálem řemeslných prací v České republice. Sdružujeme desítky tisíc řemeslných firem, kterým je k dispozici ročně 70 tisíc prověřených a aktuálních poptávek.

V prvním díle historie odborného portálu NejŘemeslníci jsme dali slovo našemu zakladateli Milošovi Lenochovi.

+ Založit firmu chtělo asi dost odvahy. Co ještě to chtělo? 

Chtělo to samozřejmě i peníze. Taky moře času, úsilí a zarputilosti. Je to asi těžko sdělitelné, je potřeba si to vyzkoušet. Těžko se vysvětluje, jak je těžké se navenek tvářit optimisticky i v těžkých chvílích, které zákonitě přicházejí. Ale když to člověka baví, což je další zásadní věc, která je potřeba, tak se to dá zvládnout, protože to pak není jen práce, ale člověka to prostě vtáhne.

+ Kolikrát jste si za tu dobu řekl: Že jsem do toho vůbec šel?

Asi párkrát ano, ale že bych to nějak počítal, to se říct nedá. Vždy jsou věci jinak, než si to malujeme, ale to by se dělo i jinak. A rozhodně je lepší se pro něco hnát dopředu, než sedět na zadku a nadávat, že to v práci za nic nestojí.

+ Je něco, co byste nyní udělal jinak?

Určitě spoustu věcí. Trh je dnes jiný, než v dobách po krizi 2008, takže možná business model bychom zkoušeli z jiné strany a je otázka jestli bychom došli dál nebo naopak. Každá situace je jiná, spousta věcí by byla jiná. Není to o hledání receptů na „secret sauce“, je to spíš o tom mít oči otevřené a všímat si. Ale některé věci by mohly být i stejné. Třeba tým lidí, který se za ty roky dal dohromady, byl výborný a jsem moc rád, že v tom i beze mě dál s elánem pokračují. To je moc příjemný pocit.

Historické milníky

2009 Založení portálu


Portál NejŘemeslníci.cz založil před deseti lety Miloš Lenoch, který si krátce předtím sám prošel negativní zkušeností při rekonstrukci svého bytu. Tehdy mu na českém internetu chyběl server, který by sdružoval jednotlivé řemeslné profese a kde by si uživatel mohl řemeslníka prověřit a vybrat podle hodnocení a spokojenosti uživatelů.

2012 Vstup KKCG


Po třech letech fungování portál koupil Český investiční fond Springtide Ventures patřící do skupiny KKCG Karla Komárka.

2014 Jednička na trhu


O dva roky později se Nejřemeslníci.cz stali jedničkou na trhu v poptávkách řemeslné práce. Počet návštěvníků webu, zadaných a realizovaných poptávek kontinuálně roste.

2018 Vstup Saint-Gobain


V říjnu 2018 se novým majitelem portálu stává francouzská skupina Saint-Gobain, která je se svými 950 výrobními závody a více než 179 tisíci zaměstnanci jednou ze sta největších průmyslových firem na světě.
Sdílet článek