Rychlá výstavba, přírodní materiál a dobré akustické vlastnosti. Není divu, že s takovým arsenalem výhod patří dřevostavby k oblíbeným typům konstrukcí. Vždyť jen členové Asociace dodavatelů montovaných domů jich v roce 2020 postavili na 500, což bylo o 3 % víc než v roce 2019.

Do dřevostaveb se přitom už dávno neřadí jen roubenky, sruby a dřevěné chaty. Jde o jakoukoliv stavbu, co má konstrukci ze dřeva. Ta se pak dá hravě schovat třeba za klasickou omítku, takže ve výsledku nic nepoznáte. Ze zakázek realizovaných přes náš portál jsme vybrali tři dřevostavby, které se nám líbily nejvíc, a u některých bychom dřevo na první pohled sotva hádali!

Bungalov s výhledem na České středohoří

V malebné krajině Litoměřic vyrostla začátkem roku 2021 nová dřevostavba na klíč. Zadání znělo: bungalov 4+kk, jehož stavba nebude stát o moc víc než 1,7 milionu Kč. Zadavatelka nechávala prostor pro dřevostavbu i zděný dům, nakonec vyhrálo dřevo.

Firma se postarala opravdu o všechno: od projektu přes stavbu až po některé venkovní úpravy. A majitelka nového domku byla s prací víc než spokojená, což ostatně dokládá i její hodnocení: 

„Stavět s majitelem této firmy je jako stavět s někým z rodiny, získal si moji 100% důvěru. Na všem jsme se domlouvali předem, informoval mě pravidelně o průběhu stavby a díky němu mi odpadla celá řada starostí a nervů. Jeho zaměstnanci jsou rovněž slušní, pečliví, pracovití a pořádní. Nelze ani popsat, jak moc jsem vděčná za tak klidný a příjemný průběh stavby bez zbytečných starostí a stresu.“

Nízkoenergetická dřevostavba v křivoklátských lesích

Postavit dům je jedna věc. Ale postavit ho v chráněné krajinné oblasti, kde musíte dodržet specifické požadavky, to už je věc druhá. Pozemek se navíc nachází v náročném terénu, a tak firmu čekala opravdová výzva. Poradili si s ní ale na jedničku, od samotné konstrukce přes střechu až po fasádu.

Výsledkem je difuzně otevřená dřevostavba, tedy takový typ stavby, který umožňuje částečný prostup vodních par z interiéru přes konstrukci až ven. Díky tomu dům „vysychá dovnitř i ven“. A jak je s prací spokojený sám majitel? „Stavební firma odvedla perfektní práci. Dodržela stanovený rozpočet, smluvené termíny a respektovala specifika zadavatele. Oceňuji vstřícný a profesionální přístup a rychlost realizace. Firma je znalá v nových technologiích a materiálech, provádí moderní stavby a nebojí se ani náročnejších projektů.

Další informace najdete v detailu reference.

Rodinný dům na klíč

Ani u tohoto domu byste zprvu možná nehádali, že se jedná o dřevostavbu. A přece. Konkrétně šlo o výstavbu systémem „two by four“. (Název je odvozený od základního poměru sloupků – 2 × 4.) Firma se postarala nejen o konstrukci, ale i o všechno další, co stavba na klíč obnáší: Od projektu přes fasádu až po rozovdy a malování. Zákazník práci ocenil pěti hvězdičkami a slovy „Maximální spokojenost“.

Chcete taky dřevostavbu? Najdeme vám dodavatele

Pokud i vy toužíte po obydlí s konstrukcí ze dřeva, jste u nás správně. V databázi máme totiž přes 300 firem, které se na dřevostavby specializují. Můžete si buď vybrat jednu z nich nebo jenom zadat poptávku (je to zdarma) a my už vám vhodného dodavatele seženeme sami.

Sdílet článek