Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce jádra a předsíně panelového bytu 3+1

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

Dojde k podpisu smlouvy. Cena je podle úvodního rozpočtu, ve smlouvě bude nejspíš odlišná.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Spokojenost
Úroveň jednání
Solidní
Celkové hodnocení

S kvalitou rekonstrukce jsem spokojen maximálně, lepší to být nemohlo. Ke kvalitě fakt nevím, co víc napsat, předčilo to má očekávání, máme naprosto luxusní koupelnu a kuchyň. Během rekonstrukce došlo k nějakým drobným stavebním chybám ale všechny byly opraveny. Výsledek je perfektní. 5 hvězdiček.

A teď něco k tomu všemu okolo.

Co se týká konkrétních lidí: 5 hvězdiček za úroveň jednání pro řemeslníka co rekonstrukci prováděl p. Rajgla, pro p. Frantu i pro pí. Simerskou z firmy Vrátný Group. Se všemi byla domluva vynikající.

Ale jako celek to jsou 3 hvězdičky, vysvětlím proč.

Organizovanost firmy Vrátný Group měla zádrhele. Smlouva byla uzavřena skoro na půl roku dopředu: mělo se začít v pondělí, ve středu se začalo s bouráním a do pondělka se nic nedělalo. Mělo se skončit někdy okolo 1. dubna, skončilo se snad až někdy okolo 20. dubna.

To je asi ten nejhorší kaz a to co mě nejvíc sralo - smlouvu jsem uzavíral dlouho dopředu právě proto, abych nemusel na nic čekat, aby se se vším počítalo a aby bylo vše dobře naplánované. Člověk by řekl, že se budou snažit minimalizovat tu dobu, kdy člověk žije na staveništi bez sprchy a umyvadel.

Chápu, když dojde k nějaký osobní katastrofě řemeslníka - jeden den tam nikdo nebyl a tak mi dali slevu okolo 2000,- za to jsem vděčnej a to mi vůbec nevadí. Ta hvězdička dolů je za ten prostoj ze začátku, který byl kvůli "jinému zákazníkovi, co si začal vymejšlet". To jsou dvě hvězdičky dolů: jedna za poměr cena výkon - ten prostoj tam prostě neměl být - druhá za úroveň jednání: jiný zákazník, co si začal vymejšlet, přece nemůže být na úkor jinýho zákazníka.

Další story: dva chlapi přivezli před vchod 7x dveře a 7x obložky s tím, že to měli jen přivézt. Do 6. patra nic nosit nechtěli. Za 320000 bych fakt nečekal, že si to mám vynést do 6. patra sám. Tak volám p. Frantovi, kterej řekl že to napraví. Upřímně, lituju toho, že jsem mu volal, měl jsem si to vynést sám, najednou jsem já byl ten špatnej, protože najednou jsem musel od těch lidí co to přivezli poslouchat nasraný kecy typu "Víte že už máme po pracovní době?" ...jenže co já s tim? Měli právo na to bejt nasraný ale vyblili si to na mě, ne na svýho šéfa. Stalo se, co se stalo a další hvězdička za úroveň jednání dolů.

S hlavním řemeslníkem co celou rekonstrukci vedl byla moc dobrá domluva, nakonec to bylo potřeba, protože vzájemná domluva mezi ním a lidmi z firmy Vrátný Group nebyla nic moc. Radši jsem je pořád obvolával abych měl jistotu.

Ono je to ale takhle asi v této branži normální a přirozenější: ze začátku jsem čekal, že to všechno budu diskutovat s p. Frantou který všechno bude delegovat dál na řemeslníka/truhláře/plynaře/elektrikáře atp., to se ale ukázalo jako totálně zcestná myšlenka protože ty lidi byli všichni dost vytížení a bylo podstatně jednoduší všechno řešit s řemeslníkem/truhlářem/plynařem/elektrikářem napřímo. Kdybych to ignoroval a konzultoval to vše jen s p. Frantou a spoléhal se na to, že to vydeleguje dál, to by mi chyběly některý vypínače, do koupelny by nešla nikam dát pračka, v kuchyni by pravděpodobně pořád nebyla připojená voda a odpady, zdi by byly jinak, dveře by byly jinak...

VERDIKT
Kvalita výsledku: jak v luxusním hotelu. Vše perfektní.
Poměr cena výkon: za ty prostoje na začátku: hvězdička dolů.
Úroveň jednání: hvězdička dolů za "jiného klienta co si začal vymejšlet" a za nasraný týpky, co museli vynést dveře a obložky po pracovní době.

Jedno varování pokud si objednáváte kuchyň ze SIKA:
ZKONTROLUJTE SI POŘÁDNĚ CO VÁM DAJÍ DO SMLOUVY A CO VÁM PŘIVEZOU PROTOŽE DĚLAJÍ CHYBY!!! Máme úplně jinou pracovní desku než co jsme chtěli ale to co nám přivezli sedí s tím, co je ve smlouvě. Přestože jsme drželi v ruce vzorek, paní nám do smlouvy dala něco jiného a my si toho nevšimli (ona nejspíš také ne). Navíc nám do kuchyně vyskladnili nějakou polici pro úplně jiného zákazníka, kterému nejspíš tato police chybí dodnes.

Dohodnutá cena
229 360 Kč
Skutečná cena

344 791 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 20.05.2016 uživatelem Mirek Bartl

stav
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace