Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Výroba dvojpostele z masivu a vestavene satni skrine

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Dobrý den,

rádi bychom vás oslovili s poptávkou výroby postele z masivu a vestavěné šatní skříně s následujícími parametry (přesné zadání dohodou po zaměření a vyspecifikování v místě bydliště):

postel
velikost: 190 (š) X 230 (d) X 60 (v)
úložný prostor - zdvihací systém roštu
skříň
velikost: 150(š) X 250 (v) X 60 (h)

časové plnění: dodání do konce června
místo dodání:
Jan a Jana Papajovi
Obětí 6. května
Praha 4

Pokud vás nabídka zaujala k osobní návštěvě, prosíme o zavolání a smluvení schůzky

S pozdravem

manželé Papajovi


=== Nabídka
Dobrý den,

Naše firma podobné věci vyrábí. Pro ilustraci se prosím podívejte na naše webové stránky..

Pokud máte zájem o mé služby, dejte mi Váš telefon a já Vás budu kontaktovat.

Děkuji a jsem s pozdravem - David Benda

Dodavatel (řemeslník)
David Benda (Roudnice nad Labem, okr. Litoměřice) Plus
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

Nemám z hodnocení práce pana Bendy ujasněný pocit. A nerad bych jej poškodil. Je to velmi solidní řemeslník, který se problémům nestaví zády a nejedná arogantně. Drží slovo.

Práci odvedl v dohodnutém čase. Komunikoval obratem a profesionálně. Kvalita řezání a zpracování postele vynikající (ve výsledku nejvíce nedotažené je řešení vnitřní elektroinstalace, které odmítl dodat subdodavatelsky - a měl jsem na tom trvat!). To samé se o přesnosti řezání dá říci i u vestavěné skříně.

Problém máme ale, a byla ohledně toho veliká debata při předávce a posléze i 40pct sleva z ceny vestavěné skříně, s praktičností navržené vestavěné skříně. Zvali jsme si totiž řemeslníka, aby maximálně využil niku v zádveří a už vzhledem k tomu, že nemáme veliký byt, aby tento prostor využil na maximum.

Vše jsme si při zaměření řekli osobně, pak si ještě vyměnili pár emailů a žena nakreslila naší představu rozložení poliček a rozměry vnitřních prostorů skříně. Poslala skenem v emailu. Doladění bylo na panu Bendovi. Tady jsme pochybyli, že jsme se spolehli na letité zkušenosti a skvělé vystupování. Věřili jsme, že nařeže skříň k naší spokojenosti a co nejpraktičtější.

Když přjel pan Benda montovat nařezanou skříň a smontoval, nastalo vystřízlivění. Skříň perfektně nařezaná, ale neprakticky!! Na každé straně několik centimetrů mohlo být větší (na výšku dokonce o 11cm! dnes je tam 11cm vzduchu zakrytého přední lištou:-((), takže se např. původně zamýšlené textilní krabice na oblečení dovnitř nevejdou! Košile vyčuhují ven.

Stejně tak je na hraně hloubka. Pokaždé, když musím ručně zastrkávat košile a bundy dovnitř před zavírajícími se dveřmi, vzpomenu si na to, že jsem si zavolal řemeslníka a nechal udělat skřín na míru :-)) Tohle asi chtělo jiné řešení.

Jedna vnitřní polička výšky 18cm je "napevno" (prý ze stabilizačních důvodů, ale k čemu, když je celá skřín zaklíněná v nice mezi zdmi?), namísto aby při své nevelké výšce byla výsuvná. Takže co je vzadu za prvním komínkem věcí, už dávno nevím. Nelezu tam dovnitř.

Nepraktické, nepraktické, nepraktické!! Buď tyhle pozdější problémy narovinu říct a upozornit na ně při zaměření. Nepředpokládat, že zákazník ví. Jak bysme mohli - neděláme to den co den už patnáct let. Přeci jen to pan Benda dělá už spoustu let a zkušenosti má. Ale takhle dobře nařezanou, a přitom neprakticky navrženou skříň v, podel nás, podstatných detailech - no, nejsme z toho úplně happy a zůstala pachuť.

Závěrem, pan Benda dokáže řezat velmi přesně a vyrobit opravdu dobře padnoucí díly, skvěle profesionálně vystupuje, má příznvivé ceny, a kdybychom pořádně vykomunikovali , jak výsledný výrobek bude vypadat, a dobře ze zeptal, co vlastně si představujeme, mohla to být velká spokojenost. Takto hodnotím celkový dojem ze skříně neutrálně (postel super vyrobená)

Doporučení mu dáme! Je však po naší zkušenosti opravdu dobře si vykomunikovat s ním očekávanou funkci a účel výrobku. Pak bude spokojenost oboustranná.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

38 000 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 18.03.2016 uživatelem Uživatel_114378

Komentář dodavatele
Komunikace se zákazníkem byla po celou dobu na kvalitní úrovni.

K poznámkám zákazníka:
Skříň se pasovala do hluboké niky a požadavek byl, aby měla plnohodnotné boky a záda. Tudíž po změření nerovností zdí jsem vyrobil skříň o cca 2cm užší, tak aby jsme ji byli schopni zasunout mezi křivé zdi a následně jsme tyto mezírky bočně zasoklovali. To si myslím, že je standartní provední, pokud se skříň dělá včetně boků. Výška musela býti snížena o nějaký překlad, který u stropu byl a vybíhal podstatně do prostoru. To jsme též zasoklovali.Bohužel vzhledem k nerovnostem zdí obecně toto je dostupné a estetické řešení.

Polici, kterou statika skříně vyžadovala jako pevnou, mi nebylo dopředu oznámeno, že má volná byti. Že měla býti volná, jsem se dozvěděl až po montáži. Vycházel jsem z toho, jak píše zákazník, že odborné hledisko nechá na mě a tak jsem udělal.
Po montáži je už velmi složité reagovat na některé změny.

Na tyto detaily, které nemají nejmenší vliv na kvalitu a vzhled díla (tedy kromě tvrzení, že jsme "sebrali" prostor) jsem přesto poskytl v rámci mého dobrého jména slevu 40% - tedy skříň byla prakticky pouze za cenu materiálu, z čehož zůstala zákazníkem zmíněná " pachuť" u mne..

Skříň jsem já nenavrhoval a obdržel jsem od zákazníka malůvku a podle té jsem skříň celou vyrobil.

Když jsme v prvopočátku řešili elektroinstalaci, která obnášela rozvod elektrolampiček po ložnici, řekl jsem zákazníkovi, že toto jako truhlář neumím a zákazníkm si separátně sehnal odborníka v daném oboru. Toto je myslím si naprosto standartní postup, ke kterému není třeba nic řešit..

Závěrem bych podotknu, že se zákazníkem se jednalo velmi příjemně a férově a kdybych dostal všechny informace, které byly vznešeny až po montáži, tak (jak píše zákazník) byla by spokojennost oboustranná.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace