Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Kompletní nová střešní konstrukce

Popis zadání

Zhotovení kompletní střešní konstrukce. Krovy, krytina, napojení stávající střechy na nástavbu domu, klempířské prvky. Důraz kladen na kvalitu. Konstrukce zhotovena 7/2011. Krytina BRAMAC Tegalit.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Strašné. Bude to znít zvláštně s ohledem na dobré reference na tuto firmu, ale je to realita. Kontakt získán v roce 2010 od dobrého známého a dodnes lituji, že jsem si pana Lejskeho vybral na tuto zakázku. Příliš jsem důvěřoval. Pan Lejske je vyučen autoklempířem, což hovoří za vše, o opravdové tesařině mnoho neví. Firma Lejske nemá zaměstnance, přesto tu pracují i 3 málo kvalifikovaní pracovníci (ostatně jako majitel sám) a pan Lejske spíše víc kouří a telefonuje, než pracuje. Vzhledem k náročnosti krovu byly tesařské práce absolutně nezvládnuté, ohrožena statika krovu. Zhotoveno ve velkém spěchu, bez ohledu na PD. Následek- po krytině sesednutí konstrukce krovu o cca 5 cm, vytržení části obvodové zdi. Vše jsem pak nákladně s pomocí jiné firmy opravoval. Vzhledem k původně dobrým vztahům zaplaceno vše ke konci díla a fakturaci jsem nechal po dokončení, už jsem fakturu nedostal. Pan Lejske nereaguje na výzvy k reklamaci. Dokonce mi sdělil, že u mne nikdy nepracoval. Závady: nevhodná a vadná konstrukce krovu (mj.tesaři snad nedělají zádlaby na páskách??), protrhaná a neopravená podstřešní folie (propadlá pila, tašky z GEDY), zatékání- vadné oplechování komínů, napojení původní střechy- zatékání, řezání původních azbestových šablon flexou v domě- rakovinotvorné (všude prach a odřezky), zábrana proti ptactvu bez účinnosti, nezvládnutý projekt sněhozábran- bez účinku, odcizené odřezky z krokví aj., nedokončené střešní nášlapy a odvětrání, neuklizené pracoviště- močení do pilin v domě, atd.. Pozor na tuto firmu. Případné dotazy rád odpovím.

Dohodnutá cena
420 000 Kč
Skutečná cena

420 000 Kč

Související témata:
hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 24.02.2013 uživatelem Uživatel_26230

DSCF3475
DSCF3638
IMAG0347
IMAG0356
IMAG0366
P1013994
P1014003
P1014006
Komentář dodavatele
Pokusím se reagovat stručně. Po zhotovení poloviny krovu podle PD jsme byli nuceni zákazníkem jej předělat údajně kvůlli výšce hřebene (ta však odpovídalaPD). Zhotovený krov si bohužel opravdu "sedl" o 2cm. Toto jsme okamžitě opravili a projistotu po dohodě s p. Jarošem přizvali statika, který konstatoval,že vše je již vpořádku (sednutí krovu bylo způsobeno částečně ii špatně zhotoveným věncem,který jsem nedělal).Eternitové šablony byly dostřihovány nůžkami na eternit přímo na střeše. Toaleta nebyla k dispozici, proto jsme využívali místo na zahradě určené zákazníkem.Protržení folie bylo automaticky opraveno a po mém odchodu bylo vše vpořádku. Ještě podotknu, že od dokončení a kontroly krovu jsem nebyl přizván až do vánoc 2012 k jakékoliv reklamaci. Na moji otázku kdy mohu přijet, mi bylo řečeno, že nikdy, vše je opraveno. Z fotografií vidím, že do střechy bylo poměrně značným a neodborným způsobem zasahováno (viz. např. komín). Největším problémem této stavby byla již od začátku velmi špatná komunikace se zákazníkem. Autoklempíř opravdu nejsem a střechy zhotovuji již více než 20 let. Přesto se s takovouto reakcí setkávám poprvé.
Diskuze
Pokusím se reagovat stručně. Po zhotovení poloviny krovu podle PD jsme byli nuceni zákazníkem jej předělat údajně kvůlli výšce hřebene (ta však odpovídalaPD). Zhotovený krov si bohužel opravdu "sedl" o 2cm. Toto jsme okamžitě opravili a projistotu po dohodě s p. Jarošem přizvali statika, který konstatoval,že vše je již vpořádku (sednutí krovu bylo způsobeno částečně ii špatně zhotoveným věncem,který jsem nedělal).Eternitové šablony byly dostřihovány nůžkami na eternit přímo na střeše. Toaleta nebyla k dispozici, proto jsme využívali místo na zahradě určené zákazníkem.Protržení folie bylo automaticky opraveno a po mém odchodu bylo vše vpořádku.
Ještě podotknu, že od dokončení a kontroly krovu jsem nebyl přizván až do vánoc 2012 k jakékoliv reklamaci. Na moji otázku kdy mohu přijet, mi bylo řečeno, že nikdy, vše je opraveno.
Z fotografií vidím, že do střechy bylo poměrně značným a neodborným způsobem zasahováno
(viz. např. komín). Největším problémem této stavby byla již od začátku velmi špatná komunikace se zákazníkem. Autoklempíř opravdu nejsem a střechy zhotovuji již více než 20 let.
Přesto se s takovouto reakcí setkávám poprvé.
Děkuji Mildovi za pro něj velmi typickou reakci (já nic, já muzikant), alespoň "chytře" potvrdil, že tito chlapci mojí střechu opravdu dělali...Mám pocit, že za zaplacených 420.000,- Kč panu Lejskemu, to byla opravdu špatná komunikace. No comment...fotky hovoří za vše. Rozhodně jsem "šťastný", že mi po zhotovení SDK podhledů (11/2012) teče do domu, což jsem předtím nebyl schopen zjistit. Přikládám odkaz náhledu do Živnostenského rejstříku, ať si o více než 20- ti letých zkušenostech pana Lejskeho udělá každý názor sám:
http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJVYP&OKRES=&CASTOBCE=&OBEC=&ULICE=&CDOM=&COR=&COZ=&ICO=45135177&OBCHJM=&OBCHJMATD=0&JMENO=&PRIJMENI=&NAROZENI=&ROLE=&VYPIS=1&PODLE=subjekt&IDICO=656063b86c76e4804744&HISTORIE=1
Děkuji tomuto webu za možnost se vyjádřit k jednání tohoto nepoctivého řemeslníka. Více nemám potřebu toto komentovat.
Dobrý den,
nechci komentovat dílo a ani se zastávat jedné či druhé strany. Jen bych chtěl podotknout, že i vyučený stavební klempíř s praxí dostane živnostenský list :Klempířství a oprava karoserií ...
Ano, s Vámi souhlasím, nerad bych se někoho z přítomných dotknul, omlouvám se. Narážel jsem však na tesařinu, tu opravdovou, která se získává velkou, celoživotní zkušeností a hlavně citem k této práci a zlatýma rukama...Ten člověk, co nadával že musí po někom něco opravovat, když heveroval krovy při opravě díla, tak to sakra uměl...
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace