Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Obložení zděného sprch. koutu 1m2 do výšky cca 2m, vč. instalace sprch. baterie a odpadu,přesun el. zásuvek

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Do původní zděné komory o velikosti 0,90 m2 vybudovat sprchový kout. Takže osadit sprch. baterii, odpad, položit zde dlažbu + obložit stěny do výšky cca 2m. V tomto prostoru je zavedena voda a je zde i odpad, protože zde původně bylo umyvadlo. Bohužel je tu též el. zásuvka, kterou bude zde nutno zrušit a přemístit ji do chodby před vstup do budoucího sprchového koutu, zde připojit el.topný žebřík. V této chodbě bude potřeba zapojit automatickou pračku, skrz zeď protahnout pro pračku vodu. Dlažbu a obklad v rozměru 20x25 cjm v potřebném množství mám.
Dále potřebuji v budoucím kuch. koutu přesunout stávající el. zásuvku o cca 1m jinam + dobudovat k ní další tak, aby bylo možno připojit keramickou varnou dvouplotýnku, lednici, osvětlení pod linku a průtokový ohřívač vody pod dřez.. Tento budoucí kuch. kout sousedí stěnou s WC, odkud bude potřeba skrz tuto stěnu protahnout vodu a odpad ke dřezu. Žádný další potřebný materiál k elektro a instalacím nemám.
Zakázka se nachází v lokalitě Praha 4 Podolí, byt v přízemí.
Termín provedení by byl dle dohody cca od 5. ledna 2012.
Prosím alespoň orientační cenovou nabídku. Děkuji Olina


=== Nabídka
Dobrý den,
veškeré podrobnosti můžeme domluvit telefonicky. Potřebné kontakty najdete v profilu Fajn Kutil. V termínu, který uvádíte, je možné vše realizovat v odpoledních hodinách a přesnou cenu je možné domluvit na místě. Podle popisu je předběžná cena 8.500-11.000,-Kč.
S pozdravem
Fajn Kutil

Dodavatel (řemeslník)
Fajn Kutil (Praha)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Oproti poptávce byla zakázka na místě rozšířena ještě o vybourání malé příčky, čímž mělo dojít ke spojení WC a koupelny se zhotovením příčky ze SDK a sníženého strop. podhledu. Tato již v lednu na místě sjednaná zakázka s p. Vránou byla realizována pouze částečně a s výsledkem přímo hrozným. Termín zhotovení 5.3. !!! dle smlouvy o dílo nebyl dodržen (přestože jsem na dokončení spěchala a bylo to od ledna známo) a ani další p. Vránou "zaručené" termíny předání hotového díla nebyly dodrženy. Práce pokračovala hlemýždím tempem, p. řemeslník se na místě vyskytoval pouze sporadicky a po chvilkách, přestože měl klíče od prázdného bytu k dispozici. Velmi často nebylo možné se p. řemeslníka vůbec dovolat, na meily odpovídal pouze někdy. Vystupoval velmi slušně, snad proto jsem vždy všem dalším slibům (které se ale nezakládaly na pravdě, jak se vždy později ukázalo) .Vždy byl nějaký důvod, proč nemohl pokračovat a co v práci bránilo, nejprve nemocná maminka, potom vlastní zdravotní problémy, dále obtížnost provádění požadovaných prací - křivé zdi, přetažení odpadu, sekání do podlahy atd. Ale přece na to jsem si zjednala řemeslníka. Sjednané práce nebyly hotovy ještě ani na konci června, kdy jsem "spolupráci" s touto firmou (po předchozích pokusech), ukončila již definitivně.
Přes NejŘemeslníky jsem poptala dokončení prací. Pracovníci z nově sjednané firmy, když přišli na místo "činu" a viděli zde výsledek této dlouhotrvající anabáze, tak se přímo zhrozili, hodně se toho muselo předělat zcela, nebot na takové fušeřině nemohli pokračovat, tedy ani obkládat, ani položit dlažbu, Spousta nedodělků, nezahozených otvorů ve zdech, je toho opravdu hodně co se musí znovu obouchat, znovu nahodit a pod. Jako laik a ženská k tomu jsem fušeřinu dlouho neodhalila.
Samozřejmě též budu muset vše znovu zaplatit. Řemeslníci, kteří to vše po panu Vránovi opravují, předělávají a dodělávají, říkají, že za to, co tam napáchal, dostal opravdu o hodně přeplaceno a že spoustu nakoupeného materiálu tímto zničil, že by měl spíše peníze vracet. Také zbytečné náklady , které blokováním bytu na dobu téměř půl roku, vznikly, nejsou malé. Navíc na místě zbyla ještě část neodvezené suti, kterou slíbil (slíbil jako vždy) odvézt, ale již se neozval, telefon nebere, na SMS nereaguje.
Souhrn: Mnou předem nakoupený materiál na místě, před započetím prací byl za 14.000,- Kč. Firmě Fajn Kutil vyplaceno 31.500,- Kč, koupelna značně nehotová, co uděláno, to zfušováno a musí se opravovat a předělávat. Spousta materiálu tímto zmarněna. Jím započatou křivou dlažbu bylo nutno zcela odstranit, znovu dokoupit dlaždice, znovu materiál na omítky atd., tedy ještě další a další vydání. Jediná věc, která je kompletně na místě hotova je nová elektroinstalace. Ale ani to se neobešlo bez velkých komplikací a průtahů. Na materiálu a přístrojích, které byly instalovány, bylo požadováno celkem o 3.500,- Kč (minimálně) více oproti běžným cenám, za které se tento materiál dá běžně pořídit v každém hobymarketu. Což jsem samozřejmě rozporovala a také zaplatila tudíž již naštěstí v částce již snížené a ne v požadované výši . I tak, dle posouzení a názoru odborníka, cena, kterou jsem nakonec za elektroinstalaci zaplatila, byla velmi přemrštěná. S elektrikářem, který práci na místě prováděl, jsem se do kontaktu bohužel vůbec nedostala, (i když jsem to žádala) - byl sjednán firmou Fajn Kutil a finanční vyrovnání za tuto práci také šlo přes p. Vránu.
Přiložené fotky ukazují stav pracoviště a prací na konci června. Při tomto stavu p. Vrána "zaručoval" termín předání za pouhé TŘI dny.

Co bych udělala příště jinak ? Nebyla bych již takto důvěřivá a nenechala se "natahovat" nepravdivými sliby, ani finančně .
Při výběru vhodného dodavatele bych se již tak nenechala ovlivnit původně nízkou, nabízenou cenou a slibovanou precizní prací, ale vybrala bych dodavatele, který má více dobrých referencí a hlavně je spolehlivý.
Firmu Fajn Kutil nedoporučuji !!!

DODATEK - Po dalších třech týdnech : Nově sjednaná firma opravila a předělala po p. Vránovi, co se dalo a udělala to, co za téměř půl roku "nestihl" . Bohužel jsem se neradovala dlouho - po spuštění bojleru a pár dnech začala prosakovat voda zdí do druhé místnosti. Zde již byl nový obklad mezi kuchyňskou linku a vymalováno. Znovu jsem musela pozvat řemeslníky, znovu vybourat zeď a hledat, odkud vlastně voda do zdi teče. Nový obklad je zničený, další nákup dalšího materiálu. další a další výdaje a hlavně nejistota - kdy se kde projeví další důsledky velmi, velmi nekvalitní práce p. Vrány. Vlastně je štěstí, že toho stihl tak málo, i tak zničil spoustu draze zaplaceného materiálu, fotky přikládám.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+8
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 18.07.2012 uživatelem Uživatel_22637

004_3_
018_2_
006
013
032
038
036
012
021
022
Diskuze
Dobrý den, paní Olino,

to co jste popsala a co je vidět z fotek je šílené. Jen když se dívám na zapojení elektro kabelu k bojleru... Jako elektrikáři mi vstávají vlasy hrůzou. Žádné zemnění, žádný samostatný přívod, napojení v krabici, která vede bůh ví odkud. O pokládce dlažby na koso tímto způsobem, nepořádku všude okolo a dále škoda mluvit. Plně chápu vaše rozhořčení a je smutné, že si takový řemeslník vůbec dovolí rozkopat půlku bytu, když neumí ani jednu práci pořádně..

Jak pokročily práce nyní, po spolupráci s jinou firmou? Určitě poté dejte fotky.

AW
Dobrý den,
spolupráce s "novou" firmou je krásně bezproblémová a řemeslníci velmi šikovní. Byt už začíná zase vypadat jako byt. Přes veškeré opravy , předělávky nedodělky a spoustu práce, kterou předchozí řemeslník neodvedl, je koncem týdne plánováno předání hotového díla. Určitě vložím referenci a fotky. O.
To je dobře, že je nová parta šikovná. Je velká škoda, když řemeslu a řemeslníkům kazí pověst takoví lidé, jako byl váš první řemeslník.
Jsem zvědav na referenci. Ať se dílo daří.

AW
Dobrý den, tak to byl opravdu FAJN PATLAL...jen mě udivuje, že za tohle jsou lidé ochotni ještě zaplatit. Klienti tlačí slušné firmy jít s cenou dolů, s vysvětlením o veliké konkurenci, ale pak jim stačí, aby přišel FAJN KUTIL - velká huba a zakázka je jeho. Výsledkem jsou takovéhle reference.
Tak ať Vám zakázka dobře dopedne. S pozdravem Grüner
Děkuji za přání dobrého konce se zakázkou. Jinak máte samozřejmě pravdu, nechala jsem se "nalákat" slíbenou cenou a řečmi o kvalitě. To, že se nakonec celá věc takto prodražila a nyní budu druhé firmě platit znovu, aby vše mohla dodělat, opravit a předělat, je z velké části moje chyba. Sama jsem se dostala do takové pasti. Při požadavku na zaplacení 1. zálohy 15.000,- na materiál, jsem peníze hned poukázala na účet firmy . Protože jsem pak měla problém se p. řemeslníka dovolat a ni na meily neodpovídal, měla jsem obavy, že peníze už nikdy neuvidím, pokud v této fázi odstoupím od smlouvy. Takže když se mi ho po týdnu podařilo sehnat a dokonce tam i nějaký materiál navezl, tak jsem si naivně říkala, aby alespoň do té hodnoty tam bylo něco uděláno,. Postupně jsem pak dle požadavku vyplatila i další zálohy, nebot "pokračování prací" tím bylo podmíněno. Všechny peripetie okolo ani nelze tady vypisovat- ale dva malé příklady za všechny : Po podpisu smlouvy v polovině února avizoval, že začne s bouráním příčky, nechá přistavit kontejner, který prý už zaplatil atd. Takže jsem v domě upozornila obyvatele, že zde bude probíhat rekonstrukce, aby omluvili hluk atd. Kontejner žádný nebyl, na sutí zavaleném prostoru elektrikář předělával elektriku, suť zde byla ještě dlouho. Potom z větší části zmizela, ale zbytek zde zůstal dodnes - viz fotky.
15.března (tedy 10 dní po termínu dle smlouvy) mi na moje stálé naléhání, kdy bude hotovo (do bytu se měl stěhovat nájemník) bylo p. řemeslníkem sděleno, že příští týden už se bude moci v bytě bílit. Sjednala jsem si tedy vybílení bytu. Když nastal den, kdy to mělo být, přišla mi SMS, že bílit půjde asi tak až za další dva dny, neboť zahozené šlice po předělání elektro, jsou čerstvé a musí tedy zaschnout. Když jsem tam za další tři dny s řemeslníkem co měl bílit, přijela, šlice s elektrikou byly ještě nezahozené a tak také zůstaly až do konce května, kdy něco zapravil. Ovšem zdaleka ne všechno a to teď mimo jiné dělala též nová firma. Ostatní už znáte. Hezký den Olina
Pane kolego,s tím tlačením cen a podobně s Vámi naprosto souhlasím.Každému stačí fajn patlal a výsledek?Nekomentuju.
Dobrý den,

jak dopadla "nová" rekonstrukce? Pokud jste již dala referenci nové firmě a vložila foto, pod jakou poptávkou se můžeme podívat? Moc bych chtěl vidět jak nová firma napravila to, co předchozí "kutil" totálně nezvládl.
Kdyžtak sem vložte odkaz na novou referenci,

Díky AW
Dobrý den,
referenci jsem dnes přidala i s fotkami. Najdete ji v referencích firmy BICHOZ, a nebo u poptávky "obklad koupelny 16,5 m2 a pokládka dlažby 7,5 m2,,,,,,Olina
Už odhadovaná cena je nesmysl a ani se nedivím, že to dopadlo jak to dopadlo. Laciné není kvalitní.
Bohužel ač je mi paní moc líto, sám jsem dnes musel důrazně odmítnout jinou zákaznici, která doslova toužila po levné kvalitě. Až jsem byl hrubý, o jaké špíny mě to tlačí. Jinak myslím že reference mě živí a přeji zákazníkum a dobrým kolegům štastnou/šikovnou ruku
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace