Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Návrh bytu 3+1

Popis zadání

Obývak:
1) zachování parketové podlahy, která se bude renovovat.
2) přemýšlíme o sadrokartonových podhledech, které by měly eliminovat hlučnost a v kterých, budou zabudované bodová led světla, ale není to dogma. Dokážeme si představit i pokoj s lustrem.
4) máme menší akvárium 60 cm x 50cm, které by mělo pěkně zapadnout do konceptu pokoje
5) zakomponovat menší stolek na stolní počítač, pokud se rozumně bude vejít. To ale není podmínkou.

Ložnice
1) zachování parketové podlahy, která se bude renovovat
2) na stěně by se nám opět líbila tapeta případně kámen jako obklad
3) pokud to půjde, tak nejlépe do pokoje nedávat velkou skříň, ale případně skříňky nad nebo vedle postele

Dětský pokoj
jedná se nám o návrh dispozice pokoje pro dítě od 1 roku výše. Samotná realizaci aktuálně není prioritou.
1) chceme opět zachovat parkety, ale v tomto případě, přemýšlíme o koberci
2) s možností jednoduchého rozšíření do budoucna
3) s nábytkem, který "roste" s dítětem

Předsíň
1) dlažba zatím zůstane, ale v rámci návrhu si necháme poradit jak by v budoucnu mohla podlahat vypadat
2) chceme zde umístit skříň na míru, která by pokryla většinu potřeb domácnosti (spolu s komorou, která je hned vedle) a v ložnici a dětském pokoji by tak již byly případně komody
3) Strop s bodovými světly
4) na zdech případně také tapeta

Dodavatel (řemeslník)
EVR-DESIGN (Praha) Active
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Solidní
Celkové hodnocení

Jednalo se o návrh interiéru bytu 3+1. Ložnice, obýváku, předsíně a dětského pokoje. Zpočátku vše vypadalo nadějně. Nicméně postupem času jsme začali narážet na určité nedostatky v návrhu a byli jsme dost rozladěni.

Měli jsme očekávání, že tento typ služby by měl ukázat laikovi cestu, jak má interiér bytu důmyslně vypadat, včetně sladění barev...a ne, že budeme panu architektovi radit jaká tapeta nebo uspořádání pokoje bude vhodné. Očekávali jsme, že návrhy budou na první či druhý pokus to pravé a jednoduše dojde k realizaci.

1) Ložnice - pěkný návrh, nicméně, navržená postel byla těžko k sehnání, vzor tapety jsme si museli hledat na internetu sami. Navržený nábytek, který jsme si do ložnice nechali dělat na míru se po realizaci ukázal jako špatně navržený. Komoda je moc nízká a slouží spíše jako stůl pod tv. Takže téměř vyhozených 20 000 Kč za komodu.

2) Předsíň - s výsledkem jsme byli nejvíce spokojeni. Zde byl návrh velké skříně a k realizaci došlo prakticky ve 100%

3) Obývák - když už byl návrh hotový, zjistili jsme od parketáře, že hnědá parketová podlaha bude problém kvůli stáří parket, což rozhodilo celkový navržený vizuál nábytku, tapet apod. Správný architekt má jak se může zachovat starší parketová podlaha po namoření...Podlaha byla nakonec nalakována transparentním lakem a vše se muselo předělat do jiného odstínu....Tapeta navržená panem architektem nebyla poté, co jsme ji chtěli objednat, jak na potvoru dostupná, takže jsme si našli jinou, opět vlastní cestou.

HLAVNÍ problém ovšem nastal poté, když jsme zjistili, že navržená dispozice nábytku je špatná (malá vzdálenost sedačky od TV, špatná přístupnost k aváriu). Celkově byl prostor dost zmenšený. Opět nám přišlo, že si vše pan architekt navrhnul v PC a vůbec si nedal návrh do souvislostí se skutečnými rozměry místnosti a hlouběji nad využitím prostoru ani nepřemýšlel. Obývák jsme si navrhli poté již sami naprosto odlišně.

4) Dětský pokoj - snad po pátém návrhu (který navíc jsme předkreslený dodali ve finále my) jsme dostali zaslaný návrh. To už zřejmě nemá ani smysl komentovat.

Cena za realizaci byla sice levná 13 000 Kč, nicméně kdybychom toto věděli dříve, raději si připlatíme za skutečně profi architekta. Pan Rachval je šikovný, ale má se opravdu hodně co učit.

Pokud je někdo nenáročný, je to možná vhodná alternativa, ale pokud čekáte více, že vám skutečně poradí a navede, jak mají věci být jak po stránce barevnosti nebo důmyslnosti uspořádané, tak je to velice slabé.

S odstupem času, jsme z výsledku za tuto cenu, byli dost rozladění. Nyní bychom druhou polovinu zálohy rozhodně nezaplatili.

Hodnotíme 40%, poněvadž z návrhu pana Rachvala bylo ve finále realizováno dosti málo.

Dohodnutá cena
13 000 Kč
Skutečná cena

13 000 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 29.11.2015 uživatelem Uživatel_116047

Komentář dodavatele
Dobrý den,

chtěl bych se vyjádřit k této referenci, jelikož s ní vůbec nesouhlasím.
Jedná se o zakázku, dokončenou začátkem 7 měsíce. Hodnocení vzniklo tedy po 5 měsících.
Z přečtené reference vyplývá, že hodnotitel je žena, ale zakázku jsem řešil s panem - tudíž jejím přítelem. Se slečnou jsem se viděl jednou, kde byly vybrány dle vzorníku dekory a barvy na budoucí nábytek.
Návrhy byly vytvořeny dle osobní domluvy na místě s panem, se kterým jsme probrali několik možností, jeho požadavky....atd.

Zprvu bylo vytvořeno 6 dispozičních řešení, aby si klient mohl vybrat vyhovující rozmístění nábytku. Dle vybrané dispozice se vytvořily první návrhy interiéru.
Dále byly návrhy poupraveny dle jejich nebo jeho dalších požadavků, které vyplynuly z prvotních návrhů. Po vytvoření poupravených návrhu bylo vše odsouhlašeno s tím, že je to takto vyhovující a splňuje to jeho požadavky a představy. Klientovi bylo zasláno s průběhem úprav celkem 90 !! obrázků návrhu interiéru, což si myslím, že je opravdu hodně. Také byl spokojen s např. obývací stěnou, která byla vyhotovena v různých variantách aby si mohli vybrat. Vybraná varianta byla po vybrání finálních dekorů doladěna a použitá ve vizualizacích. Nevím tedy, proč hodnotící píše o nevyhovující dispozici a nábytku, když byla takto odsouhlašena a v pořádku . Dále byla po vytvoření finálních vizualizací vytvořena Zdarma poúprava odstínu podlahy, jelikož z důvodu realizace nějaké firmy nakonec chtěli jiný odstín mořených parket. Sám jsem také kontaktoval podlaháře, a bylo mi řečeno, že není problém s namořením starší parketové podlahy, ale záleží na kvalitě použitých mořidel a laků. Proto nechápu, proč do hodnocení opět udává hodnocení realizace, která se mě netýká, jelikož realizaci podlahy jsem neprováděl a neměl být s ní z mých informací žádný problém.
Dále jsem panu také zaslal okótovaný nábytek aby viděli a věděli přesné rozměry, zda by jim takto vyhovoval. (nechápu proč v hodnocení zase zmiňuje např. nevyhovující výšku komody v ložnici). Vše bylo odsouhlašeno také s požadavkem na nacenění výroby nábytku. Sami vidíte, že bylo vše v pořádku, a měli zájem také o případnou výrobu nábytku. Kdyby byl nábytek a návrhy nevyhovující z klientovy strany, asi by si nechal provést další změny a nechtěl nacenit zakomponovaný nábytek s možnosti výroby.

Zmiňovaný dětský pokoj - první návrh se jim nezdál (jelikož se postupně změnily požadavky) - bylo mi řečeno, že má být vytvořené pro malé dítě, ale aby mu vydržel na více let, ale zdál se jim málo dětský. Poté jsem ho upravil dle jejich nových požadavků - aby byl pro batole - novorozeně. Zákaznici se sami nabídli, že mají návrh, jak by měla být nadekorovaná stěna, abych ji zakomponoval do návrhu - tato část byla jediná věc dodaná jimi do návrhu, proto nechápu komentář, kde uvádí, že mi dodali veškeré podklady, jak má vypadat dětský pokoj, když byl nábytek a vybavení mnou navrženo.

Nakonec se rozhodli realizovat a sehnat si zakomponované dovybavení sami, a tudíž nemohu ručit za výsledek jejich realizace. Ani to, že bude někdo s nabídkou na ně čekat několik měsíců, a bude zboží tak dále pro ně dostupné. Kdyby si nechali něco realizovat mnou, nebyly by žádné problémy se sehnáním zboží, popřípadě se měli informovat, kde by se dané zboží mělo dát ještě sehnat.

Myslím, že sami vidíte, že všichni mí klienti jsou spokojeni a dělám pro to vše, aby bylo všechno v pořádku. Přece nemohu zodpovídat za jejich zařizování realizace, když se ani na mne neobrátili s pomocí.
Diskuze
Dobrý den pane Rachvale,

myslím, že vůbec není podstatné, kdo psal recenzi. Názor na Vaši realizaci to opravdu nezmění, vzhledem k tomu, že v bytě žijeme oba dva. Dále opět nevím, jaký vliv má mít na výsledek to, že hodnocení píšu po 5 měsících.

1) Návrhů bylo několik a úprav také dost, ale z toho důvodu, že nebyly dostačující tzn. nedodělané.

2) chyba už byla to, že jste dal k dispozici 6 návrhů. Není to přece o tom, že čím více dispozičních řešení tím lépe. Měl jste dát k dispozici jedno, dvě řešení a doporučit nám to nejlepší! I vzhledem k tomu, že jste v bytě byl OSOBNĚ.

3) Spokojeni jsme byli, ovšem do té doby, než začala samotná realizace a zjistili jsme, že takto uspořádaná stěna, jak jste ji navrhnul, včetně umístění gauče a TV, je špatná. A to z těchto důvodů:
Malý odstup od TV z gauče (necelé 2m), špatná přístupnost k aváriu, pod akváriem zbytečně zabitý jeden prostor, který nešel otevírat kvůli namáčknutému gauči, dále sehnatelnost tapety až někde v Anglii. Ano, ve 3D vše vypadá hezky, ale v reálu bychom se v pokoji nehnuli...

Mimochodem, když došlo k realizaci podlahy parketářem, tak jsem Vám říkal, ať váš parketář přijde podlahu udělat, pokud se "podepíše" pod výsledek. V hodnocení podlaha je, protože je to podstatná věc, která změnila celkový vizuál pokojů! Pokud byste byl zkušený, tak byste věděl, že 50 let stará podlaha, může po tomto typu moření chytnout nepravidelné zabarvení a celá se může znehodnotit. O tomhle problému jsem vám psal.

Dětský pokoj - nejradši bych sem dal Váš výtvor, ať všichni vidí, co jste stvořil pro jednoroční dítě..Myslíte, že se do takového pokoje hodí pracovní stůl a palandy? Návrh jsme poté udělali sami, protože z x výtvorů dětského pokoje jsme byli už dost zoufalí.

Ano vybavení a nábytek jsme si sehnali sami, ale z toho důvodu, že jste mě neposlal překalkulovanou druhou cenovou nabídku, o kterou jsem Váš žádal. Proto jsme zvolili na výrobu nábytku jinou firmu.

Na druhou stranu si myslím, že byste to měl brát jako zpětnou vazbu a příležitost, jak na sobě zapracovat a posunout se dál.

Přeji Vám mnoho úspěchů.
Viktor Malcev
Dobrý den,

Sice s touto zakázkou nemám nic společného, ale náhodou jsem narazil na tuto "recenzi a diskusi".
Považuji se za zkušeného architekta, který se architekturou a realizací včetně interiérů zabývá již nějakých 16 let. Musím konstatovat, že se zde jedná o typycký spor mezi architektem a určitým typem klienta.
Klient píše, že za návrh zaplatil 13 tis. Kč. Dle mých zkušeností je tato cena značně poddimenzovaná vzhledem k tomu, co klient dle svých slov očekával. Ale budiž. Je každého věcí, kam až je ochoten zajít dotyčný architekt, jen aby tu zakázku získal. Pak z tohoto jednání na obou stranách vznikají výše popsané nepříjemné situace a rozpory. Klient za svých 13 tis (což si dovoluji typovat, že je částka, která je hluboko pod jeho měsíčním příjmem) očekává, že pro něj bude pan architekt půl roku dýchat. Že dostane naprosto úžasný a propracovaný návrh s rozkreslením do posledního šroubku, seznam všech komponent, typů, objednacích čísel, výrobních dokumentací, seznam všech dekorů a materiálů včetně jejich katalogových kódů atd. Počítá s tím, že architekt s ním bude x krát sedět třeba do noci, upravovat, vizualizovat, pohybovat nábytkem o centimetry, ladit odstíny, hrát si se světlem atd. Toto - ač u malého bytu je práce, která zabere desítky a někdy i stovky hodin mravenčí práce. Tuto skutečnost by si měl uvědomit každý klient, který zajásá nad takovouto "nejnižší nabídkou". Měl by si položit otázku - sám sobě i tomu, kdo takovou cenu nabídne. "Je schopen ten dotyčný za tuto částku opravdu zvládnout dokonale všechno, co od něj požaduji?". Je to stejné, jako kdyby si šel do autosalonu koupit novou Octavii, kterou tam nabízejí za 200 tis. Věřím, že u takovéto nabídky by už asi hledal háček. Byla by podezřelá. A zřejmě by tam ten háček byl. Ale bohužel u tohoto druhu práce to takto nefunguje. Nefunguje pud sebezáchovy.
Předpokládám, že mezi klientem a architektem proběhla nejprve rozprava na téma "co klient očekává a jaké je přesné zadání". Pan architekt, i když nabídl takto nízkou cenu, tak po upřesnění zadání a očekávání neměl smlouvu vůbec podepsat. Osobně bych práci takového rozsahu za 13t nedělal ani náhodou. Jeho chyba. A když už podepsal, tak měl odvést práci perfektní. Takto to na mne působí, že byla snaha díky nízké ceně věnovat co možná nejmenší penzum času. Byt musí být uživatelný bez kompromisů. Pokud klient píše, že vzdálenost mezi sedačkou a TV je 2m nebo méně, je to samozřejmě špatně.
Ještě mě zaujala zmínka klienta o tom, že očekávali 1-2 návrhy, ze kterých si vyberou a nakonec měnili a upravovali a vybírali sami atd. Prací architekta není prvoplánově vymyslet něco za klienta bez jeho účasti tak, aby se mu to na první pohled 100% líbilo. Zvlášť ne u tohoto typu zakázek. Žít v tom bytě bude klient, nikoli architekt. Každý má jiné představy, potřeby a zvyklosti. Úkolem architekta je být spíše jakýsi "usměrňovač" a korektor. Osobně to dělám tak, že na první schůzku se snažím vyčlenit maximum času a s klientem pouze rozmlouvat. Abych poznal, jak žije, co jsou jeho priority, jaký má vkus, jaký je člověk, jaké jsou jeho potřeby ... a pak se pokusím vnést jeho osobnost do svého návrhu, který zas vychází ze zkušeností a znalostí. Architektura je tvůrčí, nikoli strojová profese. Nelze jen na základě několika napsaných požadavků a prohlídky a zaměření bytu vytvořit kvalitní návrh, který by měl duši ....

Ing.arch. S. Šrot
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace