Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Výroba vstupních dveří

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Hledáme truhláře na výrobu vstupních dveří po vzoru starých členitých. Jde o 90cm, v příloze foto současného stavu a dále foto, jak by měly nové dveře vypadat.
Dále by měly mít parametry bezpečnostní, tj. 2 zámky, atd...
Zbytek nechám na uvážení truhlářů

=== Nabídka
Dobrý den,

Naše firma se podobnými realizacemi zabývá.
Pro ilustraci našich prací se prosímn podívejte na naše webové stránky do sekce zakázkové truhlářství.
Pokud máte zájem o mé služby, napište mi prosím Váš telefon. Já Vás budu kontaktovat , kde probereme potřebné. Poté Vám vyhotovím kalkulaci.
Termín dodání činí cca 4-6 týdnů od potvrzení si objednávky.

Děkuji a jsem s pozdravem - David Benda

Dodavatel (řemeslník)
David Benda (Roudnice nad Labem, okr. Litoměřice) Plus
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Spokojenost
Celkové hodnocení

Popravdě naprostý šok. Zadání bylo jasné, výroba nových dveří po vzoru starých, pan Benda si dveře oměřoval, fotil, zde v poptávce fotky také byly. Nyní přikládám foto nových a starých. Krom toho obložky nesedí, poškozená podlaha, zanechána suť, fleky od bílé barvy na podlaze, zanechány dveře staré.
Jsem velice zklamaná a zvědavá, jak se k tomu pan Benda postaví.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 14.05.2016 uživatelem Romkey

IMG_3739
IMG_3740
Komentář dodavatele
Dobrý den,

Pro ilustraci a objesnění zasílám mou reakci na email, kde mi zákazník oznamuje, že nehodlá zaplatit účet na mnou provedené práce..
Pro upřesnění podotýkám, že původní dveře tam byly se starou ocelovou zárubní pro jednokřídlé dveře a pouze se měli dělat nové do této zárubně..Foto starých dveří na obrázku je z nižšího patra.

Níže jsou body, které mi zákazník vznáší jako problém.
1. Dveře nejsou, tak jak jsme si řekli..
2. Pod obložkou je z venku mezera od země..
3. Obložka nepřiléhá všude z boku u zdi..
4. Zbyl na stavbě kyblík se sutí a původní dveře..
5. Poškozená nivelační stěrka..


Dobrý den,

1. Vůbec nerozumím tomu, co myslíte tím, že dveře nejsou stejné. Prvotní Vaše poptávka byla dveře v podobném členění, které měli být osazeny do stávající ocelové zárubně. Při první a jediné schůzce, jsme si řekli změnu a to, že dveře budou
vyrobeny i s obložkou, neboť by ve staré ocelové zárubni nebyly hezké. Dále jsem osobně Vám zdělil, že dveře dle vašeho požadavku dokážu v podobném duchu vyrobit (viz členění kazetami atd), ale samozřejmě detailní tvar jednotlivých lišt bude pouze podobný.. Na to jste mi jasně řekla, že je v pořádku, že Vám jde o koncept dveří v podobném duchu. Takže v tomto nevidím sebemenší problém..

2. Obložka není dolů z jednoduchého a mnou deklarovaného důvodu při telefonátu těsně před montáží.. a to, že aniž by jste mi oznámili od zaměření, udělali jste stěrku, která prostor ve dveřích zvedla o cca 3cm. Poprosila jste mne, že se stěrkou se nesmí již manipulovat a tedy jsem byl dveře nucen posadit na tuto stěrku a tím se logicky dostat o několik cm nad původní plánované osazení dveří.. Toto opravdu nevnímám jako můj problém, ke všemu, když jsem Vám před montáží volal a toto zdělil, kde jste mne upozornila, že stěrka musí zůstat..

3. Obložka netěsní u zdi pro to, že zdi jsou naprosto křivé a "padají" mimo přijatelnou mez vodováhy (ověřte si). Aby dveře mohli fungovat, musí se VŽDY usadit do vodováhy a případné drobné odchylky zdi od této rovinnosti se standartně zadělávají buď akrylem a nebo v tomto případě, kde je mezera již větší, řeší se zednickým doštukováním.. Tyto zednické úpravy nebyly nikde v zadání požadovaných prací.

4. Stejně tak nebyl nikde vyspecifikován požadavek na likvidaci starých dveří a ostatního materiálu. Já nemohu vědět a tušit, že dveře neplánujete použít jinde.. To by jste mohla naopak říci, že jsme dveře odvezli bez vědomí a požadavku a vlastně ukradli cizí majetek..
Toto je věc, kterou musím a potřebuji vědět dopředu a mít ji v požadavcích..

5. Co mne z toho všeho překvapuje ( a mrzí ) nejvíce, že poukazujete na tečky a možná drobné škrábance na stěrce, která je vlastně pouze "základ" pro srovnání křivé podlahy a tyto- přijde mi silné slovo - detaily na stěrce nemají ABSOLUTNĚ vliv
na její funkčnost, neboť je jasné ( a to můžeme řešit i s odborníky v oboru), že na stěrku jde další vrstva, ať už dlažby, nebo lina.. a kapka, nebo škrábanec nehraje roli.
Přesto, že jsem nebyl dopředu upozorněn, že tam nějaká stěrka přibude a budeme muset v ní bourat zárubně, jsem skálopevně přesvědčen a tom, že jsme se velice dobře zhostili vaší prosby, aby nebyla stěrka nějak zásadně poničena, i když tam toto hrozilo.. a kapku barvy a škrábanec odmítám jako poničení.

Musím upřímně říci, že jsem čekal úplně obrácenou Vaší reakci, ať už, když to shrnu - zachování neponičené stěrky, zvládnutí montáže i přes nečekané navýšení podlahy o min 2-3cm, celkovému dojmu dveří, které působí dojmem, že tam designově "patří".. a v neposlední řadě montáž o 14 dnů dříve, než byla deklarována, neboť jsem se snažil i v tomto vyslyšet Vaší prosbu..

Jsem schopen a ochoten v rámci vstřícného kroku dodělat Vám z venku pod obložkami a prahem nějaký spodní "práh" který nějakým způsobem minimalizuje to, co vzniklo následným neoznámeným dodělkém stěrky..přesto, že bych navrhoval toto dodělat tak, jak se to řeší standartně a to, že se spára doobloží a projede pod celými dveřmi soklovými kachlemi, které tam zedníci stejně musejí řešit..

Paní Šimková, jsem člověk, který vždy hledá řešení a pokud je něco objektivně špatně z mé strany, vždy to hned řeším, neboť si zakládám na pověsti slušného řemeslníka, proto Vás žádám o věcné a rozumné
přehodnocení Vašich "námitek", neboť Vámi popsané faktory k neproplacení faktury nevidím jako odůvodnělé..
Diskuze
Milý pane Bendo,
samozřejmě to dořešíme, ale dovolte mi, abych se vyjádřila zde veřejně k Vašim komentářům:

1) když řeknu nebo napíšu (a sám si můžete přečíst zadání zde), aby dveře byly STEJNÉ, znamená to, že mají být stejné a ne podobné. Takto jste si to vyložil vy. Stejné znamená - stejné členění, stejné ozdobné části, stejná obložka, prostě IDENTICKÉ, proto jste tam byl a vše si mohl ofotit a oměřit. Dveře jste vyrobil tak jak Vám to vyhovovalo, aby to nebylo moc pracné a složité. A to byl pro mne asi ten největší šok. Dále byl pro mne šok nejlevnější práh, co snad vůbec existuje, který se kupuje za pár korun někde v Hornbachu, lamino, hrůza

2) délka obložek - stěrka, která byla na chodbě zhotovena má tloušťku pouze několik mm, jedná se velmi drahou anhydritovou podlahu, na kterou se již nic pokládat nebude, bude se pouze natírat průhledným lakem. Tím odpovídám i na bod 5. Fotografie poškození stěrky, která stojí 2000Kč/m2 jsem dodala mailem. Jak jsem již napsala, fakt, že Vy si myslíte, že na stěrku půjde podlaha je mylný. Tato stěrka je finální povrch. Proto jsem, i přes tel. upozornění, abyste byli VELMI opatrní, byla překvapená, že je pokapaná, poškrábaná, špinavá od pěny. Odstranění těchto vad Vám bude samozřejmě odečteno z fin. faktury.

3) to je snad jediná věc, která se dá pochopit

4) naše chyba byla, že jsme se na všem dohadovali verbálně a já nedostala ani nákres dveří a vy nedostal přesné pokyny k odvezení sutě a dveří. V každém případě Vám asi muselo být jasné, že já sama nejen suť již nikde nevyužiji, ale že i dveře staré nikde nevyužiji. Také jste mohl zvednout tel a zavolat...Mě ani nenapadlo, že to tam všechn necháte...

Pane Bendo, já jsem také člověk, který se snaží věci vyřešit. Během pár dní Vám dám vědět, jak to vidím, promyslím si nějaké řešení a poradím se s investorem.

Šimková
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace