Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Instalace hromosvodu na RD

Popis zadání

Elektrikář Škrabálek byl požádán o předložení cenové nabídky s rozpočtem na rekonstrukci elektroinstalace + montáž nové zemnící soustavy na RD dle podrobné projektové dokumentace, zhotovené autorizovaným projektantem-elektro.
Ve výběrovém řízení jsme nakonec vybrali konkurenční firmu. Pana Škrabálka jsme informovali a po 2 měsících požádali o realizaci pouze hromosvodu. Na to on přistoupil a hromosvod zrealizoval. Očekávali jsme kvalitně odvedenou práci dle projektové dokumentace, nabídnutá cena byla v obvyklé výši.
Smlouva o dílo byla uzavřena ústní formou, podle původní předložené cenové nabídky.

Dodavatel (řemeslník)
František Škrabálek (Kralupy nad Vltavou)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Pana Škrabálka jsme na stavbě skoro nikdy neviděli. Když už se nám podařilo mu dovolat, slíbil, že někoho pošle. Pokaždé dorazil jiný člověk, ale nikdy nedodržel termín. Museli jsme stále na někoho čekat a pana Škrabálka neustále nahánět!

Lidé od pana Škrabálka na domě nakonec namontovali hromosvod, který není v souladu s projektem, ale hlavně ani s příslušnými normami, na což jsme jako laici hned nepřišli.

Pan Škrabálek totiž oproti projektu vypustil jeden ze tří svodů a zbylé dva navíc nainstaloval v rozporu s normou (parametry skrytých svodů) do tříštivých hořlavých trubek! Tvrdil, že vše je OK a že nám na to udělá i revizi.

Od té chvíle komunikace probíhala pouze emaily, které pan Škrabálek vedl ve velmi arogantním tónu - z komunikace vyplnulo, že se cítí uražen, že nedostal původní celou zakázku (o čemž v době nástupu na hromosvod dobře věděl), a nakonec ODMÍTNUL VYSTAVIT REVIZI (S VĚDOMÍM, ŽE NÁM TÍM UŠKODÍ, PROTOŽE DOBŘE VĚDĚL, V JAKÉM STAVU HROMOSVOD JE).

Dva nezávislí elektrikáři, pozvaní na stavbu za účelem vypracování revize, potvrdili závažné nedostatky a byli překvapeni drzostí pana Škrabálka.

Pan Škrabálek navíc lže - popírá, že by instaloval hořlavou trubku, ale přitom ji fakturoval! Popírá, že by instaloval zemní část soustavy, ale skutečnost je taková, že při hrubé stavbě jinou firmou položené zemnící pásky napojovala opět firma Škrabálek.

Pana Františka Škrabálka lituji. Ostatním nedoporučuji s panem Š. vůbec jednat.

Vše mohu doložit archivovanou korespondencí a veškerou zmíněnou dokumentací.

Dohodnutá cena
17 360 Kč
Skutečná cena

14 135 Kč

Související témata:
hlasy
+5
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 04.04.2012 uživatelem Adam Tatar

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace