Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Vyvložkování komína

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Instalace vložek do 4 průduchů zděného komína, do nějž jsou zaústěny 3 karmy (každá v jednom podlaží) a plynový kotel (v suterénu). Komín vede přes 4 podlaží a ústí na plochou střechu.
Přestože to podle vyústění komína vypadá, že v něm vložky jsou, není tomu tak, přesvědčili jsme se nyní při nahlédnutí nově vytvořeným otvorem do komína v jednom z podlaží.
Ráda bych vyvložkování s pokud možno co nejmenším rozsahem bourání.
Ke komínu je přístup střešním okénkem.
Požaduji pouze odborníka na tuto věc (tj. asi kominíka), nikoliv "hodinového manžela", který dělá vše, či zedníka, který ale dělal 5 let s kominíkama, "takže to zná" apod., neosvědčilo se mi to, děkuji za pochopení.
Prosím o cenový odhad a předpokládaný termín realizace z Vaší strany, díky.

=== Nabídka
Dobrý den,
mohu Vám prosím nabídnout konzultaci a vyhotovení cenové nabídky zdarma. Jsem vyučený kominík prosím stačí zhlédnout moje reference jsme malá rodinná firma a sázime na max. spokojenost zákazníka děkuji za pochopení kominík Abraham. Jestliže bude mít prosím zájem proběhne prohlídka a nezávislá nabídka na místě zcela zdarma.

Dodavatel (řemeslník)
Vit Abraham (Teplice) Plus
Kvalita výsledku
Spokojenost
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

S realizací jsem spokojena, termín i cena byly dodrženy, komunikace byla velice rychlá, bezproblémová, jak má být. Tým pana Abraháma je sehraný, všichni byli velice milí, žádní bručouni nadávající na práci svých předchůdců.
Na závady po realizaci jsme nenarazili, práce se zdá být profesionálně odvedená.
Malé nedostatky, které ale nemají vliv na funkčnost zhotoveného díla jsou:
1) v průběhu prací byly nedostatečně chráněny karmy, takže po dokončení jedna z nich díky znečištění sutí a prachem nešla. Pan Abrahám ale velice promptně zajistil nápravu profesionálem (samozřejmě zdarma). Po této nápravě je vše v naprostém pořádku.
2) dvířka kryjící revizní otvor v jedné z koupelen byla zazděna velice nehezky, křivě. Dvířka ve zbylých 3 podlažích byla zazděna hezky, čistě. Vzhledem k tomu, že místo, kde byla dvířka zazděna křivě, je pohledově exponovaná plocha, považuji to za chybu. Po mé námitce pan Abrahám okamžitě uznal chybu svého pracovníka a nabídl okamžitě 1000,- slevu jako kompenzaci, což mu je ke cti. Roh komína, kde byla dvířka zazděna, byl ale v dalším měsíci opět narušen výměnou stoupaček, takže jsme se domluvili, že opravu udělá v rámci zazdívání stoupaček až další nastupující pracovní tým.
3) před vchodem, kde někteří pracovníci o pauzách kouřili, se v květináči nahromadilo několik cigaretových nedopalků, přestože popelnice je od květináče vzdálena 2,5m. Na druhou stranu oceňuji, že se kouřilo automaticky venku, už jsem kdysi zažila i horší přístup ...¨
4) revizní zprávy, na jejichž dodatečném zaslání jsme byli s panem Abrahámem domluveni, nedorazily do týdne, jak bylo odsouhlaseno, ale po dvojím připomenutí až po 2 měsících. Pravděpodobně nastala chyba na straně Pošty, nevím, ale z mé strany prostě vzniklo, oproti domluvě, výrazné zpoždění.
Celkově ale mohu firmu doporučit. Pan Abrahám působil opravdu zodpovědně, je to profesionál, hned při úvodní schůzce vše důkladně popsal a zdůvodnil, navíc měl oproti jinému kolegovi hned při obhlídce k dispozici kameru. To jeho konkurence neměla,přestože dle webu ji ve vybavení měla. Svou práci odvedl pan Abrahám a jeho tým zodpovědně, k naší spokojenosti, bylo-li by třeba v budoucnu poptat kominické práce, rozhodně bychom se obrátili rovnou na pana Abraháma.

Dohodnutá cena
46 802 Kč
Skutečná cena

46 802 Kč

hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 19.01.2015 uživatelem verbay

pudorys
pohled_1
falc
vyvody
P1030926
P1030964
P1030991
P1030995
P1030932
P1030966
P1040001
P1030999
P1030997
P1030953
P1030976
P1030984
P1040009
P1030994
Komentář dodavatele
Dobry den, za revize jsem se prosím omluvil, nevěděl jsem že poštou nedorazi. Myslím že jste volala určitě prosím jen jednou, můžu doložit revize jsou psané pod číslem a postupně můžu doložit že byli napsane hned druhý den a třetí den odeslány. Jestliže se prosím podíváte do kalendáře určitě zjistíte že den montáže byl odvoz odpadu a popelnice nebyla na svém obvyklem místě, proto jsme prosim nedopalky umistnili na jedno místo. Toto nás neomlouvá mohli jsme je po dokončení odebrat a odvézt. Dvířka jsme prosím řešili na místě opravdu zazdít komín přes roh v délce pomalu 0,6m a váhu cihel se dvířka nehezky vypadali nabídl jsem opravdu slevu nebo opravu na mistě . z důvodu pozdějsi rekonstrukce odpadů a vody jsme tuto zavadu uz neresili. Děkuji za pochopeni Abraham.
Diskuze
Dobrý den, pane Abraháme, děkuji Vám za reakci.
Upravila jsem trochu referenci, aby z ní bylo patrnější, že jsme s Vámi byli celkově spokojeni a určitě Vás poptáme v budoucnu napřímo, pokud budou potřeba nějaké další komínové práce. To asi mluví za vše.
Ty detaily, které byly zmíněny jako minusové, berte jako zpětnou vazbu, která Vás může posunout dál. A pro další zákazníky to může být doporučení, na co si dát pozor třeba u dalších řemeslníků ... případně na čem se konkrétně domluvit předem, aby posléze nevznikaly zbytečné mrzutosti. Vím, že jste se omluvil za zpoždění revizí, děkuji Vám za to, však já si pamatuji, že jste říkal, že asi selhala Česká pošta. Ale pro mě, jako pro zákazníka, to byla "starost" navíc, myslet na to a připomínat se, abychom to mohli doručenými revizemi celé uzavřít. Z toho může vyplynout do budoucna jen "ponaučení" v tom smyslu, že můžete začít posílat revize doporučeně a nebo po týdnu poslat kontrolní sms, zda revize již dorazily. Je to takový přístup k věci, kterým byste Vašim další zákazníkům dokázal ještě zodpovědnější přístup k práci, než by třeba bývali očekávali.
Popelnice byla v den montáže možná připravena pro popeláře, to je možné, ale znamená to pouze, že nebyla za vrátky, ale před nimi, tedy místo 2,5m od květináče 3,5m. Ale děkuji Vám za dodatečnou omluvu.
A s těmi dvířky je to pravda, však já jsem hned v referenci napsala, že jste okamžitě nabídl slevu 1000,-, ale protože nás čekalo bourání a zazdívání kvůli stoupačkám, domluvili jsme se, že to opraví až ta další parta. Já myslím, že je to jasné.
Ještě jednou opakuji, aby to bylo úplně zřejmé , že jsme s Vámi byli spokojeni a v souvislosti s komíny jste se u nás osvědčil. Doporučíme Vás také našim známým a kamarádům, pokud budou někoho na komíny hledat, neboť mi připadalo, že svou práci děláte profesionálně a zodpovědně. Moje reference je možná ovlivněná tím, že jsem ženská a navíc mám cit pro detail, chlap by možná byl spokojenej bez námitek, tak i to odpusťtě :)
Na závěr Vám přeju hodně dalších spokojených zákazníků do budoucna a hodně zdraví.

Mějte se, s pozdravem VB
Ja bych se spise na Vasem miste p.Abrahama zeptal, proc nedodrzel prumer kourovodu a tim i vlozky nad prerusovacem tahu u kotle a zuzil spalinovou cestu. Toto je treba dolozit vypoctem a argument, ze tam vetsi vlozka nesla neni argument, komin lze vyfrezovat. A dale bych se ptal, proc provedl u kazdeho vyusteni nad kominem uplne zbytecny nastavec a platili jste zbytecne odhadem 4 tis navic? A kdyz uz toto zbytecne provedeni zvolil, proc nastavec nezaizoloval, protoze bude dochazet k ochlazovani komina a tim k vetsi kondenzaci. Nehlede na to, ze v lete kdy na takto provedeny nastavec bude svitit slunce a prirozeny tah vznika hlavne rozdilem teplot se Vam muze stat, ze karma nebude odvadet spaliny a vy se otravite. Na to bych se asi na Vasem miste ptal.
Dobrý den, děkuji Vám za podněty.
Odpověď na první dotaz neznám, na tu by opravdu musel odpovědět pan Abrahám, pokud má možnost tohle číst, prosím o zodpovězení, zajímalo by mě to.
Všechna vyústění nad komínem jsou výš, než by se možná dalo očekávat, protože asi metr od komína je nejvyšší bod střechy. jde o asi metr vysoký hřeben na jinak ploché střeše, je to patrné z výkresu řezu. Vzduch proudící a zalamující se za tímto "vrcholem" by mohl zapříčinit nesprávný tah komínů. Nižší vyústění by nebylo bezpečným řešením, ty peníze nám za to stály.
Všechny vložky jsou nad komínem izolované, je to myslím na fotce docela dobře vidět, vložka je ze "spirálového tubusu", na něm je izolace a vše je zakryto nerezovým hladkým tubusem, izolace je svrchu kryta těmi "sukýnkami", aby do ní nepršelo, ale zároveň se z ní mohla odpařovat případná vlhkost.
A jinak celkově na riziko plynoucí z přítomnosti karem v koupelnách jsme byli upozorněni několikrát, jsme si toho vědomi a snažíme se k této věci přistupovat zodpovědně.
Ještě jednou díky za podněty a přeji Vám hezký den, VB.
No comment.
Pane Abrahame, pokud je proveden nastavec z duvodu vyssi sousedni stavby beru...ale zijeme v 21 stoleti a zaizolovany nastavec by mel mit nejakou stabni kulturu a prohlaseni o shode na material, coz hadice obalena vatou a prekryta dalsi trubkou asi mit nebude, to vime oba. Ale Vasi odpoved no coment na otazku proc je provedeno zuzeni spalinove cesty za spotrebicem neberu. Oba vime, ze norma toto sice pripousti, ale je to potreba dolozit vypoctem a to pouze v oduvodnitelnych duvodech. Existuje kominova freza na zvetseni pruduchu, nebo plastova vlozka furanflex, ktera se nafukuje a kopiruje prumer komina. Proto by jste mel zakaznikovy vysvetlit, proc jste pouzilmensi prumer vlozky a nedolozil vypocet, protoze jste zakaznika uvedl v omyl, a nikdo nevi, jaky tap spotrebice zvoli za par let, az tento doslouzi a muze se stat, ze kvuli Vama nainstalovane vlozce s mensim prumerem bude omezen pri volbe dalsiho spotrebice, nebo bude nucen komin zbytecne vyvlozkovat znovu vetsi vlozkou....jaky je tedy duvod zvoleneho prumeru, prosim o vysvetleni?
Dobrý den.
Jen jsem chtěl říci že,kominíci to nemají jednoduché ,a to z duvodu komunikace se zákazníkem,který si myslí že nerez ja zdarma----není!!!!!!!
Samotný nástavec izolovaný a pohledový je drahý a zákáznici neradi slyší cenu 5-8 tisíc za metr vč montáže.

Nezástávám se nikoho,ale kominíci také riskují své životy při ruzných káskádách po střechách a tak je to danné!
Dškuji společenstvo kominíku--Středočeský kraj
Vyfrezovat komín sice jde aby se tam vešla větší vložka, ale zvyšuje se tím cena montáže minimálně o 1000 Kč za každý metr komínu.
Tak ze dle Vas je lepsi dat do komina mensi prumer vlozky, protoze tam vetsi nejde a vse je vlastne v poradku? Nebo zuzit spalinovou cestu? Muzete me to dat prosim pisemne a podepsat se pod to? Asi ne vidte....Rika Vam neco predepsany nutny tah v Pa?
Panove ze spolecenstva kominiku stredoceskeho kreje: domnivate se, ze na Vas kraj se CSN, EN a prohlaseni o shode na material nevztahuje a nasledne revize provadite dle sympatiji zakaznika, nebo podle toho, zda jste vlozkovani provadeli vy?
Myslim si, ze kdyby p. Abraham zakaznika seznamil s tim, ze je komin nutne vyfrezovat a nastavec zaizolovat, sice to bude o neco stat vic, ale budou oba klidne spat, navic pri pohledu na spotrebic se jedna zjevne o stary typ a pri jeho vymene zakaznika znacne omezill pri dalsim vyberu noveho mensi zvolenou vlozkou, tak verte tomu, ze kazdy rozumny zakaznik to pochopi.
Misto toho se jeste snazite omlouvat neodbornou praci, poruseni norem a montaz neatestovaneho vyrobku levnejsi cenou? Panove.....kdyz pujdete do autorizovaneho servisu si nechat vymenit brzdy, tak taky cekate, ze vam tam daji ty originalni a ne ze Vam tam namontuji mensi a kdyz se pak nekde prizabijete vynou mensich brz, tak by Se Vam asi taky nelibylo vysvetleni: dali jsme Vam tam mensi, protoze original je drahy. Ja byt na miste majitelky kominu, necham vec posoudit soudnim znalcem
Dobry den, predem dekuji za Vas zajem je docela slušné se představit a podepsat. Jestliže prosím mate dojem, že zužení spalinove cesty ČSN 734 201 - 7.2.3 na hrdle spotřebiče cca. 0,5cm, kde je osazen přerušovač tahu a v učinné délce cca. 13m je nevyhovující a normu ČSN 734 201 překračujicí a nedostačují predepsanemu tahu vyrobce si vas zklamu prebytek tahu 5 Pa. Jestliže Vas zajíma tento spotřebič fungoval cca. 17 let ve vložce o prumeru 110mm. Jen doufam ze prosim nedelate kominika. Jestliže mate dojem a pozadujete soudniho znalce staci mi prosim napsat email:kominik@mujmail.cz nebo zavolat 774230894 rad za Vase penize necham udelat znalecky posudek. Tato pro Vas velice rad udelam. Omezeni výběru spotřebiče prosim staci cist jen nove TPG , plynarska norma , která uvadí ové nařízení o montáži kotlů typu B . Jestli se nepletu nevím jestli nikdo jeste dnes vyrabí plyn. stacionární kotel s hrdlem o průmeru 135mm. Prvně začnete s okradanim zakazníku s nastavcema dodnes jsem necetl jeste omluvu: nevadí takze nástavec proveden dle ČSN 734 201 - 6.,7.3.1 zatridení materialu a atesu dle: ČSN EN 1457, ČSN EN 1856-2,ČSN EN 1857, ČSN EN 1806,1856-1,1858,14 471. Doufám dostačujicí stači mi zaslat email zaslu Vam atesty jak obalu tak izolace. Izolace provedena dle ČSN EN 15 287- 1:2009 v přiloze A tabulka A6. Jestlize bych komín vyfrezoval a vyvložkoval toto bych bral jako okradení zakazníka , nebot norma nebyla porušena, jen tak pro zajimavost pro karmu s vyvodem 110mm jsem pouzil vlozku o prumeru 120mm prave z duvodu pozdejsi vymeny a omezenosti pouziti jine karmy nebot vyvod 110mm neni tak rozsirený. Veskere komponenty jsou pouzity dle ČSN 734 201 a maji plne atesty. Takze prosim volte slova a prosim piste a vyjadrujte se k vecem které znate , opravdu kazdy nemuzem znat Vse a posuzovat praci a hanit neodborným vyjadrovanim ocividne doufam delate jinou praci nez kominika , tez se nevyjadruji k jine praci a nevkladam komentare nebot nemuzu posuzovat praci v jiném oboru. Jinak opravdu nejsem clenem spolecenstva prazskych kominiku ani nevim že takove nake existuje. Zavěrem myslím že veskere informace jsem vam podal , jestlize dale trvate na soudnim znalci bude jenom rad.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace