Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Vybudování čtyř zděných sloupků

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Poptáváme vybudování čtyř zděných sloupků pro budoucí osazení vjezdovou bránou a vstupní brankou k RD. Výška 160 cm, tři sloupky o rozměrech 40x40 cm a jeden 60x40 cm - do tohoto bude třeba zabudovat poštovní schránku se zvonkem a hovorovým modulem (dodáme). Materiál sloupků - stejné bílé cihly, z jakých je zhotoven elektrosloupek s rozvodnou skříní.
Na místě je již udělán výkop pro základy sloupků i plotu. Ve vzdálenosti cca. 4m je u elektrosloupku uložena potřebná délka napájecího a datového kabelu ke zvonku i pohonu budoucí vjezdové brány. Ten je nutné přivést na místo a zajistit pro zapojení, buďto samostatně nebo ve spolupráci s naším elektrikářem.
Plánovaná realizace: červen 2015

=== Nabídka
přeji hezky den mohu vam nabidnout 140kč na hod plus doprava a material s pozdravem živnustka

Dodavatel (řemeslník)
Petr Živnůstka (Nymburk)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Vzhledem k nejasnostem ohledně nosnosti sloupků pro velkou bránu jsme nakonec nechali zhotovit jen dva sloupky pro malou branku, jeden s vestavěnou schránkou.
Pan Živnůstka objednal materiál, který si vyčíslil na 5000 Kč a ty jsme mu zaplatili předem.
V pátek 21.8. nám odpoledne e-mailem oznámil, že sloupky jsou hotové, kromě krycích stříšek, které jsme si měli ještě ujasnit.
Výsledný stav dokumentují tyto fotografie:

http://file.smazaky.cz/sloupky/sloupek01.jpg
http://file.smazaky.cz/sloupky/sloupek02.jpg
http://file.smazaky.cz/sloupky/sloupek03.jpg
http://file.smazaky.cz/sloupky/sloupek04.jpg
http://file.smazaky.cz/sloupky/sloupek05.jpg

Sloupky byly křivé, s příliš širokými a nerovnoměrnými spárami, bílé cihly, údajně nově zakoupené, byly špinavé a otlučené, místy s viditelnými zbytky malty, jakoby byly již použité. Celkově naprosto nepřijatelná kvalita. Posléze jsme zjistili, že si pan Živnůstka na práci najal další lidi a nedělal to osobně.
Kvalitu stavby jsme obratem rozporovali a po osobní návštěvě zhotovitele jsme se dohodli, že sloupky rozebere a zničený materiál si odveze. Nám zůstanou pouze základy a nebudeme vymáhat cenu zaplaceného materiálu.
Nakonec sloupky rozebral až začátkem listopadu, z důvodu dlouhodobé nemoci. Ale rozbité cihly a suť zde ponechal. Rozhodli jsme se celou věc již dále neřešit, trosky zlikvidujeme sami.

Vzhledem k předchozím dobrým referencím to vypadá, že pokud pan Živnůstka dělá práci sám osobně, výsledek je dobrý. Ale když z časových nebo zdravotních důvodů postoupí realizaci kolegům, nastanou problémy. Dále bychom doporučili předem trvat na konkrétním odhadu ceny. Pouze hodinová sazba nestačí, když není jasné, kolik hodin na tom stráví.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 12.02.2016 uživatelem Uživatel_82919

sloupky_02
sloupky_03
Diskuze
Krátce po zveřejnění hodnocení se nám ozval syn pana Živnůstky, že je otec v nemocnici a proto se neozýval. Pokud tedy nakonec svůj slib s likvidací špatné stavby splní, hodnocení bychom upravili k lepšímu
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace