Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Stěhování bytu 3+1

Popis zadání

Poptávka byla na stěhování bytu 3+1 - vybraný nábytek a vlastní krabice do prázdného bytu 3+1 poblíž. Na ocenění zakázky se dostavil technik, který byl seznámen s rozsahem stěhování.

Žádné komplikované položky ve stěhování nebyly (původně bylo vše do bytu nastěhováno svépomocí). Jediný složitější požadavek byl rozebrat a přestěhovat nábytek v předsíni. Dále byl kladen důraz na zabezpečení nového výtahu proti poškození. U obého jsem byl ujištěn, že "bez problémů".

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Tuto firmu bych si zcela jistě příště neobjednal - nejen kvůli chabému výsledku, ale také kvůli neochotě jakkoliv se zabývat zpětnou vazbou od zákazníka.

V domluveném čase bylo vše na stěhování připraveno (nábytek vyklizený, věci zabalené a v krabicích). Po dvou omluvách dorazili stěhováci téměř o tři hodiny později (stěhování tedy začalo namísto ve 14 až v 17 hod.). Opět upozornění o potřebě nepoškodit výtah.

Jak stěhování probíhalo:
- nábytek v předsíni se nepodařilo rozebrat. Některé jeho prvky byly přestěhovány, některé zůstaly v původním bytě (šrouby s půlkulatou hlavou povolovány elektrickým šroubovákem, takže přirozeně vypadával a poškrábal povrch nábytku okolo). Doporučení stěhováků: uřízněte to rozbruskou, nebo rozsekejte sekerou... rozebráno až následně po stěhování, a to svépomocí.
- dva kusy nábytku nejdříve zabaleny, následně rozbaleny, aby prošly dveřmi. Po zbytek stěhování transportovány nezabalené v ochranné fólii (u tohoto nábytku jsem byl zpočátku přesvědčován, že nemohl být do bytu přestěhován dvěřmi...)
- výtah nebyl nijak chráněn, nábytek do něj tahal a strkal mnohokrát jeden stěhovák sám, tudíž škrábance na podlaze...

Výsledek stěhování:
- stěhování trvalo zhruba o hodinu déle
- nábytek v předsíni nebyl přestěhován
- k rozebrané posteli jsem nedostal spojovací materiál (nábytkové šrouby apod.)
- poškrábaná podlaha výtahu
- stěhování končilo až po deváté hodině večer (což způsobilo stížnosti sousedů na hluk)
- požadovaná cena byla navýšena na 4 100 Kč (tj. téměř o 25%), což jsem vzhledem k nabídce založené na odhadu technika firmy, i ke zpoždění a průběhu stěhování neakceptoval

Komunikace s firmou:
S panem Škabrahou jsem telefonicky probíral průběh stěhování. Závěr telefonátu z jeho strany vyzněl zhruba "tak vy jste jim nezaplatil jejich práci a ještě si na ně chcete stěžovat?"
Po domluvě jsem vše sepsal do e-mailu, následně se ozvali stěhováci, že mají můj spojovací materiál k posteli a můžu si pro něj přijet. Domluvili jsme se, že mi jej dají do poštovní schránky. Nestalo se tak.
Na samotný e-mail pan Škabraha nikdy nedopověděl a veškerá komunikace tím z jeho strany skončila.

Společnost IMRWERE jsem si vybral na základě recenzí tohoto serveru. Proto právě sem píšu svoji zkušenost, protože nevěřím že hromada bezproblémových a pozitivních ohlasů odpovídá tomu, co jsem sám viděl a zažil.

Dohodnutá cena
3 290 Kč
Skutečná cena

3 400 Kč

Kategorie
Související témata:
hlasy
+2
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 06.11.2013 uživatelem Palver

Komentář dodavatele
Ano je pravdou,že jsme na zakázku přijeli skutečně o 3 hodiny později,za což se dodatečně omlouváme.
Pak už bylo vše špatně,kdybychom se na hlavu stavěli...
Myslíme si,že není potřeba zpochybňovat recenze tohoto serveru a tím vyjádření našich zákazníků,snad budete mít příště štastnější ruku při výběru firmy i když.....


PS. Pracovníkům jsem fin.rozdíl doplatil ze svého a poděkoval jim,že udrželi jazyk za zuby.

Hezký den Imrwere-Škabraha.
Diskuze
Pane Škabraho. Kdyby šlo jen o pozdní příjezd a vše ostatní proběhlo podle domluvy, neměl bych s tím problém. Do popisu stěhování jsem se vyvaroval subjektivních hodnocení a popsal jsem realitu a výsledek stěhování.

Co mě definitivně přimělo napsat svoji zkušenost sem byl jednak průběh telefonátu s Vámi, kdy jste mi v podstatě řekl, že posádka je bezproblémová, takže je něco v nepořádku se mnou, jednak absence odpovědi na e-mail. A konečně také fakt, že ačkoliv jste slíbili zapomenutý spojovací materiál vrátit, nikdy k tomu nedošlo.

K nějakým chybám přirozeně může dojít, ale je třeba se k nim postavit, a především s protistranou komunikovat. Což jsem u Vás postrádal...

P.S.: Nevím, kdy by měli Vaši pracovníci "držet jazyk za zuby"? Za celou dobu jsem jim neřekl křivého slova a nechal jsem je dělat jejich práci. To že jsem odmítl zapatit více, než bylo dohodnuto, za horší výsledek je pochopitelné
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace