Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Malířské práce, byt 3+1 (Praha) - SPĚCHÁ

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

Dobrý den,

poptáváme malířské práce v rekonstruovaném bytě 3+1 na Skalce v Praze. Rozsah bychom si domluvili při osobní návštěvě bytu. Místy bude potřeba kromě vymalování i štukování.

Termín: polovina června, tzn. asi za týden
Jsem závislí na tom, jak rychle sádrokartonáři dokončí svoji práci, vzápětí se vyleje stěrka na podlahu a přijde na řadu malování.

Můžete se ozvat i o víkendu (návštěva je možná také o víkendu).

Děkujeme za nabídky.Dodavatel (řemeslník)
DAVID TELVAK (praha 9) Active
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
Spokojenost
Celkové hodnocení

Pro pana Telváka jsme se rozhodli na základě tohoto webu, protože jsme celkově rekonstruovali byt a měli jsme dobré zkušenosti s výběrem na základě referencí. Co se týká jednání, tomu není co vytknout. Pan Telvák s kolegou působí velmi vstřícně, téměř nic není problém a zákazník je mnohokrát ujištěn, že bude odvedena kvalitní práce.

Pan Telvák má v porovnání s konkurencí hodně dobré ceny. S čím jsme tedy nebyli spokojeni?

- Pan Telvák si při domlouvání rozsahu prací nedělal poznámky a na určitých místech se zapomnělo na perlinku. To je částečně i naše chyba, teď už víme, že příště je potřeba mít všechno černé na bílém.
- Při předání jsme chodili po bytě a hledali nedostatky, které by se měly ještě opravit. Vše se ještě dodělávalo těsně před předáním – naše představa dobře odvedené práce je přijít do hotového (termín předání byl po dohodě posunut) a nemuset se pídit po nedokonalostech. Část bytu ještě neměla zaschlou malbu, takže na té se toho moc zkontrolovat nedalo. Jakmile vše zaschlo, procházeli jsme ještě celý byt a bohužel jsme našli spoustu nedostatků – kapky na stěnách, nerovná stěrka… Naším požadavkem byly hezké rovné stěny a doufali jsme, že si s tím pan Telvák poradí a případně sám navrhne, kde by co bylo potřeba, aby stěna byla pěkná. Nyní jdou na některých stěnách vidět předchozí zásahy (tzn. kde se co opravovalo) a to se nám nelíbí. Právě proto jsme si pozvali odborníka, aby dal stěny do pořádku a nebyly vidět opravy.
- Co se týká čistoty, byt nám byl předaný se špinavými okny (od malby), kachličkami, zárubněmi. Krabičky od elektřiny (připravené pro namontování vypínačů) byly místy plné štuku, nebo perlinky. Ještě při předání se kolega pana Telváka snažil omýt, co šlo, nicméně barvu našplíchanou všude možně jsme umývali ještě dlouho.
- Námi požadovaná barva byla Primalex plus, při předání jsme se dozvěděli, že byla použita barva Plus 3A, která se prodává ve velkých baleních převážně ve velkých skladech. Pan Telvák nám část barvy (pro případné opravy) odlil, ale nelíbí se nám, že použil jinou barvu, než jsme se dohodli a navíc která není běžně dostupná.

Jednoduše jsme zklamaní. Když nám pan Telvák byt předával, vypadalo to, že budeme s výsledkem i spokojení, nicméně jak vše zaschlo a prošli jsme si důkladně všechny stěny, určitě už bychom si příště vybrali někoho jiného. Chybí hlavně preciznost práce.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

31 000 Kč

Související témata:
hlasy
-1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 08.10.2013 uživatelem Uživatel_50271

Komentář dodavatele
dobrý den tomuto se chci strikně vyjádřit co se týče materiálu vždy má na výběr zákazník, nevidím důvod proč bych měl uklízet po druhých řemeslnicích.Co se týče perlinky bylo to dané v rozpočtu. Pokud práce byla odvedena špatně měl zákazník možnost reklamaci na odvedenou práci.Tuto referenci zakazník zaslal až po dvou měsících.
Diskuze
Palec dolů s odůvodněním: no to je hrozné
Pane Telváku, na výběr jsme barvu měli, to je pravda - požadovali jsme Primalex Plus. To že nám při předání oznámíte, že byla použita barva podobná Primalexu Plus, je už věc druhá. Co jsme Vám měli na to říct? Že máte byt kompletně přetřít? Nebo Vám nezaplatit? Vámi použitá barva se shání velice velice těžko a pouze ve velkých baleních. Takže při nějakých úpravách nás čeká nesnadný úkol, jak se k barvě dostat.

Co se úklidu týče, rozhodně jsme neočekávali, že nám budete uklízet po ostatních řemeslnících. To by byl nesmysl. Před Vámi byl elektrikář a sádrokartonář , žádný z nich barvu nepoužíval. Proto házet problém na ně není úplně fér. Naopak elektrikář měl ještě o práci navíc, když musel čistit krabičky od elektřiny (připravené pro namontování vypínačů), které byly plné štuku.

Referenci jsme zadali až po dvou měsících - dodělávali jsme práce na bytě a zvažovali, jestli se tím celým vůbec ještě budeme a chceme zabývat. Nakonec jsme se rozhodli, že se se svým názorem podělíme.

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace