Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Drobne upravy pokoje pred montazi kuchyne

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Elektro:

1. prenest kabel pro digestor o 15cm vyse (se sekanim);
2. prodlouzit kabel pro troubu o cca 3,5m-4m (zatim pocitame bez sekani do monolitu);
3. vymenit 1 existujici obycejny vypinac (krabicku za krabicku) na bezdratovy vypinac,ktery bude pripevnen jinde a nebude pak prekazet kuchynske lince.
4. priprava 4 zasuvek apod na obklady.

Zednicke prace:

obklady 3m2 pro kuchynskou linku
zadelat vysekanou diru pro kabel pro digestor (15cm)
vymalovat 1 pokoj (35m2) - zalezi na cene, jeste premyslime, zda to bude zapotrebi

Instalaterske prace:
prodlouzit odpad a trubice na vodu

Chteli bychom vedet kolik stoji Vase prace

=== Nabídka
Dobry den, u takto rozsahle prace je slozite odhadnout cenu predem. Nejprve je potreba abych Vas navstivil a podival se detilne na rozsah praci. cena opravdu odhadem cca 1500-2000 Kc +material.Na domluvenou schuzku prijedu zdarma. Mohu i o vikendu.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Pan Libor nám dělal dvě veci – elektrické úpravy a kuchynské (částečně i kamenné) obklady. Přijde na čas, uklidí za sebou bez problému. Nemá rád rozšíření zákazky o dalsí požadavky v průběhu práce.

Elektrickými úpravami jsme spokojení (něco nám i poradil navíc), odvedl dobrou práci a za přijatelnou cenu, takže v pohodě.

S obkladami bohužel spokojení nejsme. Ve mnoha místech byly udělany nakřivo a proto se to následně špatně špárovalo, jednu zásuvku bylo třeba podřezat aby byla těsně k obkladům, k tomu jěště několik prasklin apod. Hned jsme řekli panu Liborovi, že jsme očekávali víc. Odpověděl, že v tuhle chvíli už se nedá nic udělat a že to nebylo až tak špatně. Z časových důvodů (naplánovaná montáž kuchyně, letní dovolené apod) jsme museli podepsat fakturu a zaplatit za práci a nechat pana Libora pokračovat s kamennými obkladami v tom pokoji. V každém případě na nich je chyba méně viditelná.

Za pár dnů se objevila možnost kuchynské obklady předělat (jiný řemeslník) a po delším přemýšlení rozhodli jsme se pro to. Následkem toho bylo, že pan Libor neočekávaně přišel příští den bez nařadí s novou fakturou na (nedokončené) kamenné obklady a řekl, že naši zákazku ze své strany ruší protože nejsme s ním spokojení a dlouze se rozhodujeme o tom, co chceme a co nechceme dělat v bytě a jak; a tím on zbytečně ztrácí čas.

Po hodinovém nepříjemném rozhovoru nám udělal slevu 600Kč (za společný nákup v Bauhausu) přestože my jsme museli zaplatit 6000Kč navíc za nový obklad a jeho předělavání. V tomto stavu nám nechal ty kamenné obklady (druhou stranu ani nezačínal) a popřal „št‘astnou ruku“ s hledáním lepšího řemeslníka – viz. obrázek dole.Myšlenky:

O svém názoru na tuto reakce pana Libora se už dále nebudeme vyjadřovat. Jsme dospeli a chápeme, že se nemusí vždy všechno podařit ale každý musí být schopen příznat svou chybu, chovat se zodpovědně a zkusit najít kompromisní řešení a ne prostě utíkat (hlavně s penězmi). Namísto nějaké kompenzace jsme dostali jěstě fakturu! To jsou věci! :D

Asi zneužil to, že jsme mladí a slušní. Člověk jeho generace by mu nic nedoplatil. Hlavně “nic nepodepisujte, když nejste spokojení” (citát). Držím palce.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

7 200 Kč

Související témata:
hlasy
+2
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 25.07.2013 uživatelem Uživatel_56977

P5121346_upd
P7232038
P7232040
P7232041
P7232045
P7232046
mail.google.com
20130721_192945
Komentář dodavatele
Začnu tím, že zakázka o které se tu jedná nestála 7200,- ale 3350,-Kč a obklad v kuchyni nebyl 3m2 jak bylo v poptávce, ale skutečná plocha byla 4 m2. Mám na ní doklad s převzetím zakázky, zaplacením a podpisem zákazníka.
S panem Andrii Semchukem je těžká domluva. nejde jen o to, že neumí česky protože je ukrajinec, ale hlavně protože nemá jasno
co opravdu požaduje a neustále mění své rozhodnutí i několikrát během jednoho dne. Časté konzultace během práce jsem mu neúčtoval i když to byl také čas věnovaný této zakázce. Když si ale přál, abych s ním jel nakoupit obklad na jinou zakázku, (3 hodiny od 16:30 do 19:30) nelíbilo se mu že jsem mu vyúčtoval pouhých 600,- i když má hodinová sazba je 300,-/hod. On se pravděpodobně domníval, že to snad bude nějaká "přátelská výpomoc".
Prohlídku nové zakázky a domluvení podrobností jsem neúčtoval, jak jsem slíbil již v mé nabídce.
Co říci k obkladu v kuchyni. Ano uznávám, že tam jsou drobné nepřesnosti. To ale není tak fatální jako rozhodnutí majitele, že u tří dlaždic nebude navazovat vzor, protože si koupil málo obkladu. Motiv se skládá ze 4 dlaždic které se pak pravidelně opakují. Obklad se tedy prodává po těchto čtveřicích.
Také nevím proč si přál obklad na ležato a dělat tak 3 řady přestože třetí řada ze dvou třetin bude pod horními skříňkami. Čtvrtá řada pak
musí logisky zbýt. Kdyby se obklad dělal podle výrobce na výšku, stačily by jen dvě řady a nic by nezbývalo. Ona prasklina v glazuře nešla vyměnit protože nebylo za co a je právě ve třetí řadě a bude pod skříňkou. Proto jsem jí tam nechal.
U obkladu kamene se nedokázal rozhodnout jak má obklad vypadat. Když jsem mu přinesl druhý den dokonce i vystříhané "dlaždice" z papíru v poměrné velikosti aby si mohl vyzkoušet názorně jak obklad poskládat, dospěli jsme konečně ke konečnému řešení. Když byl nalepený první metr čtvereční chtěl vytvořené zuby zpět doplnit do roviny. To už bohužel nešlo, protože do některých mezer se už obklad nevešel z důvodů, že rozměry nejsou kalibrované a obklad je bezespár. Ten den mě také oznámil, že uzavřenou, převzatou a podepsanou zakázku obkladu v kuchyni nechá předělat.
Rozhodl jsem se tedy dokončit rozdělaný obklad na jedné straně pokoje a ukončit tak celou zakázku.
Také není pravda, že nerad rozšiřuji zakázku.
Kromě vyjmenovaných precí v poptávce se dále jednalo o druhou zakázku na další elektroinstalaci a třetí na obklad kamene, přestože jsem se dostával do časového presu a dělal i o víkendu.
Původní poptávka byla mezi 15-19.7. 2013. Každý řemeslník by začal hned 15tého aby měl spíš časovou rezervu. Pan Semchuk ale začátek realizace posunul až na 18.7. Kdyby mě všechny požadavky zdělil předem najednou, mohl jsem začít jinou prací a dřív.
Pro příklad také mohu popsat výměnu vypínače za bezdrátový. Pan Semchuk si sám koupil bezdrátový vypínač, kterým chtěl nahradit dvojitý vypínač osvětlení, který se bude nacházet za lednicí. Když jsem měl vše připravené a těsně před dokončením a oznámil mu, že si bude muset dokoupt ještě jeden ovladač, protože když má schodišťový vypínač a ovládání osvětlení ze dvou míst, že nemůže zůstat jeden mechanický a druhý bezdrátový, rozhodl se, že mám mechanický vypínač přetáhnout do vedlejší místnosti a bezdrátový vrátí prodejci. Mohl jsem tedy začít znovu od začátku a jinak a to vše za stejné peníze.
Myslím si, že jsem se k panu Semchukovi a nejen co se pěnez týká, choval velice korektně a neúčtoval jsem mu nic znovu nebo navíc.
Nakonec jsem mu slevil 600,-Kč za onen nákup abych už měl klid a mohl odejít. Prostě jsou lidé kterým se člověk nezavděčí. Tak se mi
prosím nedivte, že jsem se rozhodl tak jak jsem se rozhodl a zakázku ukončil. Škoda jen že toto budou možná číst jen potencionální noví
poptávající a né též řemeslníci, aby věděli do čeho u tohoto zákazníka jdou. Naštěstí ostatní zákazníci semnou byli vždy spokojeni.
S pozdravem Ludvík.Diskuze
Pane Liboře, patříte k lidem pro které zákazník nemá nikdy pravdu a nedokážete príznat své chyby. Celkově dle faktur bylo zaplaceno 7560,-Kč. Učtoval jste všechno naprosto v pořádku i ten nedokončený kamen.

Řemeslník, který obklad předělal, řekl, že předchozí řemeslník se zřejmě učil lepit obklady. Učte si za peníze ze své kapsy!

A nehledejte si výmluvy jako chyba vyrobce nebo špatná čeština apod. Ve Vašem věku je to neseriózní. Nebudu se ptát kolik jazýků umíte Vy ale myslím si že tomu co tady píšu dobře rozumíte a adekvatně odpovídáte. Takže to něco znamená… To že jsem Ukrajinec Vás vůbec nemusí zajímat protože obklady byste stejně udělal špatně i kdybych byl Číňan.

Uznávám, že docházelo ke drobným změnám, které jsem s Vámi jako s odborníkem předem konzultoval.To je normální že se na místě člověk dozví více a v průběhu práce se něco může měnit. Žadný stress. Jsou to obklady v bytě (jakýsi 4 m2), nemusíte přece řidit letadlo.

Do obchodu se mnou jste chtěl jet sám abyste věděl jak budete řezat ten kamenný obklad. Měl byste aspon’ říct že to budete účtovat.

Vzor není důvodem předělavání obkladů. Důvodem jsou 2 praskliny, 2 okousané obklady, škaredé spárování, nerovnosti spár a to že několik obkladů vyčnívaly víc než měly.

Řidili jsme se pokyny kuchynského studia a vlastním vkusem. Vás by mělo více zajímat kvalita lepení obkladů.

Dohodnutý začátek realizace byl mezi 15-19.7. Skutečný začátek byl 18.7. z důvodů nezávislých na mé vůli a je to mezi 15-19.7. Nikdo Vás nenutil pracovat o víkendu, spíš naopak. Toto bylo Vaše rozhodnutí protože jste nebyl jístý jestli budete mít jíné zákazky během týdne.

Hned na první návštěvě jste řekl, že není možné přetáhnout mechanický vypínač do vedlejší místnosti.Výběr bezdrátového vypínače jsem s Vámi konzultoval emailem. Vysvětlil jste mi komplikace s bezdrátovým vypínačem až v průběhu instalace.

Pan Libor se nám příznal že tuhle práce děla zhruba měsíc. Možna proto zatím všichni byli spokojení? Jako důkaz své objektivností přiložil jsem fotky k tomuto hodnocení. At’ lidé vědí jak to může dopadnout s tímto řemeslníkem a nedostali se to též situace. A opravdu nelituji že jsem to nechal předělat, to vypadá mnohem mnohem lépe, žadná prasklina, všechno v rovině, hezky vyspárovano.

Odpovídám naposledy, nemám čas se s Vámi nekonečně hádat.

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace