Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference 4ks nábytku z masivu: palanda, pracovní stůl, knihovna, TV stolek

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Pěkný den,
ráda bych nechala vyrobit několik kusů nábytku z borovicového masivu a to z nesámovaných prken (aby byla na viditelných hranách zachována podélná křivolakost řezaného dřeva, 2 fotky pro inspiraci, jak to myslím, přikládám), s povrchovou úpravou z nátěru v odstínu "palisandr".
V příloze jsou nákresy se základními kótami. Pracovní stůl a knihovna budou tvořit v podstatě jeden nábytkový celek.
U palandy by pod celou dolní postelí by měl být výsuvný úložný prostor, v menší části horní palandya u hlavy horní palandy by měla být jednoduchá výklopná dvířka. Jinak všude jinde obyčejné pevné poličky z nesámovaného masivu (nerovné hrany sražené jen na ploše přiléhající ke zdi). Součástí sestavy by měla být dále malá skříň s posuvnými dveřmi (dle nákresu), s dveřmi ze spárovky a malá dvou-dvéřová skřínka.

Součástí pracovního stolu by měl být navíc (oproti nákresu) pojízdný kontejner se šuplíky - opět z masivu, s nábytkovými pojezdy s tlumením dorazu. V knihovně nad stolem by měla byt posuvná jednoduchá skla bez úchytek, jen se zafrézovanými drážkami (jako na přiložené fotce).

TV stolek pravděpodobně ještě rozkreslím a blíže specifikuji. Bude mít ale pravěpodobně 8 šuplíků a ve zbytku budou jen otevřené police, celkově bude mít rozměr cca 145x60x46cm.

V rámci celého "díla" upřednostňuji tesařské (truhlářské) řemeslné spoje před vruty a hřebíky, samozřejmě ale v rámci možností ...

Dejte mi, prosím, vědět, zda byste měl chuť a čas mou zakázku realizovat, v jakém termínu by mohla být hotová (nejlépe by bylo začít s palandou, ostatní kusy jsou pro nás časově méně důležité) a na kolik byste si ji cenil.
Jsem z Prahy 8 – Kobylis.

Předem děkuji, s pozdravem V. Bayerová

=== Nabídka

Dodavatel (řemeslník)
David Benda (Roudnice nad Labem, okr. Litoměřice) Plus
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

Zatím je zhotovená pouze palanda, další nábytek bude teprve následovat. Výsledek práce pana Bendy nás nadchnul. Je to dáno i tím, že jde o nábytek z masivního dřeva, nicméně řemeslně je to, řekla bych, výborně zpracováno. Vše sedí, nevyklá se, hrany pěkně lícují vzájemně i se zdmi (které rozhodně nejsou vzájemně pravoúhlé), vše je přesně podle domluvy
Dohodnutý termín i cena byly zcela dodrženy a než pánové přijeli montovat, vyměnili jsme si ještě v průběhu výroby několik upřesňujících emailů - pan Benda vždy reagoval nejpozději do následujícího dne, čili komunikace na výbornou.
K závadám mě napadá jen to, že bohužel magnety u horní palandy nejsou dostatečně silné, aby spolehlivě udržely těžká výklopná dvířka - když do nich nich člověk bouchne, otevřou se a vzhledem k jejich váze a faktu, že jsou součástí dětské postele, museli jsme posléze samostatně namontovat dodatečnou pojistku, ale to, řekla bych, není vyloženě závada. Navíc nás na to pan Benda sám upozornil a doporučil možná řešení. Dalším malým mínusem je to, že dno pojízdného šuplíku pod spodní palandou je vprostřed pouze přibito, takže vzhledem k poměrně velké úložné ploše hřebíky nezvládají udržet dno na místě a to se pod vahou i jen pár lehkých věcí propadá. Hřebíky jsem ale nahradila šrouby a je to OK.
Přestože jsem věřila, že to bude pěkný kus nábytku a že se to panu Bendovi vzhledem k jeho zkušenostem povede, výsledek ještě předčil má očekávání, jsme nadšeni. Pan Benda sám zvolil polohu příčlí na žebříku tak, aby se po nich dobře lezlo a to včetně jedné, kterou já jsem v návrhu neměla, ale z užitného hlediska je víc než vhodná.
Příště určitě oslovíme znovu pana Bendu.


Dohodnutá cena
Skutečná cena

43 800 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 29.01.2016 uživatelem verbay

03
04
sklo-zabrouseni
drevo2
P1130099
TV_stolek
poptavka01
poptavka02
003
01-palanda
02-palanda
03-palanda
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace