Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Propálený termostat trouby sporáku Mora

Popis zadání

Po telefonickém popsaní problému s nefunkční troubou u staršího plyn. sporáku Mora byl pán moc překvapen že někdo v dnešní době má plynový sporák, nicméně slíbil že druhý den přijede.

Dodavatel (řemeslník)
Milan Küfhaber (Brno - Vinohrady)
Kvalita výsledku
Spokojenost
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
Spokojenost
Celkové hodnocení

Po cca 30 minutách i s příchodem a odchodem si Pán naúčtoval 802,- Kč z toho 300,- za práci
252,- za termo pojistku trouby ( přímo u Mory stojí 80,- :(( )
a 250,- cestovné za cestu z Vinohrad do Líšně ( podle mapy.cz 2,3 Km a 3 min. ) Pán jel asi taxíkem přes Hustopeče a Vyškov

Na námitku, že to je dost předražený termostat Pán řekl že si máme zavolat jinou FIRMU.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

802 Kč

Související témata:
hlasy
-3
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 19.04.2013 uživatelem Svoboda222

Komentář dodavatele
Dobrý den,
Rád bych se vyjádřil,že reference je poněkud zkreslená.
Co se týče objednání opravy,mluvil jsem s paní Maarovou a protože v Brně se
plynové sporáky moc neužívají,šlo hlavně o upřesnění závady a ne o "divení".
Cenu za práci považuji za úměrnou vzhledem k porovnání cen u jiných firem.
Cestovné většina místních firem účtuje paušálně,takže nezáleží na vzdálenosti od
sídla firmy.
Na námitku předražené opravy jsem namítl,že pokud by zákazník zavolal jinou firmu,
možná by byla dražší,než já.Nakonec-vždyť to se dá telefonicky ověřit.

S pozdravem
Kűfhaber.
Diskuze
Vážení,
volali jste opraváře, máte to opravené a ještě si stěžujete a píšete tyto reference??
To je k nevíře!!
Místo aby jste byli rádi, že se někdo věnuje takovéto opravě, plivete na řemeslníka, který je ochoten a nemusel by to opravovat.
Cena určitě není přehnaná, platíte totiž za to, že pan opravář ví kde šáhnout a jakou součástku vyměnit...............taky by v horším případě k Vám mohl přijít borec, který by to opravit neuměl a taky by chtěl zaplatit!!
Dávám palec dolu!!
S pozdravem
Pavel Janča
Ano na 300 za práci neříkám nic a co to cestovné a trojnásobek za materiál ? To je s prominutím ZLODĚJNA
Palec dolů s odůvodněním: viz komentář))))
Palec dolů s odůvodněním: strašné
300Kč za započatou hodinu práce je zcela přiměřená cena, doprava také. Ono se nejedná jen o benzín ale i o opotřebení vozu a čas strávený na cestě. Navíc to kde má firma sídlo neznamená že k vám jel ze stejného místa.
Že byl předražený materiál je vaše tvrzení, a i kdyby ho opravář nakupoval za těch 80kč je jen a pouze jeho věc za kolik ho prodává. Máte možnost si to koupit sám, jestliže vám to vůbec prodají.
Zvláštní že lidi vašeho typu vždy nadávají na cenu po opravě, nikdy ne předem i když cenu třeba znají. Zamyslete se nad sebou.

250,- Kč za 2,3 Km a 3 min. je v pořádku ???? si snad děláte srandu a jestli to u vás funguje stejně tak potěš koště. Taky jezdím pracovně a nikdy v životě by mě nenapadlo účtovat něco jiného než od firmy k zákazníkovi :(

Jde o to že Pan oškubal MAMINKU ne mě, já bych si to opravil sám. A sám jsem jí to opravit nemohl kvůli služební cestě.
Já dopravu po kilometrech neučtuji, mám na opravy paušál po ceklé Praze stejný. At je to za rohem nebo na druhé straně města. Jako většina firem. Zákazník tak zná cenu předem a může se rozhodnout sám zda chce nebo nechce opravu.
V případě kilometrů mi ale přijde logické účtovat skutečně najeté kilometry. Ze sídla firmy se vyjíždí zcela minimálně, jestliže máte představu že tam sedí technik a čeká až zrovna vy zavoláte tak jste naivní.
Trvám na tom že montér nikoho neoškubal, cena byla zcela přiměřená a jestliže se jedná o cenu s DPH je to podle mne i levné.
Absolutně nesouhlasím adekvátní ceny by byla 400,- na což byla Máma nachystaná.
Náklady když moc tak 150,- za necele pul hodiny.
U vás v Praze to možná chodí jinak.
Zkuste si to jako živnostník - opravář když myslíte jaká je to paráda. Vámi uvedených 400Kč vč. DPH ( 360Kč bez DPH ) ani nepokryje náklady s tím spojené a to kdekoliv, nejen v Praze.
Cena mi příjde absolutně normální..
když jsem si zabouchl klíče tak si zámečník účtoval 800,- za otevření.. práce na 10 vteřin..
A také mi to přijde normální.. kdo vám dneska pojede kvůli 400,- já osobně bych radši zůstal doma.. protože to v dnešní době nejsou žádné peníze.. s vaší kalkulací by jste si nevydělal ani na chleba.
Říkejte si co chcete. mě to prostě přijde moc.
Když to srovnám se servisem plyn. kotle co ke mě jezdí jednou za rok přes půl Brna, celý kotel rozdělá, vyčistí, složí, otestuje a vezme si na fakturu (tudíž i s DPH) 500,- i s cestovným tak je to sakra rozdíl.
Účtovat 108,- korun za 1 Km je s prominutím ZVĚRSTVO !
Palec dolů s odůvodněním: běžna cena
Řemeslník musel jet koupit tu součástku a je jedno jestli jen k vůli vám nebo do foroty. Takže jen pro vaši pidi opravu ztratil čas cestou pro hloupou věc za 80kč, taky samozřejmě nějaký čas trvala cesta zpátky a samotný nákup než přišel na řadu. Palivo natankoval.. A pak si chudák řekl přiměřenou odměnu, že vám vyhověl. Ach jo. Ještě že jsou i přívětivější zákazníci, kterí dají i tuzéra :-)
Palec dolů s odůvodněním: viz. komentář
Také mi to nepřijde nijak hrozné, každý bohužel vidí jen přímé náklady. To co je kolem nikdo nevidí (nechce vidět). Co takové sociální a zdravotní pojištění, daň z příjmu, náklady na školení (ano na plyn jsou potřeba školení a ne zrovna levná)... To je jako kdyby se Vám zdálo, že doktoři berou moc, ale že ručí za životy ostatních to už nikdo neřeší...
Dobrý den. Rádi bychom se i my vyjádřili k této negativní referenci. Za podstatu celé věci vidíme to, že Vám řemeslník sporák opravil a tak opět funguje. Otázku ceny soudcovat nemůžeme, ale myslíme si, že odpovídá realitě. Aby mohl řemeslník fungovat, určitě ho to stojí náklady, které Vy nevidíte,ale které musí vydat, aby mohl příště přijet někomu něco opravit. Pokud se Vám cena zdála příliš vysoká, určitě Vám doporučíme si ji příště dopředu sjednat anebo se na ní informovat, abyste se mohl rozhodnout, jak chcete dál postupovat.
Vždy se můžete rozhodnout i jinak. Tedy pokud máte čas shánět nějakého známého-domácího kutila-technika, který sporák prohlédne, nastuduje manuál, odjede koupit náhradní díl, přijede, namontuje, opraví.
Tady Vás to jako zákazníka stálo pouhých 30 minut času a žádné shánění materiálu apod.!
Referenci tedy ponecháváme zveřejněnou, ale spíš z poučných důvodů, aby si zákazníci uvědomili, že pohotovost nebo servis není zadarmo, když přijede odborník, který ušetří váš čas a váš problém vyřeší.
Po zjištění všech informací a vyjádření samotného pana Kűfhabera beru veškerá negativa zpět.
A tím to se panu Kűfhaberovi omlouvám za dost silná slova. Omlovuám se
Smekám před "Autorem", že zarputile neplive kolem sebe síru, ale když pochopí, že to může být i jinak, dovede se omluvit! Palec nahoru autorovi i řemeslníkovi. M.Ž.
Palec dolů s odůvodněním: snaha ocernovat, zadne konstruktivni veci
draha panicko kupte si priste nový sporák a opraváře neotravujte blbýma kecama, myslíte si ze on není clověk a nemá děti? to vám má opravit za vás usměv a náklady uhradit sám?? takových zákaznic jako jste vy potkáváme denně tisíc. :) jste pro výsměch :) pane Kúfhaber plně s vami souhlasím, ale bez takových zákazníku by jsme se nudou uzrali :) pěkný den
kdyz budete mit klimatizaci za 20 tis. nedate mi za opravu 1000 kč? nebo opravit americkou lednicku? lidi rozum do hrsti v obchodě taky neřeknete ze vam to mají dat za polovinu že se vam cena zdá velka.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace