Čeká vás stavba nebo rekonstrukce a přemýšlíte, kolik peněz si připravit? Máme pro vás malou pomoc: přehled kalkulátorů, ve kterých si během pár minut spočítáte spotřebu a cenu materiálu. Některé z nich dokonce umožňují výrobky rovnou objednat, a tak si ušetříte čas s dalším hledáním.

Sádrokarton a spol. spočítají kalkulátory Rigips

Ať už plánujete sádrokartonovou příčku, podhled nebo třeba suchou podlahu, kalkulačka od Rigipsu je pro vás to pravé. Ve 3 krocích vám poradí s výběrem správné konstrukce a sestaví soupis veškerého materiálu, který budete potřebovat. Od sádrokartonových desek přes izolaci až po tmely a hmoždinky.

Kalkulátor vám sice neřekne ceny za jednotlivé položky, ale v posledním kroku můžete poslat nezávaznou poptávku jednomu z distributorů. A kdybyste chtěli vědět, kolik stojí SDK desky a sádrokartonářské práce, sepsali jsme na toto téma článek.

Snímek obrazovky z kalulačky Rigips
Takhle vypadá soupis materiálu, který vám kalkulačka poskytne

Pokud hledáte program, který vám cenu za sádrokartonovou konstrukci spočítá, vsaďte na další vychytávku od Rigipsu –⁠ profikalkulátor. V něm najdete kompletní portfolio konstrukcí Rigips i s technickými listy, montážními návody a CAD detaily. Program vám umožní vytvářet si vlastní projekty (např. kompletní rekonstrukce domu) a odeslat kalkulovanou poptávku na konkrétního distributora.

Weber nabízí hned 4 kalkulačky

Podlahy, fasády, omítky i sanační systémy. S tím vším vám pomůže Weber kalkulátor. U zvolené kategorie si nejprve vyberete konkrétní řešení, a pak už přejdete k samotné kalkulaci. V některých případech vám program umožní změnit doporučený materiál – jednoduše si vyberete z nabídky jiný. V posledním kroku vám kalkulátor zobrazí ceny za jednotlivé položky, které můžete rovnou objednat.

Ukázka, jak funguje kalkulátor Weber

Kalkulačka zateplení od sklepa po střechu

Firma ISOVER připravila komplexní program, který vám pomůže vyřešit izolaci. Jako první si vyberte typ konstrukce (například zateplení střechy, půdy nebo suterénních stěn), v dalším kroku zadáte parametry a vyberete si z konkrétních materiálů. Pokud zvolený materiál nebude vyhovovat nastaveným limitům, kalkulátor vás na to upozorní poznámkou v tabulce.

Tento kalkulátor bohužel ceny za materiál nezobrazuje. Neházejte ale flintu do žita – je tu ještě Centrum technické a obchodní podpory Saint-Gobain, kde vám kalkulaci materiálu zdarma připraví.

Snímek obrazovky z kalkulátoru ISOVER
První krok v kalkulátoru ISOVER – výběr konstrukce

Co dalšího přičíst k ceně za materiál?

Až budete řešit rozpočet na váš projekt (nehledě na to, jestli půjde o sádrokartonové konstrukce nebo zateplení celého domu), nezapomeňte i na další výdaje, jako je třeba vizualizace, dovoz materiálu nebo odvoz odpadu. I s nimi je třeba počítat. Zdaleka nejvýznamnější položkou ale bývá práce (pokud nebudete všechno řešit svépomocí). Sepsali jsme proto několik článků, kde uvádíme průměrné ceny různých řemeslných prací i s ukázkami konkrétních projektů. Všechny je najdete v naší rubrice Kolik co stojí.