Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Pokládka střešní krytiny 264 m2

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Dobry den,
poptavam pokladku stresni krytiny 264 m2 - krytina Tondach Francouzska cervena engoba 14 nebo 12. Sedlova strecha 22 x 12m.
Planovany termin realizace 9/2012.
Dekuji
Eva Nemcova

=== Nabídka
dobrý den, prosím o naplanování schůzky na místě stavby. Odhadovaná cena je 30000Kč za práci bez materiálu. Schůzka nutná pro upřesnění ceny

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Před rokem a půl nám pan Louda dělal rekonstrukci střešního pláště. Díky jeho ODBORNÉ instalaci parozábrany to nyní - po dokončení podkroví - vypadá následovně - trámy jsou mokré jako houba a na parozábraně jsou krůpěje vody - zjistili jsme to tak, že nám voda začala prosakovat sádrokartonovým stropem.
Opravdu nedoporučuji.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 11.12.2013 uživatelem Uživatel_35716

Komentář dodavatele
Vážený p. Němec vzhledem k tomu, že máte na parozábraně krytinu, vaše krůpěje vody pochází ze špatného zaizolování podkroví. Kondenzát se vám hromadí na spodní straně parozábrany a následně odkapává do izolace. Pokud jíž máte nacucané trámy jak deklarujete výše, doporučuji hledat problém tam kde opravdu je a na tam kde si myslíte, že by mohl být. Doporučuji si pozvat odborníka s termovizí, která vám ukáže kde máte problém. Mohu vám poskytnout kontakt) Pokud by byla jak vy píšete, naše práce neodborně odvedena, tento jev by se projevil hned po prvním dešti a ne po roce a půl. Tyto potíže a znaky, které zde uvádíte, pochází pravděpodobně ze spodní strany konstrukce, tudíž vzniklá voda je z unikajícího tepla z podkroví. (tzv.kondenzát) Na vašem domě byla použita folie Tyvek soft a byla namontována dle běžných standardů a pokynů výrobce. Firma Tyvek je vlajkovou lodí mezi střešními difusně otevřenými foliemi. Pokud se nemýlím a vzhledem ke zkušenostem, které máme s kondenzátem, bych úniky tepla viděl jako příčinu. Vaše problémy se objevili předpokládám až potom co jste spustil topení v podkroví.

Pokud jste v podstřeší používal Lignofix (ochrana proti červotoči) po namontování střešní folie, nepomůže vám ani svěcená voda. Všichni výrobci střešních folií totiž vysloveně zakazují použití tohoto druhu chemický látek v podstřeší, sůl, fosfor a další látky, které tato chemie obsahuje, totiž naprosto a úplně zničí jakoukoli folii. Tyto informace výrobci udávají se třemi vykřičníky.

Já osobně vsázím na únik tepla z podkroví z důvodu nedostačujícího množství izolace popřípadě špatné prováděcí práce s izolačními materiály. Z drtivé většiny případů voda v podstřeší pochází z unikajícího tepla z podkroví, které se vysráží se studeným vzduchem na spodní straně folie, proto ty mokré trámy. Skrze krytiny Tondach ještě na sedlové střeše bez úžlabí a nároží dešťová voda neproteče. Maximálně nějaké minimální množství prachového sněhu. Vzhledem k tomu, že letos v naší nadmořské výšce spadlo asi tak 1cm sněhu, problém bych tam také nehledal.
Diskuze
Dobrý den,dovolím si reagovat na větu .... "byla použita folie Tyvek soft a byla namontována dle běžných standardů a pokynů výrobce".S tímto tvrzením nemohu souhlasit protože výrobce folie ve svých pokynech straně 7 uvádí následující:" Při řešení detailu v případě nezateplené střechy, nebo zateplené střechy, kde tepelná izolace končí na kleštině krovu, zakončete membránu DuPont™ Tyvek® 3 cm před hřebenem střechy. Po té se uloží kontralatě a přes linii vrcholu hřebene se uloží pás Tyvek® o šířce 50 cm, takže na obou stranách je zajištěno výškové překrytí 20 cm. Přitom se pás nad střešními latěmi pevně upne."Toto jste neprovedli.Naprosto stejný problém se řešil v diskuzi http://forum.tzb-info.cz/113076-kondenzat-na-pude .Samotná folie Tyvek je sice vlajkovou lodí, ale musí být namontována podle návodu.
Dobrý den,Novotný,pokud je mi známo,ze školení a prakce,výše uvedené řešení s fólií Tyvek se provádí v případě,že podkroví je zatepleno až do hřebene.Tato fólie je natolik kvalitní,že od- větrá mnoho a mnoho,ale pokud se na ni sráží voda,musí být únik tepla nadměrný což bych asi řešil já.Teplo stojí mnoho peněz.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace