Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Elektrikářské práce

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

Přidělat jednu zásuvku s tím, že se pán nejdřív přijdete podívat, a pak se dohodneme. (Viz mail)

=== Zadání
POPTÁVKA:
Přidělat zásuvky v koupelně, kuchyni a obýváku, nákup a instalace osvětlení, nákup a instalace osvětlení.

TERMÍN: Do konce roku 2013.

=== Nabídka
Dobrý den,
rád Vám vše udělám pokud to bude v mých silách. Podle popisu mi není úplně jasné co potřebujete. Asi by by bylo nejlepší se sejít na konzultaci.
Jsem ze Zahradního města a tak Vám nebudu počítat dopravu.
Cena mé práce je 250 Kč/h (čas na nákup se počítá jako práce).
Pokud Vám má nabídka vyhovuje, zavolejte nebo napište.
Hezký den přeje
Petr Vizi - Domácí servis

Dodavatel (řemeslník)
Petr Vizi (Praha 10)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

S vybraným řemeslníkem jsme se po mailu dohodli na tom, že mi přidělá jednu zásuvku pro aku vysavač. Chtěl se přijít nejdřív podívat s tím, že se pak dohodneme. V určený den a čas dorazil rovnou s dvěma kufříky. Přes půlhodiny jsem dostávala didaktickou přednášku, proč něco nejde a jak by to možná mohlo jít. (Nešlo přitom o žádnou komplikovanou práci.) Domnívala jsem se, že je to součástí sjednané prohlídky.
Pak že se ale dá do práce. Přestože měl s sebou 2 zavazadla, předmětná zásuvka v nich nebyla, ani drát, takže si pro ně dojde domů. Vrátil se za víc jak půl hodiny. Vyvrtal díru do zdi (cihla na výšku), a že prý jestli mám vysavač, že by se cihelný prach vysál. Inu neměla jsem k dispozici, (byl nenabitý - však pro něj přidělával zásuvku), byla jsem to ochotná setřít, ale pán, že si dojde pro vlastní. Vrátil se o chlup dříve než minule. Po skončení práce pokračovalo školení, jak se věci mají, jak funguje hmoždinka, kterou použil ap. Pak poznamenal, že jsme se vlastně nedohodli na ceně. Měl pravdu. Určitě jsme se nedohodli na tom, že bude zakázku rovnou dělat, aniž by měl s sebou potřebný materiál a nářadí. Přednášku, protahující čas, označil jako nezbytnou duševní práci v můj prospěch, kterou neumím ocenit. Připomnělo mi to taxikáře, kteří vás zabaví, abyste si nevšimli, že jedete okružní jízdu. Nejde mi v tomto případě o peníze, ale na tento způsob navyšování ceny jsem alergická. Když se ke mně dodavatel, poskytovatel služby chová slušně, dávám vždy něco navrch v řádu úměrném zakázce jako vlastní poděkování. Když si však do hodinové mzdy chtěl připočíst své odchody, protestovala jsem. Dohodli jsme se na prohlídce a mohli jsme se domluvit na termínu na jindy, kdyby s sebou měl vše potřebné. Tedy vrtačku, šroubovák, drát. Velice nevrle mi oznámil, že si "cesty" tedy nezapočítá, a že takovou zákaznici ještě nezažil. Když jsme jeli spolu výtahem, cítila jsem ve vzduchu odér alkoholu. Zeptala jsem se, jestli si neskočil na pivko. Prý že ne, jelikož je abstinent. Byl to subjektivní dojem, takže na tom nemohu stavět...
Přese všechno jsem při placení cenu zaokrouhlila v desítkách korun. Pán na to začal demonstrativně hledat v drobných, aby mi nakonec řekl, že vidí, že jsem na tom špatně, tak mi tedy vrátí nazpět. Tuto poznámku jsem označila jako urážlivou a odešla.
Za sebe další spolupráci vylučuji. Jsem zastáncem férového jednání. Každý si může svou práci cenit různě, pan elektrikář a exposlanec, jak se mi představil, samozřejmě také. Je na nás zákaznících, zda ji budeme akceptovat. Dohánět však cenu v hodinovce odchody a zbytečným školením, (ani příště si nebudu zásuvku přidělávat sama), považuji za pro mě nepřijatelný postup. Kdyby býval zásuvku (krabici) alespoň zasekal do zdi, což mi nenabídnul, nemusel zbytečně odcházet a já bych byla alespoň s výsledkem práce spokojenější.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

700 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 10.03.2014 uživatelem Uživatel_70193

Komentář dodavatele

Vážená paní Urbanová, je mi velmi líto, že jste s mou prací nebyla spokojená. Práci jsem odvedl kvalitně a za tím si stojím.
Čas který jsme strávili navrhováním optimálního řešení řešení je také práce. Ani jednou jsem neřekl, že to nejde.
Zásuvku jsem sebou měl, jen flexi kabel ne, běžně se nepoužívá. Při té příležitosti jsem si sebou vzal i vysavač, který je pro úklid cihlové drti nevhodnější. Vybral jsem pro Vás tu nejlacinější a nejefektivnější variantu (v celém bytě jsou zásuvky nezapuštěné a rozvod v lištách).
Asi nejvíce Vás pozlobilo to, že jsem si musel dojít do auta, u Vašeho domu, pro druhou vrtačku pro zvětšení otvoru ve zdi, ale s tím už nic nenadělám.
Důvodem zvětšení otvoru bylo to, že instalace se musela provádět za samostatně stojící lednicí, která se "nesměla" odsunout z údajného obtížného vyrovnání a kabel s konektorem nešel protáhnout po přehnutí, což byla první varianta řešení. Zákaznici se nelíbilo umístění vysavače, které umožňovala délka kabelu a proto byla zvolena varianta s vrchní zásuvkou.
Pokud by zásuvka měla být zapuštěna do zdi, bylo by potřeba odsunout lednici a kabeláž udělat v klasické liště.
Pokud bych flexi kabel šel koupit zabralo by to minimálně o 15 minut více času, ale asi by to bylo v pořádku - viz. cenová nabídka (čas na nákup se počítá jako práce).
Čas jsem rozhodně nenatahoval a cena 660 Kč i s materiálem, je dle mého názoru, přiměřená.
Když jsem chtěl paní Urbanové vrátit (na ulici) drobné , bez rozloučení utekla.
Každý kdo si Vaší referenci přečte si jistě udělá úsudek sám.

Zpráva pro řemeslníky - nedoporučuji, zákazníkovi nelze vyhovět.Diskuze
Je pochopitelné, že se budete pane exposlanče hájit. Byl jste pryč dvakrát, takže "žádné při té příležitosti", přičemž jednou to bylo hodně přes půl hodiny, to jste šel domů a nemohl jste podle vlastních slov najít kabel. Rozladilo mě, že jste měl přijít pouze na bezplatnou prohlídku, (Váš nápad), abychom se dohodli na způsobu realizace i ceně, abyste si příště přinesl, co budete potřebovat.. Vy jste si však defacto prohlídku zaúčtoval do ceny práce. Bylo by to v pořádku, pokud byste to předem uvedl a domluvuli bychom se na tom. Naštval mě však především způsob vaší povýšené komunikace, včetně závěrečné urážky na rozloučenou.
Ještě dodatek, kdybych se nebránila, nechala si naúčtovat vaše procházky, cena by 660 (700 jste dostal) Kč právě určitě nebyla. Tuto recenzi jsem nepsala proto, abych si to s Vámi nějak vyřídila, ale protože doufám, že si příště dáte na způsob komunikace a transparentní způsob stanovení odměny za vykonanou práci větší pozor ... ke spokojenosti dalších zákazníků.
Jako exposlanec jsem se nepředstavil, nevím jaký bych k tomu měl důvod a jak jste na to přišla. Nikdy jsem poslancem nebyl.
Ano dvakrát jsem opustil Váš byt, jednou pro kabel 20 minut a jednou do auta pro vrtačku 5 minut.
Pokud vím tak jsem Vám účtoval jen dobu strávenou u Vás.
Jak se představujete, je mi celkem jedno, i když toho exposlance jste si mohl ušetřit. Na mě to rozhodně žádný dojem neudělalo. Je mi také jedno, jak nyní ohýbáte pravdu, ani Vám nevadí, že si sám odporujete. Není to bohužel nic neobvyklého. Tím považuji svou debatu s Vámi za uzavřenou.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace