Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Montaz kuchynske linky

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Poptavam montaz kuchynske linky v rozsahu cca 7bm dle planku v priloze. Jedna se o kuchyn Ikea, ktera, ale neni nova, to znamena ze skrinky maji smontovane korpusy, ale mozna budou potreba drobne opravy, zpusobene demontazi. soucasti montaze bude osaeni vestavnych spotrebicu - mycka, trouba, varna deska a drez, vcetne zapojeni. Zahajeni praci v prvnim lednovem tydnu, dle finalizace elektro a obkladacsky praci kterou jsou dokoncovany. Soucasti dodavky bude dodavka nove desky a ukoncovacich list. Predbezne mam vybrano v Bauhaus Dub svetly. Prosim nabidnete cenu.
=== Nabídka
Dobrý den,
nabízím Vám cenu za montáž s případnými opravami a úpravami a s montáží vestavěných spotřebičů za cenu 5800 včetně dph. V ceně není stěhování a kuchyně ani její demontáž z původního umístění.
-----
Dobry den, libi se me vase nabidka a pristup.Pocitam se zahajenim praci 2.1.v 9:00 jak predbezne domluveno. Pokud je potreba jeste obhlidka a finalni domluva predem byl bych rad pokud bychom to zvladli 31.12.rano.Adresa instalace je Devonska 5, Praha 5. Pripane jeste zavolam zitra pro finalni domluvu. Dekuji Beran

Dodavatel (řemeslník)
Jiří Faltýnek (Teplice)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
Solidní
Celkové hodnocení

Jednani pana Faltynka bylo v poradku, pristup k zakazce vsak nikoliv. Jednalo se o montaz starsi kuchynske linky v rozmontovanem stanu na nove misto s drobnymi upravami, zkratka prace pro zkuseneho truhlare, ktery s drobnostni ktere nebudou sedet nebo nefunguji poradi. Nicmene se ukazalo ze jak z pohledu uprav tak kvality detailu byla zakazka nad sily dodavatele. Po dvou dnech (pricemz zakaznka byla domluvena maximalne na 3 dny) bylo dokonceno zhruba 30% montaze a detaily provedeni byly zpracovany velmi neodborne. Kuchynska deska byla rezana tak ze na horni pohledove strane byly odpryskane kusy desky (odskepky z rezani), ktere znehodnotily desku tak ze ji nebylo mozne vyuzit. Z panem Faltynkem jsme se domluvili na ukonceni zakazky a castecne platbe za provedene prace a zakaznku musel dokoncit jiny dodavatel. Prestoze pan Faltynek ukazuje na svem webu chyby a nedostatky jinych remeslniku a zduranuje svoji profesionalitu, rozhodne nemohu doporucit.

Dohodnutá cena
5 800 Kč
Skutečná cena

4 000 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 12.05.2014 uživatelem Uživatel_70506

001
002
003
004
WP_20140105_002
WP_20140105_003
WP_20140105_004
WP_20140105_005
WP_20140105_006
WP_20140105_008
Komentář dodavatele
Pan Investor Beran z Barandova podává neúplné informace a celkově je jeho popis nadnesený až hysterický.
Z informací, které byli dodány p. Beranem vyplývalo, že se jedná o částečně demontovanou linku, kterou je potřeba jen smontovat dle přiloženého nákresu.
Zde jsem měl důvod se domnívat, že je to práce maximálně na 3dny a tak jsme se také domluvili.
Skutečnosti jsou pak následující:
1. rozmontovaná linka byla rozložena po celém bytě. Jednotlivé komponenty patřící k sobě byli investorem nesprávně přiřazeny k jiným částem, čímž sám zavdal příčinu ke zdržením.
Původní montáž linky byla prováděna z neoriginálních dílů.
2. Vývody pro odpad a vodovod byly v nesprávné výšce. P. Beran totiž chtěl umístiti linku do míst, kde se s ní v projektu vůbec nepočítalo. Musel jsem provést dost úprav s celkem velkou časovou náročností. Toto také nebylo v původním popisu
3. p. Beran dodal plánek požadovaného sestavení linky, který rozhodně neodpovídal počtu a typu kusů. Po identifikaci a přiřazení všech komponent pak bylo jasné, že z této sestavy nelze provést sestavu požadovanou investorem.
4. poškození o kterém p. Beran píše přiznávám, ale také dodávám, že poškození rozhodně nebylo markantní a řez měl být zakryt v konečné fázi lištou nebo tmelem, tudíž měl být tak jako tak řez neviditelný. Takže tvrzení, že musel p. Beran koupit novou desku, je přinejmenším přehnané. Nemusel kupovat novou desku.
5. Jeden celý den trvalo, než se mi podařilo vůbec z hromady mastného a špinavého "šrotu" sestavit alespoň použitelnou podobu budoucí linky.
6. půl den trvala úprava instalací, o kterých nebyla původně ani zmínka
7. za dva ze tří plánovaných dnů bylo provedeno cca 80% původně plánovaného a to i za nepříznivých podmínek.
8. P. Beran, když viděl, že je z nejhoršího uděláno, začal mluvit o svém příbuzném, který by to klidně už mohl dodělat. Nicméně až když jsem měl jet na poslední den práce dle dohody, tak mi p. Beran sdělil, že už jezdit nemám že to dodělá se svým příbuzným. Z tohoto důvodu odmítám sdělení pana Berana, že jsme se domluvili. P. Beran sám vypověděl další dokončení aníž by mi umožnil dokončení.
Uvedená konečná cena v záhlaví této reference nečiní 4000,-, ale podstatně nižší částku, kterou mi p. Beran zaplatil a ještě smlouval.
Od samého začátku p. Beran věděl, že nechce zaplatit za tuto zakázku plnou cenu. Šlo mu jen o to, aby někdo udělal nepříjemnou práci.
Práci jsem provedl správně, zakázce jsem věnoval veškerou možnou péči.
Udělal jsem tyto chyby:
1. Před uzavřením dohody, jsem se neseznámil s konkrétním stavem a uzavřel dohodu jen na základě důvěry elektronicky.
2. Věřil jsem p. Beranovi, že mi podává úplné informace o skutečném stavu a připravenosti pro montáž a nenechal jsem si poslat před uzavřením dohody alespoň fotky. Poučení: nevěřit klientům a jejich zkresleným informacím a vše si ověřovat na místě před uzavřením dohody.
3. Po provedení řezu, jsem měl ihned provést olištování. poučení: vždy dodělám díl kompletně do finální podoby.
4. Neposlechl jsem svůj instinkt, který mi říkal, že tento klient bude problémový. Poučení: jestliže se mi klient nejeví jako důvěry hodný už při prvním kontaktu, je lépe nechat zakázku konkurenci.
Byť se jednalo o zakázku velmi malého rozsahu a v podstatě jen výplňovou, měl jsem uzavřít nikoliv objednávku, ale přímo smlouvu o dílo se všemi důsledky a odpovědností z toho plynoucí. Pak mi nemusel nikdo psát očerňující reference založené nikoliv na faktech, ale na vnitřní zlobě, neobjektivnosti a podobných neduhů lidské mysli
Přemýšlím také nad otázkou, proč si na referenci p. Beran vzpomněl až po půl roce. Pročpak nebyla reference připsána ihned po zjištění nespokojenosti?
Měl jsem za to, že když jste tenkrát dosáhl svého a ošidil jste mne o 3000,- Kč, že tedy budete spokojen a bude ukojena Vaše obsedance, tak jsme jednou pro vždy vyřešili náš vztah. Proč ještě pokračujete v takovém přístupu. Pokud budete dále postupovat v tomto přístupu, pak vám tímto dávám na vědomí, že jestli mne Váš postup bude stát ztrátu zakázek budu se bránit v souladu s právním řádem ČR.
Jedna věc je psát reference a druhá věc je psát je objektivně a pravdivě. Pan Beran je zatím v první fázi. Tedy píše reference, ale nepíše je objektivně.

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace