Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce koupelny

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Dobrý den,
hledám firmu pro rekonstrukci panelové koupelny.V současné době se jedná o původní umakartové jádro - to požadujeme odstranit.Spojením koupelny a komory vznikne prostor cca 5m2.Požadujeme novou vanu, dlažbu, kachličky,umyvadlo-záchod zůstane původní.Netrváme na zděném jádru. Cena do 100 000 vč. DPH.
Děkuji.

=== Nabídka
Dobrý den,myslíme si že cena do 100 000,-kč je velice příznivá pro realizaci rekonstrukce akdyž se budeme držet standartního vybavení a materiálu,tak by se mohla snížit cca na 80 000,-kč.Pokud se nepletu tak na druhé straně jádra je kuchynská linka-jaké tam bude řešení?Děkuji Štěpánek

Dodavatel (řemeslník)
Jonek-truhlářství a zednictví (Velké Meziříčí)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Tuto firmu jsme si pro rekonstrukci bytového jádra vybrali z důvodu nejlepší cenové nabídky, také pan Štěpánek na nás působil sympatickým dojmem.
Byt jsem pro rekonstrukci předali 9.9.2011, s tím, že bude hotova nejpozději do 23.9., a odjeli jsme na dovolenou. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se po týdnu vrátili, a v bytě nebylo vůbec nic. Pouze vybourané zdi. Po dohodě s p.Štěpánkem jsme tedy ještě na týden odjeli.Bohužel ani tentokrát nebyla koupelna hotová. Teprve byly postaveny stěny. Neustále nám bylo slibováno, že už bude vše hotovo za několik dní-bohužel se tak nestalo. Nakonec byla stavba odevzdána až 1.10.,s tím, že stále ještě dnes (23.10.), čekáme na dodání dvířek ke stoupačkám.
K samotné kvalitě provedení jsme neměli větších připomínek. Bohužel po týdnu používání jsme zjistili, že nám někde uniká voda-chybu jsme asi našli ve špatném těsnění u vanové baterie. Zároveň se již během přestavby ukázalo, že cenová nabídka, kterou nám p.Štěpánek udělal, neodpovídá úplně realitě, a sami si nakonec musíme některé položky z cenové nabídky dokupovat sami.

Celkově si myslím, že největším problémem této firmy, reprezentované panem Štěpánkem, je naprostá absence základních komunikačních dovedností. Zpoždění stavby i špatné těsnění dokážu pochopit. Ale to, abych někoho naháněla po telefonu (který byl buď vypnutý, nebo ho nikdo nebral, nebo byl vytípnut), psala sms a emaily, a odpověď dostala po týdnu (a ještě nedostačující), to mi připadá jako vrchol neprofesionality a svědčí o absenci základní lidské slušnosti.

Ze stavebního hlediska jsme až na prosakující těsnění (což je doufám již vyřešeno) spokojeni (Je ale také pravda, že jsme museli trvat na některých stavebních úpravách, které p. Štěpánek původně v plánu něměl). Bohužel kvůli výše zmíněným věcem, bychom si tuto firmu už znovu nikdy neobjednali.

H.Fabíková
Pardubice

Dohodnutá cena
80 000 Kč
Skutečná cena

85 000 Kč

Kategorie
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 23.10.2011 uživatelem Uživatel_13437
Plan_bytu.pdf    

Komentář dodavatele
Byly úplně jiné požadavky na provedení díla než bylo domluveno,tím se navýšil čas a náklady,které nebyly vyplaceny a celková vyplacená cena byla 80.000,- nikoli 85.000,-.
Diskuze
Požadavky "navíc",které jsme měli, byly dva:

1. Zelený sádrokarton do koupelny, který byl nakonec použit pouze na polovinu koupelny.
2. Izolalaci podlahy v koupelně.

Oba tyto požadavky považuji za oprávněné a dle mého názoru by se mělo jednat o standard. Argument, že se stavba protáhla kvůli našim požadavkům, považuji za nepravdivou.
Pravým důvodem, proč stavba nebyla dokončena v dohodnutém termínu, byly finanční problémy firmy.
Panu Štěpánkovi jsme jako zálohu na materiál předem zaplatili 50 000 Kč. Po příjezdu nám bylo oznámeno, že tyto finance byly použity na nákup firemního auta, a že p. Štěpánek nemá peníze na nákup materiálu. Zbývajících 30 000 Kč jsme tedy "dopláceli" formou nákupu materiálu.

Vyplaceno bylo opravdu 80 000 Kč. Do částky 85 000 Kč počítám položky, které byly původně zahrnuty do cenové kalkulace, ale které si dokupujeme nyní sami, a náklady, které nám vznikly prodloužením stavby.

Po těchto peripetiích mi připadá absurdní, že zde p.Štěpánek uvádí, že jsme mu nezaplatili náklady, za naše požadavky "navíc". Jediná položka, která byla cenově dražší, než bylo v cenovém plánu, byly kachličky - jejichž cenu jsme dobře nespočítali ani my, ani pan Štěpánek. (Osobně se účastnil výpočtu ceny.) Na druhou stranu nám nebylo dodáno zrcadlo a koupelnový radiátor. Z tohoto důvodu se tedy domnívám, že jsme p.Štěpánkovi žádnou finanční újmu nezpůsobili.
,
Poslední informace:
Nechali jsme si udělat revizi elektřiny - závěr od revizora: Nově vybudované zásuvky nás mohly zabít - byly odpojeny a nyní budeme celou elektřinu dělat znovu.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace