Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Zednické práce

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
V novostavbě RD v obci Mirošov (okr. Rokycany) poptávám zednické práce, aktuálně vyzdění soklů v koupelně (cca 8 m2 Ytong 10 cm a 20 cm). Při oboustranné spokojenosti možná další spolupráce (štuky, dlažba, obklady).

Sokly (v plánu červeně):
1. 1,5 x 1,5 m
2. 0,8 x 2,9 m
3. 1,77 x 1,5 m
4. 0,2 x 1 m

Materiál dodám.

Prosím o návrh ceny (za m2) a odhad času.

Děkuji.

=== Nabídka
Dobrý den,Vaši zaj¨kázku jsem schopen realizovat.
cena za m2 120kč a odhad času cca1-2 dny
S pozdravem Dušek

Dodavatel (řemeslník)
Dušek martin-Specializované stavební činnosti (Spálené Poříčí, okr. Plzeň-jih)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Cena dodržena, termín také. Pan Dušek poradí, u realizace domýšlí detaily a návaznosti. Mohu doporučit.

Upraveno po pokládce obkladů na připravené vyzdění: ač pan Dušek při své práci působil důvěryhodně a přesvědčoval, že hrubé nerovnosti nevadí (někde až 2 cm boule), protože se doženou lepidlem při obkládání, obkladač musel všechny větší nerovnosti opravit, někde perlinku z lepidla vyříznout, aby se dostal až na ytong a ten mohl zbrousit. Celkově mě tedy opravy při přípravě na obložení vyšly stejně jako samotná cena za práci, takže poměr cena/výkon nebyl až tak výhodný.

S panem Duškem jsme mezitím ještě spolupracovali na dalších zakázkách - štuky v ploše dělá perfektní, v detailech už je to horší, ale dlažbu, obklady či sádrokartonové podhledy bych nedoporučil z těchto důvodů:

1. Dlažba v technické místnost je vyspádována mimo odtokový kanálek, přestože podlaha byla vyspádována směrem ke kanálku. Po shlédnutí dalším pokladačem bylo řečeno, že se mělo začít od kanálku, aby byl spád dodržen.

2. Otvor pro krb byl původně vyzděn do správného rozměru, ovšem nebylo domyšleno, že po naštukování se otvor zmenší, takže nyní do něj krb nedostanu. Profesionál by měl vědět dopředu a počítat s tím, pokud předem znal rozměry vložky, pro níž se otvor dělal. Máme vymalováno a částečně nastěhováno, ale z důvodu zvětšování otvoru budeme opět dělat hrubé práce.

3. Sádrokartonové podhledy na ploše 100 m2 jsem musel nechat předělat odbornou firmou, protože tři dny po dokončení se ve 33 příčných spárách, kam pan Dušek z nějakého důvodu nedal bandáž za 10 Kč, objevily praskliny. Po reklamaci zdůvodněním bylo, že je to normální, stavba si sedá a že vše bylo realizováno v pořádku, ovšem po diskuzi s výrobci SDK desek bylo zjištěno, že chybí ona bandáž, a také to, že pokládka byla provedena v rozporu s technickými postupy - desky byly položeny podélně na rastr namísto příčně, tudíž příčné spáry neleží na profilu, ale visí ve vzduchu. I to bylo příčinou prasklin. Celkově je strop nerovný, na 1 m i 1 cm hrbol. Stržení stropu a nová realizace by vyšla z důvodu instalovaných nátrubků rekuperace na více než 190 tis. Kč. S ohledem na toto jsme se museli smířit s nerovnostmi a pouhou opravou všech spár, a to nejen těch vypraskaných, ve kterých nebyla páska ani nebyly seříznuty. Oprava třetí stranou vyšla na cca 13 tis. Kč, ale jistota, že vlivem nevyztužení strop nevypraská někde znova, není žádná. Nyní už dva týdny čekáme na to, až pan Dušek zaplatí opravu, přestože by měl za svou neprofesionální práci platit i škodu, což má jistě jako živnostník pojištěné.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 09.02.2014 uživatelem Uživatel_71524

koupelna-plan
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace