Připevnit poličku, knihovnu nebo kuchyňskou linku do sádrokartonu – to je velký oříšek. Většinou musíte přesně řemeslníkům sdělit, kde a co budete chtít v budoucnu věšet a oni na to připraví podklad kupříkladu v podobě dřevěné nebo kovové výstuže. To již ale neplatí, protože společnost Saint Gobain a její dcera Rigips dodávají na trh Habito. Je to rovněž sádrokartonová deska, ale s extrémní pevností, která umožní stavět interiérové stěny a příčky s vysokou mechanickou odolností a únosností. Do Habita můžete kotvit předměty běžným vrutem bez předvrtání a bez hmoždinek.

V případě, že je použita kovová rozpínací hmoždinka, kotva Molly, lze Habito zatížit až 155 kg těžkým břemenem.

Habito je vhodnou deskou pro exponované příčky v bytech, komerčních prostorách a veřejných budovách. Příčka Habito splňuje bezpečnostní třídu RC3, čímž se vyrovná příčkám z plných cihel. To ji předurčuje k použití v prostorách s požadavky na odolnost proti násilnému vniknutí (banky, archivy, pošty apod.).

Až 155 kg

Únosnost desky Habito je až 25 kg na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu Ø 5 mm. To vše bez převrtání a hmoždinek při excentricitě „e“ = 200 mm. Při excentricitě „e“ =100 mm lze stejným vrutem kotvit břemeno až o váze 34 kg na jeden kotevní bod. Poličky s knihami, televizi, garnýže či obrazy je tedy možné velmi snadno upevnit na stěně při použití běžných vrutů. V případě, že je použita kovová rozpínací hmoždinka, kotva Molly, lze Habito zatížit až 155 kg těžkým břemenem.

Z testů vyplynulo, že příčka Habito splňuje bezpečnostní třídu RC3, čímž se vyrovná příčkám z plných cihel.

Zvukově izolační

Habito přispívá i k výborným akustickým vlastnostem. Příčka či předstěna z Habita je proto vhodná k odhlučnění interiéru. Příčky s deskami Habito dokážou vylepšit vzduchovou neprůzvučnost mnohem efektivněji než zděné. Ve srovnání s pórobetonovou příčkou dokáže příčka Habito zvýšit vzduchovou neprůzvučnost až o 9 dB, a to je dvakrát užší. Výhodou příček Habito je také jejich nízká měrná hmotnost, která je tři až pětkrát nižší ve srovnání s příčkami zděnými.

Únosnost desky Habito je až 25 kg na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu Ø 5 mm.

Snadné kotvení

+ Domácnost. Rychlé a snadné kotvení do Habita umožňuje ohromnou flexibilitu při zařizování bytu. Umístění různých předmětů na stěny lze řešit podle momentálních potřeb a nálady jeho obyvatel. Rovněž převěšování předmětů na jiné místo nepředstavuje žádný problém. Jednoduše vyšroubujeme vruty a malé dírky snadno přetmelíme.

+ Veřejné budovy, kanceláře a komerční prostory. Habito je první sádrokartonová deska, která při použití vrutů umožňuje nejmenší rozteč kotevních bodů 30 mm již při jednoduchém opláštění. To představuje velkou výhodu v případech, kdy je použití hmoždinek z tohoto pohledu konstrukčně i montážně problematické.

Snadné kotvení je výhodou při zařizování kancelářských a komerčních prostor. Usnadňuje instalaci policových systémů, zábradlí, rozvodů elektroinstalací a datových sítí, hasicích přístrojů či navigace.

Díky snadnému kotvení bez předvrtání a hmoždinek není při montáži nutné používat složité výztuhy, které se používají pro kotvení do běžného sádrokartonu. To montážníkům značně ulehčuje práci.

Sdílet článek