Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Přestavba bytového jádra

Popis zadání

Přestavba umakartového jádra, nová koupelna, WC, obklady v kuchyni, podlaha v kuchyni, nová elektřina v kuchyni, koupelně a WC.

Šlo mi hlavně o to, aby byla práce kvalitně odvedená, také, aby vše hezky vypadalo, protože se na to budu dalších 20 let dívat. :-)

Čekala jsem, že za ty peníze a za těch 6 týdnů, protože tak dlouho jim to trvalo, odvedou kvalitní a přesnou práci, že dílo bude nejen funkční, ale i napohled hezké. Očekávala jsem, krom jiného, že mi srovnají strop v kuchyni, na to jsem kladla důraz.

Dodavatel (řemeslník)
RSTAV Radek Dvořák (Brno-Komín)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Na první zběžný pohled vše vypadá OK, až na široké a křivé spáry mezi luxfery, ty zarazí skoro každého. Jinak je vidět křivě namontovaná vanová baterie, křivě vyvedené vývody na teplou a studenou vodu pod umyvadlem, okno z luxfer také letí zešikma, zeď od WC, která je nově postavená také letí, na stropě je nerovnost pořád, vymlouvají se na křivé panely. Jednu jejich přechodovku jsme strhli, zbylé dvě si vyřezali sami, křivě nám seřízli naše podýhované dveře, které se museli zkrátit kvůli výšce plovoucí podlahy. Na vaně při spárování udělali škrábanec, byla to už druhá vana, první museli vybourat. Také máme v rozpočtu účtované roháčky značky TIEME, ale podle mého známého tam máme jen obyčejné bez filtru, stejně jako máme prý jiný vanový sifon, také levnější než si vyfakturovali. Pračkový kohout je i vyvedený zešikma ze zdi, jak je snad vidět na fotce.

Komunikaci bych raději nekomentovala. Ona i ta písemná, kterou mám schovanou, stojí za to :-) Necelé tři měsíce po dokončení nám začala téct odpadní trubka dole ve sklepě. Šikulové spoj dvou trubek umístili částečně do zdi, nyní už to spravili.

Příště......škoda , že už asi žádné nebude....:-)...bych chtěla na vlastní oči vidět nějakou rekonstrukci dané firmy.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+5
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 21.02.2011 uživatelem Uživatel_8376

DSC08500
DSC07803
DSC07804
DSC07805
DSC07811
DSC07812
DSC07814
DSC07818
DSC07819
DSC07821
DSC07822
DSC07823
DSC07824
DSC08495
DSC08496
DSC08497
DSC08498
DSC09140
DSC09141
DSC09414
DSC07779
DSC03722
DSC03723
DSC03719
DSC03726
Komentář dodavatele
Dobrý den, bohužel musím reagovat na přiložené fotky a pomluvy, které o nás paní Nekužová píše. Můžu začít křivým stropem, paní bohužel nebyla sto pochopit, že prohlý betonový strop se nedá jen tak srovnat, o rovnosti panelových domů nemusím snad nic psát. SDK podhled se bohužel na daném místě nedělal a tudíš se nerovnost stropu zvýraznila. Dále ke křivě seříznutým dveřím. Musím jen konstatovat, že jsme žádné dveře neřezaly, dveře už tam dávno byly namontované a seříznuté. K vaně, u vany se bohužel při montáži zjistilo, že je na hraně poškrábaná, proto se okamžitě vyměnila za novou, paní o tom věděla, proto nechápem, proč najednou tyto řeči. Takovéhle věci se bohužel při přepravě můžou stát komukoliv. Luxfery, kapitoa, sama pro sebe. Paní chtěla to nejlacinější, tudíš nikdo nemůže za to, že je jedna tvárnice bohužel asi o dva milimetry větší, ne, že je špatně zazděná. Dále roháčky Tieme, dle faktury lze jednoznačně dokladovat, že jde o správně vyfakturovaný a dodaný materiál, bohužel zase, nějaká paní sousedka povídala a je rozhodnuto. Na její udávanou korespondenci, musím uvést, že maily od paní domácí jsou také řádně uschované. S čím musím souhlasit s paní domácí, jsou výtky na provedenou vodoinstalaci a zešikma provedené výpustky a baterka. S vodoinstalační firmou jsme také okamžitě ukončily spolupráci. Paní domácí samozřejmě za tuhle nekvalitní práci a díky domluvě dostala nemalou slevu z provedení celého díla. S čímž se už samozřejmě nepochlubí. Proto mi přijde s podivem, že si paní neustále stěžuje.
Na konec bych chtěl jen reagovat na dobu trvání práce. Paní píše šest týdnů. Při naceňování a prvotní domluvě se mělo provádět klasické bytové jádro, tak jak většina lidí zná. V den nástupu se paní rozhodla, že by chtěla koupelnu do jednoho rohu a záchod zůstane ne svém místě, což je logické kvůli hlavní stupačce pro WC. Díky tomu, že je v přízemí, nad sklepy, si mohla dovolit táhnout přívody vody a malého odpadu pro umyvadlo a vanu pod podlahou, konkrétně na stropě sklepu. Tyto veškeré úpravy a práce navíc samozřejmě trochu prodlouží práci. Nebudu se zmiňovat o obkladech, skladba barev, které paní domácí několikrát změnila a obkladač je musel několikrát předělávat.
To je tak vše, co bych k tomuto chtěl sdělit. Já si myslím, že teď si o tom snad každý udělá obrázek sám. Děkuji a s pozdravem Dvořák.
Diskuze
Tak za prvé, kdyby si s tím stropem pohrál skutečný zedník a ne podlahář, strop by šel srovnat. Stačilo ho předtím seškrabat celý a ne jen do dvou třetin, je jasné, že když nahazoval novou omítku, tak v místě, kde tu starou neseškrabali, mají ted schod a není to rozhodně kvůli panelům, protože je to jen v jedné čtvrtině délky panelu.
Za druhé lež pana Dvořáka- jeho pracovníci mi skutečně naše dveře seřezávali, protože jsem chtěla pod plovoucí podlahu vyšší izolaci než je v pokoji, tudíž plovoučka v chodbě a kuchyni byla vyšší než v pokoji a dveře, které pracovníci vysadili, když pokládali plovoučku už jim nešli zpátky nasadit a bylo nutné je seříznout. Chápu, že k takovým zubům se pan Dvořák nechce znát, ale ano , pane Dvořák, skutečně je to práce vašich pracantů :-)))
Vana byla původně v pořádku, ale já jsem chtěla mít obklady, které budou na její čelní stěně zárověň s okrajem vany, měla jsem i obrázek, ale bohužel pracovníku, který ji zazdíval, nedošlo, že musí nechat místo ještě na lepidlo a tlouštku obkladu a vanu zazdil zároven s okrajem vany. Nechtěla jsem, aby mi nalepené kachličky přesahovaly přes okraj a muselo se to maskovat lišou, tudíž se nejdříve snažil pracovník pana Dvořáka bruskou odbrousit to zazdění, nevím jestli se tomu říká tmel, ale každopádně to, co už bylo na těch cihličkách, bylo dost tvrdé a přitom se stalo, že mu ta bruska několikrát zajela do té vany (asi 11x) a vykroužila tam škrábance :-))) Vana se měnila, to je fakt, ale s velkým křikem. :-)))
Obklady, další lež, obrázky všech čtyř stěn v koupelně i v kuchyni, jsem měla nakreslené i v barvách, jen panu Dvořákovi se nelíbilo, že chci obklady položit jinak než je jeho představa. Obkladač nemusel nic měnit ani předělávat, vše je stejné jako na mých obrázcích. Byl opravdu hodně pomalý, to je pravda, ale s jeho prací jsem jako s jedinou spokojená. Stejně tak se mi pan Dvořák, snažil vnutit bílou spárovací hmotu, takže jsem si šedou musela koupit sama.
Stejně tak luxfery, nikdy jsem neřekla, že chci ty nejlevnější. A navíc okno je celé křivé a je prohnuté z kuchyně do koupelny a to určitě není vinou nějakých 2 mm. :-)))
To, že mám jiné roháčky a jiný vanový sifon, než je uvedené v rozpočtu mi řekl odborník, který už dvacet let tyto s těmito věcmi obchoduje.
Není pravda, že bych se jinak rozhodla v den nástupu firmy, už týden dopředu jsem si zašla ke statikovi, který mi předělal statiku na tuto změnu, pan Dvořák ji sám vyzvedával a o této změně moc dobře věděl. Pravda je taková, že pan Dvořák byl u moře na dovolené a dělníky a vodaře nikdo nekontroloval.
Koupila jsem si sama všechny vodovodní baterie, spárovací hmotu, obklady do kuchyně a za dané dílo jsem ještě zaplatila 196 526, kč. Původní rozpočet byl na necelých 203 000,- a to v něm není penále z prodlení. Tak jakápak sleva ? :-)))
No prostě, najmout si firmu Dvořák chce mít pevné nervy a špunty do uší, protože, jak mi řekl již zmíněný pan obkladač: "CO pan Dvořák nevyhádá (při reklamaci) , to musí opravit :-)))
Přidala jsem fotografie, kde je vidět, jak se snažili obrousit zazdění vany a proto ji poškrábali a další, kde je vidět, proč museli zkrátit dveře, je tam vidět o kolik je vyšší podlaha v chodbě než v pokoji. Můžu sem dát i fotografie přechodových lišt, které jsem si nakonec vyřezávala sama a pak by bylo každému hned jasné, že takovýma zubama bych si dveře nikdy neponičila. Ale tím bych ještě někoho mohla zmást, s těmi od pana Dvořáka se nedají srovnat. Na rozdíl od jeho pracovníků používám tužku , pravítko a každý zoubek v přechodovce jsem si hned přikládala a zkoušela, jestli to bude dobré.
Ještě poslední co chci dodat a je v rozporu s tím, co tu psal pan Dvořák. Kdybych chtěla šetřit a kupovat to nejlevnější, tak si nekoupím sama obklady do kuchyně, kde metr čtverečný stál 1 300,-kč, nebudu chtít silnější a tudíž i daleko dražší izolaci pod plovoucí podlahu, nebudu si kupovat baterie značky Hansgrohe a obklady do koupelny, kde byl metr čtvereční za 539,- kč a dlažby za 629,-kč . :-)))
Omlouvám se, ale k tomuto není co dodat, každý, ať si udělá obrázek sám. Děkuji Dvořák.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace