Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Zateplení střechy a výměna staré krytiny za kvalitní šindel 150m2

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Potřebuji vyměnit starou střešní krytinu (onduline + eternit) za novou - nejspíš pěkný kvalitní šindel, dále zlepšit tepelnou izolaci nanesením další izolační vrstvy na stávající krokve a skelnou vatu.
Střecha je klasická sedlová na rodinném domě s plochou cca 150 m2.
Jde mi na prvním místě o kvalitní materiály a kvalitní práci.
Dům je starší, ke kompletní rekonstrukci zbývá již jenom právě výměna střešní krytiny a zateplení.
Termín: ideálně do konce června 2016.

=== Nabídka
Přeji Vám pěkný den. Mám zájem realizovat vámi poptávané práce. Můžete mi upřesnit vaši poptávku? Nejlépe bude, když uvedete na vás telefon, pak můžeme osobně pořešit detaily a urychlit tak vypracování cenové nabídky a následně i realizace. Jsem zastáncem kvalitní práce za rozumnou cenu. Viz moje reference na NejŘemeslnících.
S pozdraven Bc. David Rosskohl, Náklo

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Spokojenost
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

Nabídka byla zpracována velmi přesně a detailně (i když jsem si na ni musel počkat dva týdny),  dopředu vypočtená plocha modifikované střechy se s přesností na desetinu m2 sešla s výsledkem.  To ukazuje na velmi dobré zkušenosti a matematickou přesnost. Navíc narozdíl od všech ostatních zájemců o tento job on jediný se za mnou zastavil celkem 3x, aby pořádně poznal moje představy a očekávání a aby mi mohl udělat co nejpřesnější nabídku.

Pan Rosskohl mi ještě umožnil modifikovat některé materiály v nabídce a také snížit vybrané nákupní ceny výběrem alternativních materiálů,  což ve výsledku přineslo celkem výraznou úsporu. Samozřejmě mi s výběrem poradil a většinou jsem s vděkem dal na jeho doporučení, které si téměř vždy dokázal obhájit a objasnit.

Všechna moje přání byla implementována a zohledněna,  až na pár detailů při samotné realizaci,  které si nechám pro sebe, neboť to nebylo pouze zavinění pana Rosskohla. 

Chtěl jsem nejlepší krytinu za nejlepší cenu,  dostal jsem ji,  nejlepší OSB desky za nejlepší cenu na netu taktéž,  stejně jako podkladní pásy i difúzní fólie.  To je rozhodně velmi pozitivní a vstřícný přístup.

Termín zahájení realizace se nakonec navzdory pracovnímu vytížení pana Rosskohla podařil v týdnu,  kdy se mělo dle plánu začít.  Celková doba realizace se pouze protáhla asi o týden,  z důvodu dodatečných úprav hlavně na krovech a vyrovnávání střechy,  aby výsledek byl odpovídající mé představě a požadované úrovni kvality. Za to jsem také vděčný, že se to neodbylo, jako je to vidět na mnoha jiných střechách po rekonstrukci. Prostě co se muselo udělat navíc, to se pan Rosskohl nezdráhal udělat.

Pan Rosskohl mi vyšel vstříc ve všem,  cokoliv jsem požadoval navíc a také poradil se vším,  s čím jsem si nebyl jist. To je zvláště v dnešní době velmi nadstandardní přístup, málokterý řemeslník s Vámi bude chtít "ztrácet drahocenný čas" a ještě i sdílet část svého "know-how" při vysvětlování "proč" nebo "proč ne" ....

Celkově hodnotím kvalitu celé realizaci na 95%,  rozhodně na střechu asi v tomto regionu nelze najít nikoho lepšího -  měl jsem více nabídek a mohu prohlásit,  že nikdo jiný nedokázal ani vytvořit srozumitelnou realistickou nabídku,  natož ji obhájit. 

Ale jako u každého řemeslníka,  ani tady nebylo vše jenom pozitivní. I mistr tesař se někdy utne.

Vyskytly se nedostatky během realizace,  dané především nedostatkem kvalitních pomocníků pana Rosskohla. Pomocníci pana Rosskohla dokázali pokazit skoro všechno,  na co sami šáhli.

Začal bych pořádkem kolem stavby -  nářadí,  hřebíky i šrouby všude kolem domu,  na zemi i na střeše,  v garáži i na cestě,  odřezky i zbytky obalů taktéž.  Poté, co jsem na to upozornil pana Rosskohla, chybu uznal a sjednal nápravu.

Další nedostatky jsem naštěstí zjistil ještě během realizace a nechal včas odstranit, pan Rosskohl to vždy naštěstí dokázal vyřešit a zachránit situaci. Nicméně musím dodat, že to nebyla triviální rekonstrukce a bylo potřeba udělat během ní spoustu dalších dodatečných rozhodnutí. Většinu z nich se pan Rosskohl snažil řešit se mnou dopředu nebo během realizace, aby výsledek nebyl mnou rozporován.

Finální vyúčtování se mnou provedl pan Rosskohl osobně položku po položce, tak, abych všemu rozuměl a abych věděl, za co se navýšila cena. Tento přístup také velmi oceňuji, stálo ho to nemálo hodin vysvětlování... Cena byla u všeho, čeho se spotřebovalo méně, adekvátně ponížena, takže také velmi férové přístup.

Závěrem mohu jenom doporučit, přes drobné chyby a nedostatky, které se vždycky vyskytnou, se snažil být vždy otevřený ke kritice, napravit své chyby a vysvětlit/obhájit svou práci. Několikrát byla moje kritika neoprávněná, neboť jsem si neuvědomil, že ta práce ještě není hotová, a není rozumné ji např. dokončit dříve, než se udělá jiná nutná práce, která musí předcházet té dosud nedokončené.

Snad jsem pomohl případným dalším zájemcům o pomoc pana Rosskohla... 

Snažil jsem se být maximálně objektivní a to se mi snad i podařilo. 

Dohodnutá cena
Skutečná cena

400 000 Kč

Kategorie
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 26.07.2016 uživatelem Uživatel_146467

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace