Minulý měsíc nás oslovila nadace Artevide, která se věnuje pomoci a podpoře umělecké činnosti nevidomých dětí, mládeže a sociálně slabých. [print-me]

“Nadace Artevide byla zřízena za účelem společenské a ekonomické integrace nevidomých do většinové společnosti. Poskytujeme dlouholetou všestrannou podporu umělecké a sociální činnosti nevidomých a stavíme na spolupráci akademického malíře Dina Čeča, speciálních pedagogů a dalších veřejně známých osobností, kteří nám pomáhají posouvat hranice našich možností.”

A protože každý dobrý skutek by měl být po zásluze odměněn, rozhodli jsme se pomoci a přispět svojí troškou do mlýna.

Za Artevide se na nás obrátila paní Dangal s tím, že jejich ateliér už úplně nevyhovuje a potřebovali by ho upravit, aby lépe odpovídal potřebám jejich cílové skupiny. Všechny dostupné finanční prostředky ale nadace věnuje do pořádání workshopů – 96 ročně, to jsou dva pravidelné workshopy týdně. A na vylepšování prostor tak už moc financí nezbývá.

Paní Dangal u nás pro ateliér Artevide poptávala realizaci truhlářské zakázky – jednoduchého dřevěného regálu o více patrech určeného pro vystavování výtvarných děl nevidomých umělců.

Poptávku jsme obratem rozeslali dodavatelům, kteří jsou u nás registrovaní. A aby naše pomoc byla opravdová, převzali jsme jak starost o zakázku, tak i o její uhrazení.

Paní Dangal vybrala dodavatele, který zakázku zvládl precizně a v krátkém termínu a tak mohla realizaci kladně ohodnotit.

Hotový regál je již umístěn v prostorách nadace Artevide.

Pomáhat má smysl! Děkujeme, že jsme se mohli podílet a přejeme, ať dlouho a dobře slouží 🙂

Sdílet článek