Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce bytu

Popis zadání

Kompletní rekonstrukce bytu

Dodavatel (řemeslník)
TERASTAV s.r.o. (Praha)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Důrazně varuji před firmou Terastav s.r.o., kde jsou dva spoluvlastníci a to Ing. Jiří Koutník a Ing. Lukáš Mareček ! A též před firmou Skříně Koutník , která je stejných majitelů !
Naše zkušenost se zmiňovanými firmami je bohužel více než tragická a proto bych ostatní rád ušetřil starostí , které nám oba pánové (Jiří Koutník , Lukáš Mareček) způsobili a bohužel i nadále způsobují .
Měli jsme v plánu rekonstruovat celý byt 3+1 v panelovém domě . Náš první kontakt vznikl tím , že jsme poptávali skříň do předsíně, vestavěnou skříň a kompletně novou kuchyň . Na toto se nám ozval pan Koutník a přijel na osobní prohlídku , aby mohl učinit konkrétní cenovou nabídku na nábytek a kuchyň . Jeho chování se nám velmi líbilo a při společné řeči nám nabídl , že jejich firma provádí i rekonstrukce a pokud chceme ,zpracuje nám cenovou nabídku i na kompletní rekonstrukci . Jelikož bylo jeho jednání velmi sympatické a nechtěli jsme , aby rekonstrukci dělalo více firem a potom sváděli případné problémy jedna na druhou a ani jsme neměli v plánu vše dělat svépomocí tak jsme rádi souhlasili . Poté byl zpracován hrubý cenový odhad s tím , že případné vícepráce a použité materiály se budou účtovat v průběhu prací . Cena oproti jiným nabídkám nebyla nejnižší , ale jednání pana Koutníka se nám líbilo a tak jsme smlouvu o dílo s firmou Terastav s.r.o. podepsali . Smlouvou daný začátek prací byl 26.2.2015 s tím , že vše bude komplet hotové do 26.4.2015 .
Z počátku vše probíhalo podle plánu a bylo vše v pořádku až na to , že byl neustále problém s uklízením společných prostor v domě . Ani přes několikeré urgence nebyli schopni toto zajistit, ačkoliv se k tomuto zavázali ve smlouvě . To jsme bohužel ještě netušili , že je to jen začátek všech potíží . Původně jsme se domnívali , že má firma své zedníky , elektrikáře , malíře atp. Časem jsme pochopili , že využívá subdodavatele, což by nebylo nic neobvyklého , kdyby se jednalo o subdodavatele vyzkoušené a ověřené . Bohužel to tak nebylo a tak se u nás v bytě střídali subdodavatelé jak na běžícím pásu se stejný scénářem . První kterému se to nepovedlo dostal zaplaceno a ostatní , kteří už jen předělávali nepovedené již nikoli.A tak potom obtěžovali nás i když my jsme panu Koutníkovi a Marečkovi vše uhradili . Nikdy se nic nepovedlo na poprvé a námi najatý stavební dozor , který na stavbu dohlížel musel neustále nechávat něco opravovat a předělávat . To jsme již pojali podezření , že se ženeme do potíží , ale ještě stále jsme se snažili nepanikařit . Chování pana Koutníka se však začalo značně měnit.Najednou vše přehodil na pana Marečka, zcela ze stavby zmizel a přestal komunikovat . Zapomněl jsem zmínit , že jsme byli neustále nuceni a tlačeni veškeré věci objednávat přes firmu Terastav v jimi určených obchodech s tím , že když se nám líbilo něco jiného někde jinde nebo upozornili na to , že se toto dá koupit jinde levněji tak to byl obrovský problém a vyhrožování , že na toto nelze potom uplatňovat záruku atd . Poté docházelo k takovým situacím , že na vše si vzali peníze předem , které dle nás použili na jinou stavbu a my jsme čekali na materiál dlouhou dobu . Buď se objednával pozdě a když už včas tak ve špatném množství , takže se musel přiobjednávat a nebo jsme museli slevovat ze svých nároků či představ . Pánové něco nainstalovali a poté nebylo možno doinstalovat to , co jsme chtěli . Nebo ano , ale s vynaložením nemalých prostředků , práce a časové ztráty ( např. montáž splachovadla záchodu a posléze nemožnost montáže tlačítka, které jsme chtěli.Tak jsme vybrali radši jiné , které bylo kompatibilní s tím co namontovali ) .
Kapitola sama pro sebe byla skříň do obývacího pokoje . Skříň z počátku nebyla žádný problém , postupem času ale začaly výmluvy , že kování a systém , který jsme si vybrali je nevyzkoušený a jsou s ním potíže atp..Že bude lepší nedělat dveře posuvné jak jsme chtěli , ale udělat skříň klasickou na panty se dvěma páry dveří . Vzhledem k tomu , že se jednalo o skříň za 100.000,- tak jsme nechtěli riskovat s něčím nevyzkoušeným a problematickým a souhlasili s variantou klasických dveří . Načež nám bylo oznámeno , že skříň jde do výroby.Za cca 14 dní co už se skříň údajně vyráběla nám bylo oznámeno , že panty takovou tíhu dveří neunesou a je potřeba udělat dveře užší a tedy tři páry dveří s čímž jsme ač neradi ještě souhlasili.Opět šla skříň do výroby a po cca 14 dnech opět problém , že dveří musí být čtyři páry ( mysleli jsme si , že skříň je již vyrobená ).S překvapením , že skříň není hotová jsme již nesouhlasili a na internetu vybrali jinou firmu . Po rychlé schůzce jsme obdrželi cenovou nabídku , skříň se začala neprodleně vyrábět a to ve variantě první tj. pouze dvě posuvná křídla , komunikace perfektní , skříň stojí je krásná a funguje jak má .
Dále už jen v krátkosti takové drobnosti jako složený beton před vchod do domu bez podložení plachtou tak , že nikdo nemohl do baráku , drzost na sousedy , přerušení přívodu el. proudu do bytu na 2 měsíce , zrušení kabelů ke zvonku a nemožnost opětovného zapojení , tragické štukování v celém bytě . Nekomunikace se zákazníkem a když, tak velice nepříjemná a arogantní s tím , že pokud jsme se na něčem dohodli ústně a nebylo to dodáno ( i když jsou o tom záznamy , že to tak mělo být ) jen suché sdělení , že na to není objednávka a tudíž už to dělat nebudou . Věci, které zničili a nevědí si s tím teď rady si mám prý dodělat sám , že od toho cituji ,,dávají ruce pryč“ . Další krásná hláška byla , kdy neustále praskala jedna zeď , protože pod štukem to bylo duté . Vyžadovali jsme důkladnou opravu, ale stále se toto nedařilo , protože vždy jen prstem vymázli prasklinu . Po několika urgencích , že takto si opravu nepřestavujeme nám bylo řečeno , že to není možné , že to je prasklé znovu a že to musí být asi nějaká stigmata ( na to jsem opravdu neměl jak reagovat ) . Ještě jsem si vzpomněl na jednu za jiné situace veselou historku . A to když nám za montáž světla účtovali cca 400,- , světlo bylo bohužel vadné a tak se muselo vyměnit , což se může stát a nebylo by to tak strašné , kdyby nám za výměnu světla nebylo opět účtováno cca 3000,- Kč . Na dotaz proč takový rozdíl , když se jedná o pár šroubků nám bylo sděleno opět cituji ,,někde přece ty peníze dohnat musíme“ . No a pak už jen namontovaná nová klimatizace nezabezpečená alespoň folií proti prachu , aby se nezničila , skříň to samé , hliníkové pouzdro bezobložkových dveří odřené , světla ztracená či odcizená , odřená plovoucí podlaha , lednice celou dobu v prachu a opět nezabalená , odštípnuté umyvadlo a skříňka pod ním , v novém záchodu hřebíky a záchod zničený od rzi z nich a spousta dalších věcí , které si již ( bohužel nebo možná bohudík ) nevybavuji .
Dnes ,kdy píši tuto recenzi je 10.9.2015 a v bytě stále není namontována kuchyňská linka za kterou je zaplacena 80% záloha.Byt je plný výše popsaných i jiných nedostatků s řešením v nedohlednu a to i přesto , že jsme své závazky plnili vždy včas a řádně . Přes značné časové zpoždění jsme měli stále snahu o smírné řešení , ale toto je již asi bohužel nereálné a vše pravděpodobně skončí u soudu . Právě proto jsem se odhodlal k napsání této recenze .

Dohodnutá cena
535 000 Kč
Skutečná cena

600 000 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 09.09.2015 uživatelem Uživatel_128556

Diskuze
to je smutné že jsou pořad takový mezi nami tzv řemeslníci
Vážená pane Kubíčku, zde je telefon na mě 773 933 737 (Ing. Jiří Koutník). Bohužel jsou mezi námi i takoví zákazníci, kteří obrátí Vaší vstřícnost proti Vám. Naštěstí jsem zdokumentoval videozáznamem stav bytu předtím, než nám majitel vyměnil zámek u dveří a 3 dny poté se nestyděl mi napsat emailem, že mi toto volal a já mu nebral telefon. Všichni kdo na bytě pracovali už nechtějí mít s panem Rolencem nic společného a bohužel konstatovali, že občas na takovou situaci narazí.
Naštěstí jsem na začátku celé požádal pana Rolence o jeho stavební dozor, který průběh stavby hlídal a o tomto se vedli záznamy ve stavebním deníku. Dále je k dispozici fotodokumentace i videozáznam dokončeného bytu.
Mohl bych tu napsat ke každé lživé větě komentář a doložit ho kopií zápisu ve stavebním deníku, ale věnuji se reálné práci, nikoli šikaně lidí a firem.
Uvedu příklad: pan majitel si nechal od nás nainstalovat světlo, které si koupil do ložnice. Nevěděli jsme dopředu jak bude světlo vypadat ani jak bude náročná jeho montáž. I přesto jsme museli udělat cenovou nabídku na instalaci. Vše v pořádku, světlo jsme nainstalovali a když bylo vyštukováno, vymalováno, atd....přišel pan Rolenec a říká, toto světlo tam nebude, bude jiné Ledkové...vzhledem k tomu, že už jsme věděli co vše se bude nejen měnit, ale i opravovat (štuky, malba..) dostal cenovou nabídku. Pokud se mu zdála drahá, nemuseli jsme toto provádět mi. Nikdo ho k tomu nenutil. Světlo se vyměnilo a řádně funguje.
Dále zmiňuje např. úklid. Ano, neuklízelo se každý den. Bohužel, když řeknete zedníkovi umyj chodbu a on to v 18hod neudělá a volá Vám pan majitel, že si někdo stěžuje...sebral jsem se a jel v noci umýt chodbu. Opět žádný problém. Jde o věci, které se prostě při stavbě, která neprobíhá týden, ale měsíce dějí. Stěžoval si na toto předseda SVJ, ale ten to dělal účelově, jelikož sám rekonstruuje byty a zřejmě mu leželo v žaludku, že nedostal zakázku on sám. Neustále nás šikanoval a dokonce nás nechal řešit požární bezpečnost při připojení bytu na nový přívodní kabel. Tím zásadně zdržel konkrétní činnosti. Všechny tyto činnosti a služby jsme dělali za pár korun a nebyla to naše povinnost. Nebylo to ve smlouvě a jen abychom se zavděčili a měli spokojeného zákazníka, trávili jsme X dní lítáním a nošením bonboniér úředníkům za pár stovek, které nezaplatili ani lístek na autobus, natož naftu do auta.
Další věc...beton na chodníku. Vážený pan majitel ví přesně jak to bylo. Beton byl objednaný na 8hod ranní. V 7.30 volá řidič kolegovi, panu Ing. Marečkovi, že je na místě a kam to má složit. Ten mu jasně řekl ať počká, že se pod beton natáhne plachta. Pospíchal, ale v 7.45, kdy na místo přijel našel jen hromadu betonu 3 metry před vchodem. Dělali jsme maximum, aby se vše vynosilo rychle do bytu a následně uklízeli chodník. Celou dobu tam běhal rozzuřený předseda SVJ a doslova nás šikanoval a bránil nám v rychlém zpracování betonu a úklidu chodníku. Skutečně jsem pomáhal i já a kolega a po 45 minutách neustálého rýpání od předsedy jsem si dovolil na něj zvýšit hlas a bez jediného neslušného slova jsem mu řekl, ať mě nechá pracovat a řeší se mnou až situaci, kdy na chodníku něco zůstane. Dnes se v domě rekonstruuje část obvodového pláště, všude je šílený bordel, na chodbách prach a dělníci mluví o tom, jak předsedu SVJ, který tam na ně řve shodí z lešení, nebo mu rozbijí auto. Takového praktiky odsuzuji, ale je vidět, že jsou lidé, kteří nevyjdou s nikým.
Co se týče doby realizace bytu, tak to je kapitola sama pro sebe. Smlouva o dílo je dnes cár papíru. Všechno je jinak. Na rekonstrukci nebyl projekt a pan Rolenec ho ani nevyžadoval. Věci, které se postavili se zase bourali. Ne proto, že by byli špatně, ale jen proto, že pan Rolenec ráno přišel a řekl, tuhle stěnu udělejte o 10 cm tímhle směrem, ať je tu víc místa. Ano...zaplatil to, ale asi chápete co znamená dělat spoustu věcí 2x...3x...protože si něco majitel vymýšlí za pochodu. Dalším problémem byly některé dodávky, které si dodával pan Rolenec sám. Když čekáte na pouzdro pro dveře o 2...3 týdny déle, nemůžete realizovat související stavební konstrukce....
Poslední tečkou, které už se opravdu musím smát je kuchyňská linka. Včera mi píše můj montážník, že je pan Rolenec nepustí do bytu, když tam nebudu já (Koutník). Jestli je toto normální, pak opravdu do toho světa nepatřím. Tříčlenná montážní parta byla nachystána na montáž kuchyňské linky, měla rezervovaný termín, byla bez další práce na tyto dny a pan majitel řekne...NE...dokud nesepíšeme dokumentaci XY....a nebudete na bytě vy, nic se montovat nebude. Navíc se ke kuchyni nevyjadřuji, jelikož mi pan Rolenec udělal telefonicky na kuchyni úpravy, které znamenali, že se musí předělat 2 skříňky se šuplíky, které měli lakované čílka. Vůbec jsem toto nemusel dělat a už vůbec ne na naše náklady, ale v rámci dobrých vztahů jsem toto udělal. Opět chyba. Dala by se naspat kniha o tom na co si mají firmy dávat pozor, ale bohužel by pak nikdo nic nedělal, protože bez rozumné dávky důvěry a lidského komunikativního přístupu skončíme pouze tam kam nikdo rozumný skončit nechce.
Musím ale konstatovat, že lidskost a trpělivost je u konce a doufám, že až spor vyřešíme, povede se nám ho i zmedializovat!!!
Pokud chcete být objektivní, tady je můj telefon - Ing. Jiří Koutník - 773 933 737. Pošlu fotky, video a jakoukoliv odpověď.
K dnešnímu dni komunikuji s panem Rolencem pouze emailem, jelikož chci mít ke všemu důkazy u plánovaného soudního sporu.
Omluva za chyby v textu, ale v nekonečném rozčilení, jsem si text po sobě nepřečetl. Díky za pochopení!
nic se neděje nemohu soudit nebyl jsem u toho ale chapu Vas p koutny ono je to nekdy i z jine strany nechci to nejak verejne komentovat jen co se týče chodby ja ji uklidim ale snad je tam rozepsaný uklid viz delali jsme ve 2 patre a nevim proc bych mel vytirat schody az nekam k popelnicim když je tam vytah ale to je na dlouho
Ać nerad tak musím ještě reagovat na vyjádření pana Ing. Koutníka .
Vstřícnost je krásná věc ( panu Koutníkovi bohužel od určité chvíle cizí) a myslím , že jsme to byli mi , kteří jsme vám vycházeli do poslední chvíle maximálně vstříc a snažili se vše vyřešit cestou nejmenšího odporu a to rozumnou dohodou s vámi . Vzhledem k tomu , že jste již téměř 4 měsíce po původně plánovaném ukončení rekonstrukce bych očekával , že nebudete chtít prát špinavé prádlo na veřejnosti a ještě více poškozovat jméno vaší firmy , ale jak vidím je vám to jedno.
Pokud máte v plánu celou záležitost medializovat budeme vám v tomto poskytovat maximální součinnost a doufám , že se nám to společnými silami podaří a všichni budou seznámeni s tím jak vaše firma pracuje a konkrétně vy jednáte se zákazníky ( pana Marečka se v tomto ohledu musím zastat a i když máme na některé věci různé názory k zákazníkovi se chová aspoň slušně) .
Stěžujete si , že k rekonstrukci bytu nebyl zpracován projekt a nikdy jste s tím neměl nejmenší problém (toto se dozvídám až zde) . Proč také , vždyť se co zdí týče rušilo pouze umakartové jádro a zachovali se více méně jeho původní rozměry . Za různé komplikace , které byli způsobeny tím , že jsme chtěli předělat jednu příčku (která ještě ani nebyla hotová) , jiné předělávání jen krom toho co jste pokazili si nyní nevybavuji . Ještě jste vlastně čekali na pouzdro od dveří a proto jste požadovali posunutí termínu o 1 měsíc a bylo vám vyhověno (vše zaplaceno) . Tudíž byt měl být předaný 26.5.2015 (je o tom zápis ve stavebním deníku) a dnes je 10.9.2015 a byt stále není hotový a to co je hotové tak není bez závad a dále dochází k poškozování věcí , které již v bytě jsou . Proto také nyní požadujeme společné setkání v bytě kde se sejdeme vč. našich právních zástupců , stavebního dozoru (který jste jak píšete nepožadoval vy , ale mi a vy jste s tím pouze souhlasil) , soudního znalce v daném oboru a vše bude za účasti nestranných osob sepsáno a zadokumentováno . Z těchto důvodů také došlo k výměně vložky u vstupních dveří , abychom zabránili dalším škodám na našem majetku , které způsobujete buď vy a nebo vaši subdodavatelé . Po sepsání všech potřebných věcí a stanovení dalšího termínu k předání bytu budete samozřejmě moci pokračovat v práci , ale již za neustálého dozoru , který je bohužel již nezbytný a bude pro nás představovat další nemalé náklady . Už jen jako třešnička na tomto nepovedeném dortu je dle pana Koutníka uklizený byt , do kterého se máme zouvat , abychom tam nenanosili špínu z chodby a ještě se nestydí se ohánět videozáznamem . Vše máme zadokumentováno a není problém porovnat videozáznam pana Koutníka s naším ( poté ať si udělá každý svůj obrázek ) .
Co se týče prohlášení , že všichni co dělali na bytě semnou nechtějí mít nic společného . K tomu jen takové vyjádření , že jsem s těmito lidmi do styku moc nepřišel a pokud tak jen proto , že jsi stěžovali, že nemají stále od vás zaplaceno . A nebo může být ještě důvod takový , který mě napadá a to v případě pokud museli po sobě předělat nekvalitní práci , ale to jsem s nimi neřešil já , ale řešil to s vámi (námi najatý) stavební dozor a vy jste tuto informaci předával dál . Takže nechápu odkud tato nenávist k mé osobě pramení a pokud mi dáte kontakt na vaše subdodavatele tak si to s nimi rád vyříkám .
Dále pokud pan Koutník zde píše , že má fotodokumentaci a videozáznam z dokončeného bytu , pak pravděpodobně umí cestovat časem , protože nic takového jako dokončený byt v současné době neexistuje .
Co se týká světla v ložnici , ano světla jsme si dodávali sami a měli jste je v době kdy jste dávali cenovou nabídku na instalaci k dispozici , protože těžko by jste dělali cenovou nabídku na něco co jste ani neviděli – to není moc logické . Po instalaci světel , kdy jste věděli , že v celém bytě bude LEDkové osvětlení mi voláte a ptáte se kde jsou zářivky do světla v ložnici . Byl jsem překvapen a ptal se jaké zářivky , když má být vše v LEDkách . Ihned jsem jel na byt , zjistil , že dodané světlo je špatné a zajistil výměnu za světlo stejné tzn. stejného výrobce , tvaru , provedení i rozměrů , takže se světlo pouze vymontovalo a opět namontovalo bez jakéhokoli zásahu do štukování , malby či čehokoli jiného co již bylo hotové a muselo se opravovat jak zde popisujete. Ale o všech těchto věcech jste informován pouze zprostředkovaně , protože jste se v našem bytě pomalu za celou dobu nebyl podívat .
Ještě jednou k úklidu , musím konstatovat , že nelžete opravdu jste na naše upozornění jednou přijel a uklidil , ale vzhledem k délce rekonstrukce je to vážně nedostačující . Bohužel ta se táhne již sedmý měsíc a úklid není silnou stránkou vaší firmy i když jste nám ho účtovali ( A určitě nikdo nechtěl , aby jste uklízeli celý dům , ale stačilo naše patro a výtah ) . Myslím , že když se půjdeme zeptat nejen našich sousedů na našem patře , ale lidí z celého domu v jakém stavu jste zanechávali společné prostory a výtah tak nám to rádi sdělí . Neustále jsme museli čelit jejich stížnostem a omlouvat se za vás .
Stěžujete si zde na předsedu SVJ , že vám pravděpodobně závidí zakázku atp. . To jsou pouze vaše úvahy a k tomuto se já vyjadřovat nemohu , ale pokud se chovám ke člověku arogantně , zvyšuji na něj hlas a nadávám mu (nebyl jsem u toho takže nevím kde přesně je pravda , ale vzhledem k tomu , že již vím jak se chováte pokud něco není po vašem , či když si s vámi dovolí někdo nesouhlasit tak si umím přestavit jak to probíhalo) tak se poté nemohu divit , že mi tento člověk nebude nic ulehčovat nebo mi dokonce pomáhat .
Co se týče požárního řešení při napojení bytu tak nejsem v tomto odborník , ale je to věc , se kterou by jste měli při rekonstrukci bytu v panelovém domě počítat a předpokládat , že ji bude někdo vyžadovat a nebo se aspoň informovat o tom , jestli ji někdo vyžadovat bude či ne . A ne , odstřihnout byt od přívodu elektrického proudu a pak se divit , že vám nepovolí SVJ se připojit bez této zprávy od hasičů a svalovat vinu na všechny kolem (jak máte ve zvyku) .
Pořád dokola se oháníte , že na nic nejsou extra objednávky . Pane Koutník , jak jsem se informoval tak smlouva je na kompletní rekonstrukci bytu a není možné v ní položkově mít vše rozepsané , proto se věci řeší během stavby a objednávka může být i ústní , nehledě na to , že všechnu činnost , kterou pro nás vyvíjíte máte zaplacenou , nikdy jsem s vámi nesmlouval o jedinou korunu a vše máte zaplaceno včas a v plné výši jakou požadujete ( v dnešní době myslím sen nejednoho stavebníka nebo řemeslníka ) .
K tomu kde řešíte beton se vyjadřovat již nehodlám a jak s kým vychází jiní dělníci z jiné stavby hodnotit nehodlám . Mám dost starostí s naší stavbou a s vámi .
V dalším odstavci s vámi nemohu jinak než opět souhlasit . ANO vy opravdu nepatříte do tohoto světa , nepatříte do světa podnikatelů .
Pokud stojím přede dveřmi , které nemohu odemknout tak z logiky věci zavolám majiteli a požádám o otevření . Z vaší strany k ničemu takovému nedošlo . Jak jsem již výše popisoval , došlo k výměně zámků z důvodu , že dochází k poškozování našeho majetku a chci tomuto nadále předejít . Jste o tom dostatečně informován a čeká se jen na to až dáte termín kdy se vám schůzka hodí nehledě na to, že se jí nechcete ani osobně zúčastnit . Byl bych rád , kdyby na této schůzce došlo i k předání veškerých spotřebičů do kuchyně a zkontrolovali jste v jakém jsou stavu , aby nedošlo opět k situacím, kdy dojde při montáži kuchyně k jejich poškození a vy od toho opět budete dávat ruce pryč .
Co se týče předělávání kuchyňské linky , tak nikdo po vás nechtěl , aby jste toto dělali na své vlastní náklady , takže nevím proč si zde stěžujete a neříkáte pravdu . Takže jediná chyba , která se stala je ta, že jsme se nechali opít vším počátečním vystupováním a zvolili si k rekonstrukci bytu vaši firmu .
Aby si pan Koutník nemyslel , že se zde skrývám za nějakou anonymitu a pouze se ho snažím poškodit tak mé jméno je David Rolenec a tel. číslo na mě je 776 227 868 a jsem rovněž připraven všem zájemcům předvést práci firmy TERASTAV s.r.o. , vše co s tím souvisí a co vás pravděpodobně v případě , že budete požadovat věci , které jste si zaplatili , nemine .
Jen závěrem , být na místě pana Ing. Jiřího KOUTNÍKA tak bych se za svou práci styděl a nevyvolával zbytečně další emoce . Najít v dnešní době zákazníka , který je solventní , platí včas a nedohaduje se zhotovitelem o výši úhrad za jeho odvedenou práci je přáním nejednoho podnikatele . Přesto je s podivem , že se najdou i tací podnikatelé , kteří si takovýchto zákazníků neváží a ještě lžou v zájmu je poškodit a obhájit svou ledabyle odvedenou práci .
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace