22. 11. 2022, aktualizováno 22. 11. 2022

Stavíte nebo rekonstruujete byt či dům a potřebujete elektrikáře? Nabízím kompletní služby v oblasti elektromontážních prací, a to od zhotovení projektu přes zpracování technických řešení až po realizaci díla včetně servisu a údržby, říká elektrotechnik David Hrda (31 let), majitel společnosti DH Elektroinstalace. V oboru podniká už 13 let.

V rámci série rozhovorů představujeme řemeslníky napříč obory, kterým spokojení zákazníci udělili Kozlovu pečeť poctivosti. Pro řemeslníky to znamená nejen ocenění práce navíc, ale i pivo zdarma od Kozla a zvýhodněné nakupovaní ve Stavebninách DEK.

Kdo Vás přivedl k řemeslu, které teď vykonáváte? Kdo Vás inspiruje?

Pro toto řemeslo jsem se rozhodl sám. Už od mládí mě zajímala elektrotechnika a nové technologie z oboru. V začátcích mi dost pomohli starší a zkušenější kolegové – za to jim patří mé velké díky.

Kde a jak se vzděláváte a učíte novinkám ve svém oboru?

Často pročítám diskuse na internetu. Mám spoustu technických a stavitelských časopisů. Pokud mě některé novinky či některá témata více zajímají – absolvuji školení. Vzdělávám se neustále, nejen proto, že musím, ale i proto, že mě to baví. Technologie se neustále vyvíjí, příkladem je obor chytrých domácností.

Osvědčila se Vám spolupráce s Nejřemeslníky? Za co byste je pochválil, co by se mělo zlepšit a co postrádáte?

S webem NejŘemeslníci.cz mám velmi kladnou zkušenost. Přivedla mi nejen nové zákazníky a zakázky, ale rovněž rozšířila pole působnosti. Líbí se mi možnost recenzí od zákazníků, díky kterým si vždy vyberete správného, ověřeného dodavatele. Určitě bych ocenil mobilní aplikaci, pro jednodušší kontakt se zákazníkem.

Co pro Vás ocenění Kozlova pečeť poctivosti znamená?

„Basu piv zadarmo“ – troška humoru. Přineslo mi to radost, protože vidím, že to, co dělám, má smysl. Je to pro mě veliká čest a motivace, nést ocenění poctivosti.

Jaký dopad na Vaši práci měl strmý růst vstupů?

Všeobecné zdražování se promítlo na konečné ceně za odvedenou práci. Myslím si ale, že většinu zákazníků to nijak neovlivnilo.

Pomohlo Vám vládní zastropování cen energií?

Jelikož je vše v začátcích, nedokážu to zatím hodnotit. Zastropování cen energií ale dá aspoň minimální garanci, s čím budeme moci počítat, což je pro rozvoj podnikání důležité. Každá, aspoň trochu předvídatelná jistota je dobrá.

Můžete jmenovat svůj oblíbený velkoobchod, kde nejčastěji nakupujete materiál?

V místě svého obvyklého podnikání nejčastěji navštěvuji velkoobchod RAMI s.r.o., dále Elkov Elektro a.s., aj.

Co Vás v současné době těší a co naopak štve?

Mrzí mě nynější předražená doba a všeobecný shon. Naopak radost mám v soukromém životě z rodiny a „starostí“ spojených s budováním vlastního domu. V podnikání mě nejvíce těší, když je zákazník spokojený.

Potřebujete novou elektroinstalaci nebo opravu té stávající? Kromě Davida Hrdy máme v databázi celou řadu dalších profíků z oboru. Stačí zadat bezplatnou poptávku a my vám seženeme vhodné instalatéry z vašeho okolí.

3 2 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x