Přípravu na realizaci stavby, rekonstrukce nebo i menší zakázky typu nová kuchyň nebo pergola rozhodně nepodceňujte! Co je psáno, to je dáno a chceme, aby všechno dobře dopadlo – proto jsme pro vás připravili vzorové dokumenty, které vám v tom pomohou.
Aby to pro vás bylo ale ještě jednodušší, můžete si je zdarma stáhnout přímo zde.

Opakování je matka moudrosti

Smlouva o dílo oceníte zejména u větších zakázek; stanovuje cenu, termíny a další podrobnosti, které chrání zákazníka i dodavatele.

Předávácí protokol využijete při předání díla. Popisuje stav zakázky při převzetí a podpisy obou stran se stává zakázka uzavřenou. Chrání opět vás i dodavatele.

Stavební deník budete rozhodně potřebovat při stavbě nebo rekonstrukci – jeho použití je totiž dané zákonem 😉 Navíc vám umožní kontrolu prováděných prací, použitého materiálu a můžete se k němu vrátit zpětně v případě reklamací.
Místo dokumentu, který byste museli tisknout, vám proto raději doporučíme ověřenou online aplikaci, která šetří čas i přírodu.
Pokud máte přece jen raději papírovou klasiku, seženete stavební deník v téměř každém papírnictví a kancelářských potřebách.

Sdílet článek