27. 8. 2020, aktualizováno 5. 5. 2022

Devět tipů, jak na internetu najít spolehlivého řemeslníka či firmu

„Devadesát procent všech referencí je kladných,“ uvádí Miloš Lenoch, zakladatel serveru NejŘemeslníci.cz. Je to podle něj proto, že řemeslníci sami zvou své spokojené zákazníky, aby je na serveru ohodnotili. Negativní ohlasy ale považuje za velmi důležitý, samočisticí mechanismus. 

Zakladatelé tohoto zpočátku skromného českého projektu vycházeli z vlastních zkušeností s řemeslníky při rekonstrukci bytu: „Uvědomil jsem si, že hledat řemeslníka bez doporučení známých je peklo. Když žádný tip nemáte, musíte se spolehnout na katalogy nebo webové stránky řemeslníka. Tedy v ČR nebyl web, který by umožňoval hodnotit řemeslníky nebo firmy,“ vzpomíná Lenoch. Tak se zrodil nápad na hodnotící server, který v roce 2009 uspěl v soutěži o nejlepší start-up roku a o rok později i v Křišťálové lupě.

zdroj: idnes.cz, Přečtěte si celý článek o tom, jak najít spolehlivého řemeslníka.

 

Nedostatek řemeslníků zvyšuje nebezpečí, že zákazník naletí

Řemeslníků je na trhu značný nedostatek. Týká se to prakticky všech profesí. A pokud chcete narazit na dobrého řemeslníka, je to jako vyhrát v loterii. Jestliže máte představu o tom, co chcete, ale váháte nad cenou, provedením, materiály nebo způsobem provedení, může být řešením hledání řemeslníků na specializovaných webech, kde najdete vše pohromadě. Tou první volbou je specializovaný odborný portál NejŘemeslníci.cz.

 

„Portál NejŘemeslníci.cz koncovým uživatelům pomáhá s výběrem toho nejlepšího profesionála pro jejich projekt. Díky více nabídkám si poptávající udělá obrázek o cenách a vybere si tu nejvýhodnější pro realizaci své zakázky,“ vysvětluje Martin Ekrt, výkonný ředitel portálu NejŘemeslníci.cz

zdroj: důmabyt.cz, Přečtěte si celý článek o tom, jak se nenechat napálit.

 

Úroveň českého řemesla

„ Nabídky je ale mnohonásobně méně, a tak si spíše mohou vybírat řemeslníci, kteří často ani nestíhají. Nejvíce žádaní jsou zedníci, elektrikáři, instalatéři a truhláři, říká marketingový ředitel portálu NejŘemeslníci.cz Tomáš Čech. Portál sdružuje třicet tisíc řemeslníků a zprostředkovává jejich služby zákazníkům.

V pořadu Letní ráno Televize Seznam diskutujeme o dlouhodobých problémech na stavebním trhu, o úrovni českého řemesla a jak se ho snažíme spolu s Velkopopovickým Kozlem v rámci projektu Kozlova míra poctivosti posunout ještě dál.

zdroj: televizeseznam.cz, Přehrát celý pořad.

ŘEMESLNÍCI 2.0

Cílem portálu Nejřemeslníci.cz je poskytnout svým uživatelům komplexní řešení i velkých zakázek, a nabídnout jim tak mj. pomoc při jednání s úřady či výběru vhodného materiálu, podpůrné služby jako stavební dozor nebo projektový manažer a garantovat jim kvalitu služeb i termín dodání. Proto jsou slovy svého výkonného ředitele Martina Ekrta „rádi, že do toho s nimi jde někdo tak velký, uznávaný a s takovými zkušenostmi, jako je společnost Saint-Gobain“.

To je meta, ke které se NejŘemeslníci chtějí do dvou tet dostat.  Již dnes je však portál neocenitelným zdrojem informací. Především informací nezávislých a navíc ověřených. Vše to začalo před více než deseti roky. Když beton zatuhl, podlaha v obýváku byla krásně rovná, jen o kousek vyšší, než podle plánu měla být. Ve dveřích vznikl pěticentimetrový schod.

„Donutil jsem zedníky vzít sbíječku, rozbít to a začít znovu,“ vzpomíná programátor Miloš Lenoch na rekonstrukci vlastního bytu a jeden ze zakladatelů portálu NejŘemeslníci. „Nějaký podobný zážitek má skoro každý. Na našem webu mohou tyhle zkušenosti sdílet a příště si najít solidní řemeslníky.“

Digitální start-up NejŘemeslníci.cz se za deset let stal největším poptávkovým portálem řemeslných prací v České republice. Sdružuje desítky tisíc řemeslných firem, kterým je k dispozici ročně 70 tisíc prověřených a aktuálních poptávek.

Zaplakali nad novou podlahou

I špatná reference je důležitá!

Chystáte se bourat a přestavovat? Nebo potřebujete jen přidělat pár skobiček a sami si na tlučení a vrtání netroufáte? Není nic jednoduššího než se obrátit na profesionála… Jenže: jak najít profesionála, šikovného a poctivého řemeslníka, na kterého je spoleh a nevezme vás na hůl?

Nespoléhejte se, když vám řemeslníka doporučí prodejce přímo v prodejně. Vždy buďte obezřetní a firmu si prověřte. Kupříkladu na portálu NejŘemeslníci jsou tisíce prověřených a recenzovaných firem, za nimiž jsou stovky kvalitně odvedených zakázek.

zdroj: blesk.cz, Podívejte se na celý článek o nepovedené realizaci.

Co si myslí řemeslníci sami o sobě a o svých klientech?

Protože kvalitní řemeslník je nedostatkové zboží a situace se v dohledné době nezlepší, je jasné, že si řemeslníci mohou ze zakázek vyzobávat ty zajímavější. V anketě nejčastěji zmiňovali: „Záleží na tom, kolik mám práce“, „Ovlivní mě zajímavý projekt a jeho rozsah“, Dojem z prvního kontaktu se zákazníkem“

Výsledkem je, přes 90 procent řemeslníků si zakázky vybírá a rozhodně se nechová jako pět procent těch, kteří uvedli, že berou vše, co přijde. Odborný portál NejŘemeslníci uskutečnil mezi svými zaregistrovanými a prověřenými podnikateli (celkem jich je přes 30 tisíc) rozsáhlý průzkum. Z něho vyplynula řada překvapivých výsledků. I řemeslník je člověk, který ocení pochvalu za kvalitní práci.

Zdroj: českýkutil.cz, Podívejte se na celý článek, kde se dozvíte třeba i to, co řemeslníky nejvíce motivuje.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x